Duidelijkheid geeft Goes rust Kim Huige is de snelste in barrage HW24 komt na rust op stoom 32 SPORT DERDE KLASSE ZATERDAG Arnemuiden beslist topper tegen MZC'11 in slotfase (0-1Koploper heeft nu vijf punten voorsprong. _L qp Vorige week, thuis tegen De Zoua ven, zaten zeven spelers op de re servebank. Gisteren waren het er nog vijf. Umut Ertem en Mah- boeb Rahimi waren het kind van de rekening geworden en bleven thuis. De verdedigers Menancio Weeda, Quincy Gooding, de aan vallers Sinan Coban en Jonathan Constansia en reservedoelman Bart van Wuyckhuyse moesten net als vorige week weer genoe gen nemen met een reserverol. „Het is makkelijk om duidelijk heid te scheppen als je maar twee geblesseerde spelers hebt", gaf Gé rard de Nooijer blijk van de luxe positie waarin hij momenteel ver keert. „Maar ik heb op dit mo ment ook niet veel reden om in mijn basiself te wisselen. De ande ren moeten op dit moment accep- KARAKTERISTIEK teren dat ze even op de bank zit ten." Tijdens de winterstop wilde De Nooijer alle neuzen in dezelfde richting krijgen. Hij zette een pre sentatie in elkaar, waarin hij uit de doeken deed hoe hij in het res tant van de competitie wilde gaan voetballen. Op papier is de ploeg in een 4-3-3-formatie gaan spelen. In de praktijk lijkt het meer op een 4-5-1-formatie, vergelijkbaar met het systeem waarin het Ne derlands elftal in 2010 de finale van het WK haalde. Spits Tom de Bonte kreeg in die formatie van zijn trainer voorlo pig de voorkeur boven Coban. Vo rige week was hij al bij alle vier de doelpunten betrokken, giste ren maakte hij vlak voor rust de belangrijke 1-1 uit een strafschop. „Normaal ga ik nooit achter de bal staan bij een strafschop", moest de boomlange spits beken nen. „Ik ben daar nooit zo zeker van. Het was nu ook nog eens extra spannend, omdat we achter stonden. Nu pakte niemand an ders die bal, dus nam ik hem maar. En hij zat er lekker in." De Bonte prijst de heldere afspra ken die er in de winterstop zijn gemaakt. „Je móét twee keer in de week komen trainen", gaf hij een harde afspraak prijs. „En ik heb het geluk dat ik goed en hard train." Aanvoerder Sherief Tawfik haakte in op de nieuwe regel. „Het is niet eerlijk tegenover ande ren die wel twee keer komen trai nen als een ander, die één keer komt, er wel in staat. Je moet er consequent in zijn." En De Nooijer maakt geen uitzon deringen. Zo kan het dat Jonathan Constansia, in de eerste seizoens helft nog aanvoerder, nu voor de tweede keer op de bank plaats moest nemen. Constansia zélf had op meer krediet gerekend, te meer omdat fiij voor de winter stop naar eigen zeggen geen trai ning miste. „Maar ik ben ook geen trainer die zegt: never change a winning team", gaf De Nooijer Constansia hoop op een (snelle) terugkeer in de basis. ZIERIKZEE - Arnemuiden boekte zaterdag een belangrijke overwin ning in de strijd om het kam pioenschap in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal. Op be zoek bij achtervolger MZC'11 won de ploeg uit Walcheren op het nippertje met het kleinst mogelij ke verschil: 0-1. Bastiaan Groot- jans maakte zeven minuten voor tijd de enige treffer. „Ik had niet verwacht dat we nog zouden gaan winnen, vond het een typische o-o-wedstrijd. Maar gelukkig maakten we vlak voor tijd nog de 0-1", was de eerste KARAKTERISTIEK reactie van Arnemuiden-trainer Carlos de Jonge na afloop. Met die woorden sloeg De Jonge de spij ker op z'n kop. Beide ploegen creëerden weinig kansen en de mogelijkheden die ontstonden, werden professioneel om zeep ge holpen. MZC-trainer Adriaan Nieuwenhuijse had dan ook, net als zijn opponent, niet verwacht dat er nog een winnaar zou ko men. „Ik denk dat een gelijkspel op zijn plaats was geweest. Beide ploegen gingen slordig om met het kleine aantal kansen dat ze kregen en dan is er maar één pas sende uitslag: 0-0." De trainer van de equipe uit Zie- rikzee was niet ontevreden met het spel dat zijn ploeg op de mat had gelegd. „Ik vind dat de ploeg gedaan heeft wat ik van ze heb ge vraagd. Vooral de spelers die door de afwezigheid van onze verdedi gers Fred van der i lelm en Elmar Verhage op een andere positie stonden dan ze gewend zijn, heb ben het goed gedaan. Ik heb de ploeg dan ook een compliment ge geven in de kleedkamer. We moe ten alleen effectiever zijn. Daar moeten we aan werken. Want we kregen toch één of twee vrij grote kansen. Als je die maakt, win je vandaag gewoon." Ook Arnemuiden kreeg het aan vankelijk niet voor elkaar om de bal tegen de touwen te werken. Toch lukte het de Walcherse lijst aanvoerder om vlak voor tijd toe te slaan. In een fase van de wed strijd waarin het voor beide ploe gen pompen of verzuipen was, lukte het Bastiaan Grootjans om een harde voorzet vanaf de linker kant, zeven minuten voor het ein de van de wedstrijd, van dichtbij over de lijn te tikken. In de klasse M/Z bleven acht com binaties in het door Stef Nelisse selectief gebouwde parkoers fout loos. Carolein van de Plasse open de in de barrage met de merrie Delta Mossel Daddy Cool sterk. Ze bleef foutloos in 38,52 secon den. Het was een tijd waar haar achter volgers zich op stuk leken te bij ten, maar het venijn zat in de staart. Kim Huige vloog in 34,91 seconden over het parkoers. Chris- tiaan van de Plasse probeerde met de merrie Celine alsnog de over winning voor de Delta Mossel Stal in de wacht te slepen, maar de ruiter uit Kruiningen kwam met Querlybet Hero-dochter hier voor ruim drie tellen tekort. In de klasse L bleken de Zeeuwen in de barrage niet opgewassen te gen de combinaties van buiten de provincie. Julia Poppe stuurde in de beslissende ronde de Rubi- quil-afstammeling Rubistern als eerste foutloos over de zeven ob stakels. Het leverde haar uiteinde lijk de derde plaats op. Ze werd daarmee de beste Zeeuwse. Voor Yoni Hoekstra uit Flakkee met Enrique leek met een foutlo ze rit in 36,10 seconden de over winning een feit. Sacha de Wit uit Woensdrecht toonde zich ech ter met de Karandasj-zoon Ar mando een tiende seconde snel ler. HW'24-Luctor'88 4-0: In de rust koos Luc Audenaerdt ervoor om linksback Sam de Theije naar de kant te halen en de aanvallend in gestelde Jari Vyaene in te breng en. Dat bleek een gouden greep. In de eerste helft vielen er nauwe lijks kansen te noteren. In het tweede bedrijf was dat heel an ders. Job Inghels opende de score voor de thuisploeg. Twee minu ten later verdubbelde Michal Szczawinski de score. Op de rand van de zestien schoot de aanvaller met een volley raak. Op dat mo ment knapte er iets bij Luctor'88. Szczawinski zorgde voor 3-0 en de laatste treffer van de wedstrijd kwam op naam van Vyaene. Een kwartier voor tijd werd hij aan de zijkant weggestuurd. Vyaene krul de de bal vervolgens in de verre hoek. Internos-Philippine 2-1: In een echt 'mannenduel' kwam Philippi ne als eerste op voorsprong. Maar ten van Hecke schoot na een klein half uur raak. Het antwoord van Internos liet niet lang op zich wachten. Patrick Schalk schoot zijn ploeg een minuut later al langszij. Het spel golfde op en neer. De verdediging van Inter nos had goed vat op Dennis de Nooijer, maar op Van Hecke kreeg de thuisploeg nauwelijks grip. In de 37e minuut van het duel viel de beslissing. Stijn Baarendse zet te zijn ploeg op voorsprong. Phi lippine slaagde er niet meer in om minimaal een punt uit het vuur te slepen. Aardenburg-Unitas'30, gestaakt bij o- o: Het duel werd snel ge staakt vanwege een blessure bij de scheidsrechter. Al na drie mi nuten werd het spel stilgelegd, omdat de leidsman een kuitbles sure opliep. Eerder dit seizoen had Aardenburg ook al pech met een scheidsrechter. Voor het duel met Kruisland kwam de aangestel de arbiter niet opdagen. De bus chauffeur van de bezoekers be sloot toen de fluit ter hand te ne men. Deze keer was er niemand aanwezig die het duel kon leiden. door Mitchell Minnaard DEN HAAG - De duidelijkheid die Goes-trainer Gérard de Nooijer tij dens de winterstop heeft gescha pen, geeft de selectie van de zon dagclub rust. Daarnaast presteert de hoofdklasser uitstekend aan het begin van de tweede seizoenshelft. Vorig week werd met 4-0 gewon nen van nummer drie De Zouaven, gisteren nam de Bevelandse ploeg een punt mee uit Den Haag. Quick, de nummer twee van de hoofdklas se A, werd op 1-1 gehouden. De Nooijer: „Ik heb momenteel niet veel reden om te wisselen." Quick - Goes 1-1 (1 -126. Joost de Gelder 1 -0,42. Tom de Bonte 1 -1 (strafschop). Scheidsrechter: N.H.H.J. Tunnissen (Venray). Aan tal toeschouwers: 210. Goes: Matthew Lentink; Trung Tran, Shannon Braafhart jr, Sherief Tawfik, Rick de Punder; Frits Paap, Gert-Jan Tierie (87. Quincy Goo ding), Raymond Wolff Ray Kroon (64. Jonathan Constansia), Tom de Bonte (73. Sinan Coban) en Dange- lo Martien. Vermoeide Groot j ans slaat toe door Daniel Vervelde MZC'11-Arnemuiden 0-1 (0-0). 83. Bastiaan Grootjans 0-1. Scheidsrechter: D. van Wijk (Hen- drik-ldo-Ambacht). Gele kaart: Frank Kristelijn, Ramon Janson, Leon Tournier (allen MZC'11), Werner van Belzen, Patrick Siere- veld en Jasper Pruijssers (allen Ar nemuiden). Aantal toeschouwers: 135. door Lucien Roelandt HEINKENSZAND - Kim Huige en de vosmerrie Belle Bijou zegevierden zaterdag bij de springwedstrijd van de Schouwse Ruiters in de klasse M/Z. Sacha de Wit toonde zich met de ruin Armando in Heinkens- zand de sterkste in de klasse L. door Len Wolters MIDDELBURG - Koploper HW'24 kwam in de derde klasse A van het zondagvoetbal pas in de tweede helft op stoom tegen Luctor'88. De Hulstenaren wonnen na een 0-0-ruststand met 4-0. Philippine kon de 8-3-overwinning van een week eerder op Aardenburg geen vervolg geven. Uit bij Internos werd met 2-1 verloren. Het thuis duel van Aardenburg werd ge staakt, Kruisland-Hontenisse werd afgelast. Na drie minuten werd het duel Aardenburg- Unitas'30 al stilgelegd door een blessure van de scheidsrechter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 32