Volleybalsters WS'92 in 2014 niet te stoppen Vlissingen vloert 'bibbers' én Almere SPORT 37 John Whitaker incasseert in Amsterdam Vrouwen. WS'92-Jola/Olympus 3-1 (25-16, 22-25, 25-23, 25-20): WS'92 is in de winning mood en bond ook het hoog geklasseerde Jola/Olympus aan de zegekar. Zonder de geblesseerde Marjet Struijk had de thuisploeg aan slag kracht' ingeboet, maar dat gemis werd gecompenseerd met een to meloze inzet en een collectief ster ke prestatie. VVS'92 speelde bij vlagen erg goed. Na verlies in het tweede bedrijf namen de Zeeuw en het heft opnieuw in handen. In de derde set klampte een taai verdedigend lola lang aan. In de vierde set was er niks op de Vlis- singse winst af te dingen. Podarwic-BOK 1-3 (25-16, 22-25, 20-25, 20-25): Het laaggeklasseer de Podarwic profiteerde in de eer ste set van collectief falen in de Kapelse gelederen. Na die optater herpakte de Zeeuwse titelkandi daat zich. De koploper stroopte de mouwen op, schroefde het tempo op en nam het initiatief. Dat resul teerde zonder groots te spelen in drie setzeges op rij. Erasmus-Forza 0-4 (22-25, 23-25, 23-25, 23-25): De derde maximale overwinning van Forza kwam niet zonder slag of stoot tot stand. De nummer voorlaatst van de rangschikking maakte het de Schouwse vrouwen onverwacht lastig en klampte in elke set tot in de eindfase aan. Forza hield in de slotfase telkens op beslissende momenten het hoofd koel en ver zekerde zich van vijf punten. Mannen. WS'92-Volley Zuid 1-3 (18-25, 29-27, 19-25, 20-25): Een vroege achterstand in de beginfa se van de eerste set bleek voor WS'92 niet te repareren. Met meer vechtlust trok een ijzig kal me thuisploeg in een boeiende slotfase van de tweede set de stand in evenwicht. Daarna ver loor een goed spelend WS'92 van de titelkandidaat, omdat het in al- Ie opzichten steeds nét niet was. Mikro Electro/Roosendaal 2-For- za 1-3 (25-16, 17-25, 12-25, 20-25): De Schouwse mannen lieten te gen de hekkensluiter een kostbaar punt liggen. Dat gebeurde in de eerste set, waarin Forza door het ontbreken van een aantal spelers tot improviseren veroordeeld was. De forse afstraffing deed het erg ste vrezen voor de resterende sets. Forza gooide vanaf de tweede set echter alle schroom van zich af. De Zeeuwen hadden vooral aan vallend meer in de mars en won nen drie keer op rij. Mytilus-Fusion 2 0-4 (13-25, 23-25,22-25,18-25): Een ingecalcu leerde nederlaag voor de Goese hekkensluiter, die de nummer vier van de ranglijst met uitzonde ring van de eerste set meer dan verdienstelijk partij bood. In de tweede set was Mytilus dicht bij winst, maar een bekeken spelend Fusion haalde in een spannende slotfase een achterstand op. AMSTERDAM - John Whitaker heeft op de slotdag van Jumping Amsterdam de Grote Prijs voor zich opgeëist. De 58-jarige Brit was met de hengst Argento in de barrage Gert-Jan Bruggink, die met Primeval Dejavu toch echt van doorgalopperen houdt, te snel af. Het verschil op de finish lijn was 0,3 seconde. Leopold van Asten deed met VDL Groep Zidane een geslaagde aan val op de tijd van Whitaker maar hoorde onderweg een balk in het zand van de RAI ploffen. Dat ge beurde op de laatste hindernis. Hij werd zevende, net vóór Jeroen Dubbeldam (Zenith SFN), die ook een springfout maakte. Whitaker verdiende met zijn zege 24.750 euro. „Dit is denk ik de 27e maal dat ik hier van start ben ge gaan en voor het eerst win ik de Grote Prijs." VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen hebben gisteren drie broodnodige punten aan het totaal toegevoegd. Na een slap begin werd directe concurrent Almere Pioneers met 76-57 over de knie gelegd. Coach Klaas-Willem Barten was zich ervan bewust dat zijn ploeg moést winnen om in de promotie klasse niet nog dieper in de zor gen te komen. Toch opende de hekkensluiter slap en keek tegen een 9-0-achterstand aan. „We be gonnen niet scherp en dat kwam vooral omdat we 'de bibbers' had den, zoals ik 't noem. We zijn niet gewend om tegen degradatie te spelen, -daarom sluipt er af en toe wat angst in. Apart, want vorig seizoen speelden we wedstrijden die net zo belangrijk waren, voor het kampioenschap. Toen hadden we daar geen last van." BC Vlissingen hervond zich en aan het einde van het eerste kwart was de achterstand terugge bracht tot 15-18. Daarna kwam de ploeg uit Almere er niet meer aan te pas. Vlissingen verdedigde sterk en sloeg toe op de beslissen de momenten. Sjors van de Poel was belangrijk met enkele drie punters. Aan het einde van het derde kwart was het verschil op gelopen tot twintig punten (59-39). In het restant kwam Vlis singen niet meer in de proble men. Barten: „Dit was een vierpunten duel, als we hadden verloren was het moeilijk geworden de degrada tiezone nog te verlaten. Nu staan we gedeeld tiende. Als we de vol gende duels winnen, kunnen we omhoog kijken." Good Luck-Seolto 14-15: Niet ge holpen door een te tolerante arbi ter had Seolto het zwaar met het potige spel van Good Luck. Net voor rust sloegen de Vlissingers een gaatje: 6-9. Ze bouwden de voorsprong uit naar 7-12, waarna Good Luck zesmaal op rij scoorde. MAANDAG 27 JANUARI 2014 door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleybalsters van WS'92 bevestigden zaterdag de goede vorm met de derde zege op rij sinds de jaarwisseling. Door een 3-1 -overwinning op het op de derde plaats geklasseerde Jola/ Olympus nestelde WS'92 zich ste vig in de subtop. Winst was er ook voor BOK en Forza en de mannen van Forza. Mytilus en WS'92 verlo ren. De volleyballers van Forza lieten een punt liggen tegen Micro Elektro 2, maar kwamen toch aan de leiding. Concurrent City Bril verloor immers. Beide teams hebben 55 punten. door Bob Maes Scores BC Vlissingen: Benjamin Steenbeek 19, Dorde Karadzic en Dennis de Pauw 14, Sjors van de Poel 11Stefan Schrier 6, Emilio Jangbaha- doer en Abdul Zombra 5, Dylan Hoff man 2. Swift-korfbalster Eefje van den Berg (links) is het dichtst bij de bal in het duel met DES. Haar ploeggenoten Kristian Kuiper volgen het spel van enige afstand, foto Ruben Oreel Abbink 3, Bastiaan Rijk 2, Edwin Bommelje, Marco de Jonge, Kirsten Verschuure en Annemarie van de Vel de 1. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 5, Niek Peene 3, Arja Groenleer 2, San- der Verrijzer 1 Seolto herpakte zich in het slot. Scores Seolto: Timme Provoost 5, Mayella Kuizinga 3, Ralf Dourlein, Wouter Harthoorn en Dennis Goede- gebuur 2, Mariëlle Francke 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37