4 Veere wordt met een kater wakker Zorgen nemen toe voor Duiveland en MZVC 30 SPORT HOOFDKLASSE Gemengde gevoelens bij' Bevelandse hoofdklasser na 2-0-winst op 's-Gravenzande. s Heinkenszand-Veere 3-2: Veere leidde na 75 minuten door goals van Robin de Rijke voor rust en Theo van Tatenhove uit een vrije trap na rust, nog met 0-2. Martijn Simonse maakte na 77 minuten in twee instanties uit een penalty de 1-2 en in de 86e minuut scoor de Kevin Jacobusse op aangeven van Simonse de 2-2. Drie minuten later kreeg Sjoerd Koks na een vrije trap de bal voor zijn voeten en schoot Heinkenszand naar de 3-2. Veere trof daarna nog de lat. Nieuwdorp-Nieuwland 5-1: Ste fan van de Klooster opende al na één minuut de score en via Ruud la Grand stond Nieuwdorp bin nen twintig minuten op 2-0. Een eigen inzet van Richard Jacobs leidde tot de 3-0-ruststand. Nieuwland deed in de tweede helft via André Goedhart wat te rug, maar door goals van Teun Rentmeester (kopbal) en Janick van As won Nieuwdorp toch met afgetekende cijfers. Domburg-De Noormannen 2-2: Na acht minuten schoot Rick van de Dries een vrije trap in de krui sing en twee minuten later teken de Chiel Maranus na een verre uit trap van doelman Jaco Leijdek- kers al voor 2-0. Erwin Pouwelse scoorde in de 24e minuut tegen. Na rust kreeg De Noormannen, toen Michiel Bernard Pouwelse vloerde, een strafschop. Vanaf de strafschopstip zorgde Mark Min- derhoud minuut voor de 2-2. VCK-Walcheren 3-3: Walcheren kwam na een uitbraak via Tim Smulders na ruim een kwartier op 0-1 en op slag van rust rondde Bart Chermin een prima aanval af: 0-2. In de 52e minuut bracht Si mon Voet de spanning terug in het duel, maar via Smulders leek Walcheren opnieuw op weg naar de zege. VCK kwam via Jesper Ha- rinck terug tot 2-3 en rook daarna bloed. Een paar kansen bleven on benut, maar in de 87e minuut maakte Pieter Hage toch de 3-3. DFS-Oostkapelle 2-2: In de 45e minuut kreeg DFS een strafschop en Nuno Andrade Varela zorgde voor de 1-0-ruststand. Kort na de hervatting maakte Wouter van de Berge er op aangeven van Jeroen Grefkens 2-0 van. DFS leek op weg naar de zege, maar in de slot fase kwam Oostkapelle terug. In de 85e minuut zorgde Bart Mors voor de 2-1 en uit een corner kop te Thijs Verduijn zijn ploeg naar de 2-2. In de blessuretijd liep Da vid van den Broeke (Oostkapelle) tegen een tweede gele kaart op. Axel-Spui 9-1. Marco Plasschaert 1-0, Maik de Wolf 2-0, Stefan van den Broeke 3-0, Danny Aarnoutse 4-0, Dennis Ie Feber 5-0 en 6-0, Remco Ha melink 6-1, Bart Rijckaert 7-1, Plas schaert 8-1, De Wolf 9-1 (strafschop). door Rudy Boogert KLOETINGE - De ene week is de an dere niet. Kloetinge won zaterdag op eigen veld met 2-0 van 's-Gra venzande in de hoofdklasse B van het zaterdagvoetbal. Het was een slechte wedstrijd met een goed re sultaat. En dat was omgekeerd evenredig aan een week eerder toen Kloetinge tegen ASWH goed speelde maar een slecht resultaat inde (1-0-verlies). De winst staat in de boeken en dat is wat telt. Maar wat speelde Kloetinge belabberd. Linkerflan- ker Bert den Hamer keek kritisch naar zichzelf. „Ik heb gemengde gevoelens", erkende de Terneuze- naar. „De winst is lekker, maar ik speelde zelf een zeer zwakke wed strijd." Elke ploeggenoot kon die laatste woorden zonder te jokken herhalen over zichzelf. Vooral in balbezit prutste Kloetin ge er lustig op los. Een treffende statistiek was dat Kloetinge in de laatste twintig minuten voor de rust het maar niet voor elkaar kreeg om de bal op de helft van 's-Gravenzande vier keer naar een ploegmaat te spelen. Passes gin gen over de zijlijn, achter de man, te ver voor de man, onder de voet door, in de voeten van de tegen stander, alle varianten werden ge bruikt. Maar geloof het of niet, Kloetinge kreeg warempel nog de beste kan sen ook. Mark Schuit kopte een M Mt corner op de lat en even later een voorzet van Timo Jansen over het doel. Ruben Hollemans schoot een vrije trap snoeihard naast en kort voor rust ging Jason Tjien Fooh alleen op avontuur, maar zijn inzet werd door de keeper naast getikt. Hoewel bij 's-Gravenzande, dat negen duels op rij ongeslagen was, de bal makkelijker van voet tot voet ging, kon de ploeg nauwe lijks gevaar stichten. Na dertig tel len dook Sander Koeleman plots alleen op voor Kloetinge-doel- man Jaco van der Schee en deze redde met de.vuisten. Kort na de openingstreffer van Kloetinge was 's-Gravenzande nog driemaal gevaarlijk, maar goals leverde het niet op. Na een uur kwam Kloetinge op voorsprong. De goal was type rend. Ruben Hollemans zette zich vlak bij de zijlijn achter een vrije trap. Zijn inswinger werd door 's-Gravenzande-routinier Jas- GPC Vlissingen-Zwaluwe o-x: Voor de derde keer op rij verloor GPC een thuisduel. Ricardo de Nooijer was nog het dichtst bij een Vlissingse goal. Zwaluwe kwam in de eerste helft via een zondagsschot van Thijs 't Hooft op 0-1. „In de tweede helft speel den we alles of niets", aldus GPC-trainer Michel Leonhart. On danks kansen voor Jeroen van Ommen en Dylan Schallier bleef de beloning uit. Temeuzense Boys-Bruse Boys 0-0: Temeuzense Boys werd in de veertigste minuut geconfron teerd met een rode kaart voor Evert-Jan van Opdorp, die de doorgebroken Mats Willemse vloerde. Met tien man hield de thuisploeg na rust stand. Een paar seconden voor tijd had Bruse Boys er toch nog met de zege van door kunnen gaan, maar Ben von Unen kreeg oog in oog met de keeper de bal er niet in. De Meeuwen-Dinteloord 0-5: De eerste helft was nog voor De Meeuwen dat via Menno de Nooijer en Danny Huibregtse de beste kansen kreeg. Na rust was Dinteloord heer en meester. Joep Brosky zorgde voor 0-1 en Wessel Verschuren maakte er 0-2 van. Daarna miste de koploper een strafschop en moest de thuis ploeg na een tweede gele kaart voor Vincenzo Lorello met tien man verder. Dinteloord liep door goals van Robert van Opdorp, Jo- rik Mijnhijmer en Brosky uit naar de 0-5. De Fendert-Serooskerke 4-1: In een van beide kanten slechte eer ste helft kwam Serooskerke via Bas Rooze op voorsprong. Na rust was het eerste kwartier nog voor Serooskerke, maar na de gelijkma ker van Colin Schilperoort in de 70e minuut zakte de Walcherse ploeg als een kaartenhuis in el kaar. In een kort tijdsbestek liep De Fendert door goals van Jeroen Beerendonk (2x) en Nick Reijnen uit. MZVC-SSV'65 0-2: In de 33e mi nuut profiteerde Richard Schou ten van een misverstand in de MZVC-verdediging. Een kwartier voor tijd viel de beslissing toep Alex van Dongen na opnieuw een defensieve misser de bal in een leeg doel werkte. Duiveland-FC Dauwendaele 2-2: Al na drie minuten zorgde Khalid Kaldoon voor de 0-1. FC Dauwen daele verzuimde daarna om ver der afstand te nemen en kreeg daar na rust de rekening voor ge presenteerd. In de 69e minuut kopte Leen IJzelenberg uit een voorzet van Wouter de Jonge de 1-1 binnen en tien minuten voor tijd bezorgde Dennie le Comte Duiveland een 2-1-voorsprong. Een alles-of-nictsoffensief lever de Dauwendaele in de 87e mi nuut via Mart de Kroo (vrije trap) de verdiende gelijkmaker op. WC'68-Tholense Boys 1-2: Na bijna een uur spelen opende Mat- thijs van Stee, die tussen twee WC-verdedigers door zijn weg naar het doel wist te vinden, de score voor Tholense Boys. WC'68 kreeg daarna een paar kansen op de 1-1, maar in de 80e minuut besliste Koen Nieuwkoop het duel in het voordeel van de Zeeuwse ploeg. Uit een vrije trap maakte Jesse Er- nest nog wel de 1-2, maar de zege voor Tholense Boys kwam niet meer in gevaar. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Heinkenszand be zorgde Veere een kater door na een 0-2-achterstand er alsnog met een 3-2-zege vandoor te gaan. Nieuwdorp boekte in de derde klas se A van het zaterdagvoetbal een ruime 5-1-zege op Nieuwland en FC Axel overklaste in de derby Spui: 9-1. Pagina 32 en 33: Vermoeide Groot- jans slaat toe. is de minst I Invaller Bart Deprez schiet een klein kwartier voor tijd de tweede goal binnen van Kloetinge tegen 's-Gravenzande. foto Johan van der Heijden door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Temeuzense Boys verzekerde zich in de tweede klas se E van het zaterdagvoetbal via een 0-0-gelijkspel tegen Bruse Boys van de tweede-periodetitel. Koploper Dinteloord won ruim bij De Meeuwen en heeft nu tien pun ten voorsprong. Onderin wordt de situatie voor Duiveland en MZVC, mede door de zeges van de concur rentie, er niet rooskleuriger op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30