Patrijzen haakt voorlopig af in titelstrijd RCS biedt koploper Halsteren goed partij SPORT 33 mm UB Bps® IÉ! ÉiHH I MSI S WIÊÊÊm I Sfi cp mM mmmmÊm „Dat voelt fantastisch", glunderde Grootjans. „Ik ben dit seizoen al vaker beslissend geweest, Maar om zo kort voor tijd de winnende te maken, in zo'n belangrijke wed strijd, voelt toch wel erg lekker." Het had niet veel gescheeld of de aanvaller had op het moment dat hij de winnende treffer aanteken de niet eens meer in het veld ge staan. „Rond de zeventigste mi nuut zat ik er even doorheen. Ik had geen adem meer", gaf hij aan. „Ik vroeg toen om een wissel, maar ben uiteindelijk toch nog even blijven staan. Gelukkig maar, blijkt nu." Met zijn late treffer zorgde Groot jans er hoogstpersoonlijk voor dat zijn ploeg het verschil met num mer twee MZC vergrootte naar vijf punten. Trainer De Jonge was daar erg blij mee. „Het is een be langrijke stap richting de tweede klasse, waar we volgend jaar graag weer in uit willen komen. Daar hoort Arnemuiden thuis. We heb ben een goed voetballende ploeg en spelen iedere week ons eigen spel. We proberen altijd het balle tje rond te laten gaan. Daarom denk ik ook dat we mee kunnen draaien in de tweede klasse. Van daag was het, mede door het veld, wat moeilijker om zo te voetbal len. Maar ik vind dat we er toch aardig in geslaagd zijn om te blij ven voetballen. Daar ben ik heel levreden over." MZC gaat ook nog steeds voor pro motie. „Het kampioenschap is na vandaag misschien een wat lasti ger verhaal geworden, dus dan moet het maar via de nacompeti- tie gebeuren. Toch verwacht ik dat Arnemuiden nog een dipje gaat krijgen. Dan moeten wij toe slaan", aldus Nieuwenhuijse. Patrijzen-RIA W. 1-4: Het ope ningsdoelpunt liet niet lang op zich wachten. Al na vijf minuten kopte Jeroen Weststrate raak. RIA W. kwam vervolgens beter in de wedstrijd en maakte niet veel la ter gelijk. Soufian Doorns zette zijn naam op het scorebord. In de tweede helft zette Doorns zijn ploeg op voorsprong. Nick van Craenenbroeck kreeg een dot van een kans om de stand gelijk te trekken, maar hij faalde. Laurens de Guchtenaere was een stuk koel- bloediger: 1-3. Rody Uranie bepaal de de eindstand op 1-4. Zeeland Sport-Clinge 1-5: Bij een 1-1-stand werd Stefan Vergouwen met twee keer geel uit het veld ge stuurd. Clinge maakte optimaal gebruik van het overtal. Thomas Leegwater had zijn ploeg in de eerste helft op voorsprong gezet, Wesley EfFrink was verantwoorde lijk voor de gelijkmaker. Na de ro de kaart ging het hard. Domeni- que de Burger scoorde twee keer voor Clinge. Ook Thomas Leegwa ter vond in de tweede helft voor de tweede keer het net. Emanuel Pauwels was eenmaal trefzeker. Schoondijke-Oostburg 1-4: In de eerste helft was al duidelijk dat Oostburg een maatje te groot was voor Schoondijke. Arjen Versluijs was voor rust tweemaal trefzeker. Davy Maes besliste een minuut voor de pauze de wedstrijd door de 3-0 te maken. Versluijs maakte in het tweede bedrijf zijn valse hattrick compleet. Yassine Benali scoorde nog voor de statistieken. Steen-Vogelwaarde 5-1: Na een helft dacht Steen de winst al bin nen te hebben. Sander van Remor- tele en Randy Houwer brachten de thuisploeg op 2-0. Giovanni Le- kaj schoot een vrije trap stijf in de kruising, wat resulteerde in de 3-0. Na de pauze deed Vogelwaar de wat terug. Dennis van Passel scoorde uit een strafschop. Steen draaide na de tegentreffer de duimschroeven weer aan en vond nog tweemaal het net. Robin Goense en opnieuw Van Remorte- le waren trefzeker. Sluiskil-Jong Ambon 1-4: De vijf doelpunten vielen pas in de twee de helft. In de vijftigste minuut zette Yannik Taniwel Jong Am- bon op voorsprong. Toen Martin Waisapy een minuut later de 2-0 aantekende, was het duel ge speeld. Waisapy en David Houter man breidden de score verder uit. Shegbert van Uijtrecht maakte de eindstand enigszins dragelijk voor de thuisploeg. Koewacht-Biervliet 1-5: Biervliet en Koewacht hebben van plaats geruild op de ranglijst. Derek de Booij was de grote man aan de kant van de bezoekers. Hij vond driemaal het net. Voor rust zette hij zijn ploeg op 0-2. Geoffrey de Haan en Erik Adam maakten de andere twee treffers, voordat bei de ploegen gingen rusten. Dimitri Verlinde maakte twee minuten voor tijd nog een eretreffer: 1-5. Groede-Breskens 0-5 (0-2). 7. Mei vin Boone 0-1, 31. Johnny de Jaeger 0-2, 52. Jan-Willem de Rooij 0-3, 55. Meivin Boone 0-4, 87. Yannick Vinke 0-5. Vierde klasse B. Gastel-Vosmeer 10-0: Gastel had wat goed te ma ken tegen Vosmeer. De Zeeuwen hebben dit seizoen tot dusver één punt gehaald en dat was tegen Gastel. De ploeg van oud-Hoek- trainer Eric Hellemons was dat nog niet vergeten en nam sportie ve revanche: 10-0. RCS-Halsteren 0-2 (0-1): Was RCS-trainer Romeo van Aerde vo rige week nog in mineur na de uit wedstrijd tegen Jeka (0-1-verlies), gisteren was hij na afloop van het duel met Halsteren wel redelijk te vreden. RCS verloor weliswaar, maar had als een team gestreden, vond Van Aerde. „Het was een ge lijk opgaande wedstrijd, waarin een gelijkspel niet misstaan had", zei hij. In het decor van regen en wind deed RCS nauwelijks onder voor de koploper. De ploegen hielden elkaar in Oost-Souburg in even wicht. Een ongelukkig duel om de bal tussen Steven Visser en Mathijs Hage resulteerde in de dertigste minuut in een straf schop voor Halsteren, die door Ha ge zelf in 0-1 werd omgezet. De Souburgers kregen daarna wel mo gelijkheden, maar misten in laat ste instantie vaak dat beetje fines se om gevaarlijk te worden. Al leen Len Eversdijk kwam een maal in kansrijke positie maar hij kon niet voor de gelijkmaker zor gen. Pas in blessuretijd liep Hal steren definitief weg. Jordy Wane- wa maakte er nog 0-2 van. Terneuzen-Voab 0-1 (0-1): Een te gendoelpunt in de blessuretijd van de eerste helft nekte Terneu zen. De Zeeuws-Vlamingen wa ren bijna de gehele wedstrijd de aanvallendste ploeg, maar bleken niet doeltreffend. Onder impuls van Erik-Jan Naudts, die vanuit de punt van de aanval steeds aanspeelbaar was, waren de beste kansen in de eer ste helft voor de thuisclub. Nieu weling Roy van Ham, overgeko men van het Belgische Assenede, en Naudts vonden in eerste in stantie Voab-doelman Gijs van Seeters op hun weg. En was de doelman eens gepas seerd, dan was daar Wouter Neeft die de bal na een lob van Naudts van de doellijn trapte. Een corner van rechts leidde in de 45e mi nuut de 0-1 in. Met links schoot Gijs Outmayer vervolgens fraai raak. Na de rust domineerde Terneu zen zo mogelijk nog meer en leun de Voab steeds verder achterover, in de hoop om via een razendsnel le counter nog eens toe te slaan. Al in de eerste minuut miste Roy van Ham een lage voorzet van Bart van den Hemel op een haar. Daarna had Jarno Waebeke pech met een schot dat met de hulp van de lat gekeerd werd door Van Seeters. Erik-Jan Naudts zag die zelfde doelman een harde schui ver net naast tikken. Gaandeweg werd duidelijk dat het de ploeg van trainer Henk Ottens niet gege ven was om minimaal een punt aan het duel met Voab over te houden: 0-1. MAANDAG 27 JANUARI 2014 WAT' s«as? Af - I MZC'11-aanvoerder Barry Hage (links) heeft net een tik uitgedeeld aan een aanvaller van Arnemuiden, die op het punt staat om neer te gaan. foto Ronald den Dekker door Len Wolters MIDDELBURG - Patrijzen verloor voor de tweede keer op rij in de vierde klasse A van het zondagvoet bal en moet pas op de plaats ma ken in de strijd om het kampioen schap. RIA W was met 1 -4 te sterk. De top drie (Clinge, Oostburg en Steen) won ook. In de vierde klas se B ging Vosmeer met 10-0 onder uit bij Gastel. door Eddy van der Hooft MIDDELBURG - In de onderste regio nen van de tweede klasse van het zondagvoetbal moesten Terneuzen en RCS gistermiddag opnieuw een nederlaag incasseren. Terneuzen verloor op eigen veld met 0-1 van Voab en RCS ging in Oost-Souburg met 0-2 onderuit tegen koploper Halsteren. De wedstrijd tussen Sar- to en Zeelandia Middelburg werd afgelast.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33