De Frel uitblinker op Masters of Dressage Erwin Mesu achtste waterpoioërs pakken sieeckx heeft eindzege in punt in laatste seconden Zeeuwse ATB Cup binnen 38 SPORT MASTERS OF DRESSAGE Jessica Nijpjes en Thamar Zweistra willen naar de top, maar niet met de paarden waarop ze in Nieuwland rijden. Nadat de amazone van de VMF Horse Stal uit Ellemeet vrijdag met de merrie Doraya met een megascore de klasse Zi had ge wonnen, onderstreepte ze zater dag met een dubbele overwin ning met de ruin Carstenwaard in het ZZ-zwaar en de zege in de kür op muziek klasse Zi met Dora ya haar dominante rol. Met het veroveren van de Mastertitel in het Z-overallklassement zette de 25-jarige amazone de kroon op een succesvol weekeinde. De kür op muziek van Stephanie de Frel met VMF Doraya was artis tiek en technisch van hoog gehal te. De fraaie score van 71,50 pro cent was desondanks maar net voldoende voor een nipte over winning. „Doraya is een heel fijn paard. Ik werk voor de stal van Liesbeth van Oosten uit Ellemeet en heb daar meer van die talentvolle jon ge paarden te rijden. Ie krijgt van haar alle tijd om een paard rustig op te leiden en naar een hoger ni veau te brengen. Dat werpt zijn vruchten af. Dat zie je aan de pro gressie die de paarden maken. En wat ik erg fijn vind, ik mag ook mijn eigen paard Carstenwaard ie dere dag rijden. Die heb ik als driejarige zelf opgeleid. Nu is hij nog geen zeven en won beide proeven, in het ZZ-zwaar met bijna zeventig procent. Daar was ik erg blij mee", vertelde Stepha nie de Frel. Vincent Bol uit Nieuw- en Sint Joosland met de Gribaldi-zoon De Kroo's Vip en de Brabantse Mariëlle Hoefsmit met ruin Vers ace eindigden met 71,00 procent op gelijke hoogte. Dankzij de bes te muziekkeuze eindigde Mariëlle Hoefsmit met de Negro-zoon op de tweede stek. In de kür lichte tour leek Jessica Nijpjes met de ruin Vigo een Zeeuwse overwinning toe te voe gen. De amazone uit Sint Laurens behaalde met de lichtvoetig door de piste swingende Flem- mingh-zoon een score van 69,87 procent. Daarmee leek het voor de combinatie kat in het bakkie. Maar het laatste woord was aan Jeffrey Heijstek met de ruin Kos- tendrukkers Zarino. De ruiter uit Sint Willebrord stuurde de met veel flair en expressie bewegende Special D-zoon met 72,33 procent naar een afgetekende overwin ning. De clinic van bondscoach Wim Ernes bleek een schot in de roos. De winnaars van de masters, die met hun zeges aan de clinic mee mochten doen, scoorden de afgelo pen wedstrijden stuk voor stuk erg hoog. Maar tijdens de clinic bleek dat er heel wat huiswerk te verrichten was. Nadia van Schaik, met Veersedam's Shakira winnaar van de masters Mi. „Het was leuk. En heel leerzaam, al die tips van hem." Die viel in de laatste tien kilome ter uit elkaar. Er bleven twaalf schaatsers over. Erwin Mesu: „Ik was blij dat ik daar bij kon blij ven. Meesprinten voor de over winning zat er niet meer in." Broer Niels Mesu haalde in de laat ste ronde zijn gevallen ploegge noot Jouke Hoogeveen nog op. Hij eindigde als 23e. Woensdag is op de Weissensee het open NK. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Amper twee uur nadat de laatste wereld topper de kür van Jumping Am sterdam had volbracht, kwamen zaterdag bij de Masters of Dressa ge in Nieuw- en Sint Joosland rui ters in actie die nog maar drie kleine stapjes hoeven te maken om op datzelfde Grand Prix-ni- veau uit te komen. Gaat dat luk ken? En zo ja, zouden ze ooit aan de wereldbekerwedstrijd in Am sterdam mee kunnen doen? Een snelle blik op de einduitslag leert dat de Zeeuwen het in de Prix Saint George goed deden. Achter winnaar Jeffrey Heijstek uit Sint Willebrord werd Thamar Zweistra van Stal Hexagon uit Sc hort met de onervaren paarden Wish en Vinegra tweede en der de. Jessica Nijpjes uit Sint Laurens finishte met Vigo als vijfde. Wil- ma Salm uit Yerseke viel een beet je uit de toon met de negende plaats, maar haar proef werd door één jurylid erg laag beoordeeld. De drie stapjes die paarden die Prix Saint George rijden nog moe ten maken richting Grand Prix, lij ken niet groot. Ze beheersen de stap, de draf en de galop in de ver schillende vormen, de halve pi rouette en de galopwissels om de drie en de vier passen. Alleen de galopwissels om de één en twee passen, de hele pirouette, de passa ge en de piaffe ontbreken nog. Thamar Zweistra twijfelt er niet aan dat de paarden die ze zaterdag avond uitbracht ook die laatste vaardigheden kunnen leren. Ze heeft er in haar carrière al veer tien naar de Grand Prix gereden, dus zij kan het weten. Maar of het ook 'Jumping Amsterdam-paar den' zullen worden? „Wish gaat alle dingen leren die nodig zijn. Dat paard luistert goed en laat zich makkelijk sturen. Maar een wereldbekerpaard wordt het niet. Daar heeft het niet de kracht voor. Die is door slaggevend in de Grand Prix. Vine gra heeft die kracht wel. Die zou het kunnen halen." Vooral bij de passage en de piaffe is die kracht vereist. Bij de passa ge danst het paard van zijn ene been op zijn andere door de ring en probeert daarbij zo hoog moge lijk van de grond te komen. Bij de piaffe doet de viervoeter hetzelf de, maar dan op de plaats. Het zijn loodzware onderdelen die al leen zijn weggelegd voor echte at leten. - Jessica Nijpjes, het afgelopen jaar overladen met mooie prijzen, wil met Vigo zo snel mogelijk naar de Grand Prix. De ontwikkeling van dat paard stond even stil, maar nu gaat het gas erop. Ze denkt echter niet dat Vigo een topper wordt. Daarvoor heeft ze een ander paard: Chekevarra N. Da's een enorm talent, waar al veel geld voor is geboden. „Chekevarra is niet te koop", meldt Nijpjes. 'Sa men met mijn tweelingzus Chan- tal heb ik een opleidingsstal, maar met dit paard wil ik zelf naar de top." Heeft Thamar Zweistra ook zo'n topper? „Jazeker", zegt ze. „Dat is Charon. Daar verwacht ik heel veel van." Met Charon werd ze vorig jaar Nederlands kam pioen bij de vijfjarige paarden. En hoe zit het met de dames zelf? Zijn ze zelf wel goed genoeg voor Jumping Amsterdam? Ze vinden allebei van wel. „Je moet natuur lijk wel een toppaard hebben om de top te kunnen halen", zegt Tha mar Zweistra veelbetekenend. Ze werkt in elk geval hard aan zichzelf. Eens per veertien dagen rijdt ze 200 kilometer naar Hars kamp, om les te krijgen van Hans-Peter Minderhoud. „Een echte topper worden, dat is mijn doel", zegt ze. Hetzelfde geldt voor Jessica Nijpjes. Zij traint niet bij Minderhoud maar bij Coby van Baaien, in het Brabantse Bra- kel. „Je bent de hele dag kwijt, het is een dure grap, maar als je echt goed wilt worden, moet je dat er voor over hebben." MARLIES VAN BAALEN WINT GRAND PRIX door Ko Mechielsen overtredingen, maar geen van bei- de ploegen kon profiteren. In de DZK pakten tegen Nyade in de slot- ken toch nog recht. Een speler door Wim de Vos waarde was dat de coureur uit eindklassement uit te e minuut een puntje: 8-8. De vrou- van Nyade beging een zware over- Malle aan de start zou verschij- „Die ronde was iets unie s, me wen van de Walcherse club gingen treding. Met een man meer benut-r OUDDORP - Danny Sieeckx wilde nen. „Ik heb met voor de eindover- veel renners van buiten Europa met 3-13 onderuit tegen PSV 3. te DZK in de laatste 38 seconden zich zaterdag in de slotrit om de winning gereden maar als je goed aan de start. Een leuke gewaar- twee kansen: 8-8. Zeeuwse ATB Cup op de Brouwers- rijdt, komen de overwinningen wording en dan ook nog de bolle- DZK-Navade 8-8- DZK had een Scores DZK: Martijn Mechielsen en dam een verjaardagscadeautje ge- vanzelf', aldus Sieeckx, die het tjestrui winnen. Nou moet je van goede start De ploeg kwam snel Sjakko Bekkers beiden 2, Bas Mechiel- ven. De Belgische mountainbiker nieuwe jaar voortzette zoals hij die bergen overigens met zo veel op 2-0 en sloot de eerste periode sen, Sjoerd Leijnse, Wouter Stap en vierde zijn 43e verjaardag en die 2013 had afgesloten. Voor hem voorstellen met een gemiddeld nïet een 3-1-voorsprong af. Er volg- Jasper Rouwendal allen 1wilde hij extra luister bijzetten. was vorig jaar toch al succesvol, hoogteverschil van zo n 150 me de een lastige tweede periode DZK-PSV 3 3-13. De DZK-vrou- Vanaf de start bouwde Sieeckx aan met de Belgische titel bij de mas- ter vertelde Minnaard die ook waarin Nayade een goede zo- wen hielden de schade in de eer- een imposante voorsprong, waar- ters. zijn vriendin Birgit Lavnjssen ne-verdediging optrok. DZK had ste periode beperkt: 1-2. Daarna door hij een nieuwe overwinning De enige die S eeckx serieuze te- mocht huldigen, daarop geen antwoord: 3-4. De liep PSV 3 uit naar 1-6 en was de kon bijschrijven. Het was voldoen- genstand kon bieden was de in- Zij moest ook deze wedstrijd aan derde periode verliep nog dramati- wedstrijd al gespeeld. In de derde de voor de eindzege in de strijd middels tot de beroepsrenners de start verschijnen om de .up e scher voor De Zeeuwse Kust. De periode sputterde DZK via 2-6 om de ATB Cup. Bij de vrouwen toegetreden Marco Minnaard die winnen en deed dat opnieuw Walchenaren misten teveel kan- nog even tegen, maar daarna was ging die naar Birgit Lavrijssen uit drie maal aan de start verscheen overtuigend, sen en zagende Eindhovenaren het met de Walcherse daadkracht Wemeldinge. en evenzovele malen won De cou- Bi, de veteranen ging de zege zo naar 3-6 uitlopen. Aan het begin gedaan. Via 2-11 werd het 3-13. reur Wemeldinge die vorige als verwacht naar de Belg Franky van de laatste periode werd het Scores DZK: Joyce Piek, Lois van de Met alleen de slotwedstrijd nog week de bergtrui won in de Ron- Taelman, terwijl Kees Reijnhout 5-6 Bij 6-8 leek de strijd gestre- Berg en Jo Anne van Vuuren allen 1 te gaan kon de eindzege Sieeckx de van Gabon, was zaterdag aan- uit Wolphaartsdijk de slotrit wist s. den. Over en weer waren er veel maal. niet meer ontgaan. De enige voor- wezlg om de prijzen voor het te winnen. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Stepha nie de Frel uit Koewacht was met stip de grootverdiener van de vijf de editie Masters of Dressage in het Ruitersportcentrum De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland. MIDDELBURG - Marathonschaatser Erwin Mesu kwam zaterdag op de Oostenrijkse Weissensee als acht ste over de streep. Bij de Aart Koopmans memorial finishte de Middelburger in de kopgroep. Nog drie stapjes naar de echte top door Koen de Vries In de Grand Prix maakte Marlies van Baaien met de vosruin Micia- no zondagmiddag de hooggespan nen verwachtingen waar. Het paard van de international uit Brakel liep mooi in balans, bergop waarts en kwam mooi van de bo dem bij de galopseries. De Medici-zoon scoorde 71,17 pro cent, wat goed was voor de over winning. Johan Rockx uit Kalmthoüt werd met de mooi in cadans gaande en fijn schakelende Fiorett As-zoon Verdi de la Fazenda met 70,73 pro cent tweede. MIDDELBURG - De waterpoioërs van laatste minuten zette DZK de za-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38