Toch nog beetje schade voor Hoek Zaamslag verspeelt zege in de slotfase WHS heeft nog altijd het hoogste woord in de derde klasse B Kloetinge breekt met De Goederen SPORT 31 KLOETINGE - Voetbalclub Kloetin ge gaat volgend seizoen niet ver der met Johan de Goederen als as sistent-trainer. Jordan van Lange- velde, momenteel trainer van het tweede, is zijn beoogde opvolger. De Goederen kreeg afgelopen week in gesprek met het bestuur de onheilstijding te horen. Hij is zwaar teleurgesteld, maar omdat hij de steun voelt van de spelers groep maakt hij het seizoen wel af. KARAKTERISTIEK een tweede kans schoot hij op de lat. Dat was de derde keer dat Kloetinge het aluminium raakte, want behalve in de eerste helft deed Mark Schuit het ook in de tweede helft nog een keer. Ondanks het ondermaatse veldspel koesterde Den Hamer de winst. „Het was lang geleden dat we een driepunter hebben ge pakt. Ik denk dat dit wel een boost zal geven. Er zat best veel druk op deze wedstrijd. We moesten win nen om aansluiting bij de mid denmoot te houden. Komende za terdag moeten we met dezelfde in tentie de strijd aangaan met Achil les Veen." HEINENOORD - Met nog 2i minu ten op de klok vond Kenny Ver- hoene het wel mooi geweest. De trainer keek nog eens naar het sco rebord, zag dat het 0-4 stond en besloot Gert-Jan van Leiden een vroege publiek swissel te geven. Er was geen vuiltje aan de lucht, maar drie minuten later kreeg het duel met Heinenoord toch nog een onverwachte wending. Een onnodige rode kaart voor keeper Jordi de Jonghe en twee tegentref fers voor 'doelman' Kyle Does burg verder stapte Hoek met een 4-2-zege het veld af. De ene speler deed dat met een glimlach, de ander met een beetje chagrijn in zijn lichaam. Want wat lange tijd een rimpelloze mid dag was, ontaardde nog onnodig in een duel met een beetje scha de. De rode kaart en het slotoffen- sief dat Heinenoord er daarna pro beerde uit te persen, zorgden ook voor een korte verbale aanvaring tussen Verhoene en zijn aanvoer der Giovanni Siereveld. De laatste kreeg te horen dat hij spelers op hun plek moest zetten, kort nadat hij dat net had gedaan. Het hoorde een beetje bij het hec tische slot dat veel toeschouwers in Heinenoord wakker schudde. Want Hoek was ruim zeventig mi nuten lang oppermachtig ge weest. Voor rust resulteerde dat in drie treffers, in de tweede helft werd met de handrem erop nog één keer gescoord. Hierna zakte de concentratie weg. Nadat De Jonghe al onder een voorzet door was gegaan, viel een lange bal tus sen Siereveld en de doelman in. Spits Jeremey Hensen werd neer gelegd door de uitgekomen doel man. De Jonghe kreeg, net als eer der dit seizoen tegen Achilles Veen, rood en scheidsrechter Van Rijsbergen legde de bal op de stip. Omdat de wissel van Van Leiden kort daarvoor al de derde van Hoek was geweest, trok Kyle Doesburg het keepersshirt aan. De grote spits was in zijn jeugd ja renlang doelman bij Goes en kreeg als eerste klus het keren van de strafschop. Dat lukte niet (1-4), maar even later plukte hij wel fraai een bal uit de lucht. Na een lange bal ging hij vervolgens wel in de fout. De verdediging re kende op Doesburg, maar Edwin Petersen was met het hoofd net iets eerder bij de bal (2-4). De rode kaart was een smetje op een meer dan terechte overwin ning. Gert-Jan van Leiden kopte al na dertien minuten de 0-1 bin nen. Bij de 0-2 bediende links back Thomas van den Houten de beweeglijke Guillaume Clincke- maillie. Het schot van de Belg werd gestopt, maar de doorgelo pen Van den Houten kon de terug springende bal in het lege doel koppen. Tien minuten later vero verde Van Leiden de bal op 25 me ter van het Heinenoord-doel, com bineerde vlot met Clinckemaillie, die na een dubbele één-twee be heerst afrondde: 0-3. Zeven minu ten na rust maakte Hoek via Bir- gen Martens de vierde treffer. Ver hoene besloot nog twee keer te wisselen, maar zag het spelpeil zakken. Met de rode kaart vervol gens als dieptepunt. Het zorgde echter wel voor een vermakelijk einde, met Doesburg onder de lat. KARAKTERISTIEK per van Dijk met het hoofd getou cheerd, de bal stuitte in de vere delde zandbank voor de doelman en kreeg daardoor een kick om hoog waardoor de goalie kansloos was: 1-0. „Bij deze wedstrijd paste ook geen mooie goal", grijnsde Den Hamer. Vervolgens was het een kwestie van uitspelen. Dat was misschien nog wel een plusje. Doorgaans heeft Kloetinge daar nogal moeite mee, maar dit keer werd het slot- offensief van 's-Gravenzande nim mer gevaarlijk. Sterker nog, Kloe tinge bouwde de marge uit. Tjien Fooh slingerde de bal voor, Rem co van Tiggele kopte de voorzet te rug en invaller Bart Deprez rond de af: 2-0. Deprez kreeg vervolgens nog de kans om een kleurloze wedstrijd enige kleur te geven, maar hij mis te een kans voor open doel en bij Slechts een punt overhouden aan het duel met een rechtstreekse concurrent in de degradatiestrijd was voor Zaamslag-trainer Hu- bert van den Hemel achteraf ge zien wrang. „Tot twee minuten voor tijd dachten we de drie pun ten mee naar huis te nemen. Nu moeten we de volgende wedstrijd (thuis) tegen WGZ winnen", keek de oefenmeester alvast voor uit. Zaamslag miste zijn aanvallers Peter Dieleman (schorsing) en Jor- dy Bakker (vakantie). Daardoor moest Van den Hemel improvise ren. Jorin Missu en Joris Radema kers waren de meest vooruitge schoven aanvallers. Dat had suc ces, want halverwege kwamen de Zeeuws- Vlamingen via Mario de Fouw (stiftbal) op aangeven van Rademakers en Jorin Missu (as- sist Mare de Haas) op een 2-o-voorsprong. Twee minuten la ter maakte Chris Koremans ech ter de aansluitingstreffer. Michiel Leijte miste daarna voor Zaam slag een open kans en De Haas schoot op de kruising. Doelman Mitchell Braafhart verrichtte in de tweede helft enkele goede red dingen, maar was twee minuten voor tijd kansloos bij een inzet van Chris Koremans: 2-2. In de slotseconden had De Fouw nog een vrij veld voor zich en leek al leen op de Drechtstreekdoelman af te gaan, maar scheidsrechter Daems floot voor het einde van de wedstrijd. WHS-Kruiningen 2-0: De thuis ploeg speelde een goede eerste helft en een nerveuze tweede pe riode. Armando van de Repe opende de score. Vlak voor tijd be sliste Arvin de Witte de wed strijd. Trainer Erwin de Nijs van WHS was na afloop blij met de drie punten, maar was niet hele maal tevreden over de uitvoering. Kapelle-The Gunners 2-0: De eer ste kans werd gemist door Marco den Deurwaarder, waarna Tim Ja- cobusse het een paar minuten la ter beter deed. Hij dribbelde over het veld, kreeg alle ruimte en haal de de trekker over. The Gunners kon geen vuist maken. Tien minuten voor tijd redde goa lie Lars Francke Kapelle en even later stond Hans Tolhoek weer eens op de juiste plaats om de wedstrijd in het slot te gooien. Kogelvangers-Noad'67 1-2: Beide formaties waren aan elkaar ge waagd. Lars Steijn zorgde voor de 0-1. Op slag van rust trok Mare Gorter de stand weer in even wicht. Het leek hierna op 1-1 uit te draaien, totdat Rob den Engels man in de blessuretijd de 1-2 op het scorebord bracht. Wemeldinge-Internos 3-3: We- meldinge begon goed, maar de openingstreffer viel aan de andere kant. Patrick van Drongelen liet de 0-1 aantekenen. Dennis Wisse maakt snel gelijk en Remi Bruijn- ooge schoot van grote afstand de 2-1 in het doel. Joost Luijten zorg de voor de gelijmaker en Dennis Wisse snelde naar de 3-2. Een minuut na rust ging de bal via de voet van Marvin Rompus in het doel. Het ging hierna alle kanten op, maar gescoord werd er niet meer. Krabbendijke-Yerseke 1-0: Het was geen hoogstaande derby, maar de spanning vergoedde veel en beide ploegen toonden voor de driehonderd aanwezige toeschou wers veel werklust. De enige treffer van de middag kwam tot stand uit een vrije trap. Danny Weber schoot de bal via de muur in het doel. Yerseke zette hierna alles op alles, maar de gelijkmaker viel niet meer. Kioetinge-'s-Gravenzande 2-0 (0-0). 61. Jasper van Dijk 1-0 (ei gen doelpunt), 77. Bart Deprez 2-0. Scheidsrechter: R.H. Karre- mans (Den Haag). Aantal toeschou wers: 400. Kloetinge: Jaco van der Schee; Ti- mo Jansen, Jaap Esser, Ruben Hol lemans, Björn Quartel; Mark Schuit (84. Michel Maaskant), Aart Veldhof, Remco van Tiggele, Bert den Hamer; Jason Tjien Fooh en Daan Esser (69. Bart Deprez). door Barry van der Hooft Heinenoord-Hoek 2-4 (0-3). 13. Gert-Jan van Leiden 0-1,22. Tho mas van den Houten 0-2, 32. Guillaume Clinckemaillie 0-3, 52. Birgen Martens 0-4, 74. Sander van der Pols 1 -4 (strafschop), 85. Edwin Petersen 2-4. Scheidsrech ter: B. van Rijsbergen (Maasland). Rode kaart: 72. Jordi de Jonghe (Hoek). Gele kaart: Danny van Va ten (Heinenoord). Aantal toeschou wers: 150. Hoek: De Jonghe; Wilson (46. Van Renterghem), Vandepitte, Siere veld, Van den Houten; Martens, Van Leiden (69. Van Hekelen), Boucheta (64. Eryüriik); De Groote, Doesburg, Clinckemaillie. MAANDAG 27 JANUARI 2014 t slechte door Aector Doorns PAPENDRECHT - Zaamslag moest za terdag in het duel met Drecht- streek vlak voor tijd de gelijkmaker toestaan: 2-2. door Robin Hamelink MIDDELBURG - WHS blijft in de derde klasse B van het zaterdag voetbal aan kop na een 2-0-zege op Kruiningen. Kapelle sprong naar plek twee dankzij een 2-0-overwin- ning op The Gunners. Krabbendij- ke was in de derby tegen Yerseke de sterkste: 1-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31