TO©S PAUL KUSTEÏ Piraterij voor kust Somalië neemt af bij banken in Europa PZC 44 Het is niet leuk om nu op een feestje te vertellen datje bij de Rabobank werkt 2 IN HET NIEUWS Maak iemand abonnee! COLOFON Medewerkers Rabobank weer in onzekerheid nadat,ze werden 'overvallen' door nieuwe ontslagronde. Üi_ I HENK— t»E t»EAUEPb MET EEN NIEUW VOORSTEL I AUTOHANDEL N06 STEEDS IN! HET SLOP j Antillen voer", aldus het ministe rie van Defensie. Volgens het Internationaal Mari tiem Bureau (1MB) zijn de hoogtij dagen van de Somalische piraten voorbij. „Over heel 2013 waren pi raten bij 15 incidenten betrokken. In 2012 ging het om 75 gevallen en in 2011 zelfs om 237", zegt Cyrus Mody, plaatsvervangend directeur van het 1MB. Mody stelt dat de af name van de piraterij onder meer te danken is aan de komst van een stabielere regering in Soma lië. Daardoor kan Somalië zelf een betere bijdrage leveren aan het be strijden van de piraten. „Piraten worden ook afgeschrikt door de particuliere veiligheidsmedewer kers die steeds vaker meevaren op j schepen." Tit" Verzekeringssite Amweb rekende uit dat tussen 2008 en 2016 26.000 banen verdwijnen bij Nederland se banken en verzekeraars. Dat is 28 procent van het totaal. In het Fi- nancieele Dagblad sprak bestuur der Carla Kiburg van FNV Finan ce eerder de verwachting uit dat de helft van het aantal banen iri de Nederlandse financiële sector gaat verdwijnen. ABN Amro (4000), ING (2000) en SNS (750) kondigden al eerder aan banen te schrappen. In de ver zekeringssector deden Nationale Nederlanden (1350), ASR (700) en Achmea (6500) dat al. Achmea kondigde begin decem ber aan dé komende drie jaar dui zenden banen te schrappen. Niet alleen de omslag naar online ban kieren en verzekeren is daar debet aan. Banken in de eurozone verle nen door de crisis minder krediet en zien zich gedwongen hun fi nanciële buffers te versterken. Dat leidt tot uitstoot van perso neel en versobering van arbeids voorwaarden. Ook verzekeraars krimpen vanwege de noodzaak grote buffers aan te houden. Bo vendien kampen ze met forse con currentie onder meer van bank- sparen en hebben ze last van de la ge rente. In Europa krimpt de financiële sector fors, vooral in het Verenigd Koninkrijk, waar veel banken ac tief zijn. De vier grootste banken kondigden vorig jaar aan de ko mende vijf jaar naar verwachting 189.000 banen te schrappen. In de financiële sector in de Verenigde Staten verdwenen door de crisis tussen 2008 en 2013 380.000 ba nen. door Freke Remmers UTRECHT - „Onmenselijk, schanda lig en respectloos." Voorzitter Reinier Castelijn van De Unie, de grootste vakbond in de financiële sector, heeft geen goed woord over voor de manier waarop de Rabobank het nieuws over nieu we ontslagen naar buiten bracht. Medewerkers hadden hun avond eten koud achter de kiezen toen ze vrijdagavond de vervelende boodschap van hun baas te ver werken kregen. De bank kondig de aan tot 2016 nog eens duizend tot tweeduizend banen te schrap pen bij het hoofdkantoor van Ra bobank Nederland. Om 19.00 uur stond het op intra net, een uur later op alle nieuws- websites. „Mensen weten niet of het hen wel of niet gaat treffen, dan heb je geen prettig weekein de", aldus Castelijn. „Er zijn idealere momenten om dit te communiceren dan de vrij dagavond", geeft een woordvoer- Atalanta, een vergelijkbare missie van de EU tegen piraterij. De in ternationale gemeenschap kwam in actie tegen de zeeroverij omdat schepen in de wateren bij Soma lië steeds vaker doelwit werden. Volgens een eind vorig jaar ver schenen rapport van de Wereld bank en het Bureau tegen Drugs en Misdaad van de Verenigde Na ties hebben piraten uit Somalië al leen al tussen 2005 en 2012 ruim 250 miljoen euro losgeld gekregen voor het vrijlaten van opvarenden van geënterde schepen. Met het kapen van schepen die onder Ne derlandse vlag varen, zijn de pira ten tot dusver niet gelukkig ge weest. „Dat is alleen in 2009 ge beurd met de MV Marathon, die onder de vlag van de Nederlandse „Het schip wordt vier maanden ingezet voor de missie Ocean Shield van de Navo", zei een woordvoerder van het ministerie van Defensie gisteren. Nederland levert sinds 2010 een bijdrage aan Ocean Shield. Twee jaar eerder raakte<de,marine al betrokken bij E-rnail: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid T: 088-0139995 ster van de Rabobank toe. „Maar in zo'n groot bedrijf als het onze, met 60.000 werknemers, weet je dat iets snel op straat ligt. Dan kunnen we het maar beter zelf vertellen." Volgens Tanja van den Heuvel, voorzitter van de ondernemings raad van Rabobank Nederland, zag men de ontslagen wel aanko men. „Niemand vindt het leuk, maar er is wel een besef dat het door de economische crisis moei lijker is geworden in de financiële sector." Het medezeggenschapsor gaan gaat er nu vooral op toezien dat vaste krachten de taken van De nieuwe abonnee leest de krant 24/7 digitaal nieuws 2 maanden gratis en betaalt vervolgens normaal tarief. "Voorwaarde is dat u én-de rtieuwe abonnee minimaal 6 maanden abonnee blijven. www.pzc.nl/abonneewerftabonnee En u als trouwe abonnee ontvangt een VVV-cadeaubon t.w.v. 50,-* Maak iemand abonnee op: www.pzc.nl/abonneewerftabonnee ÏS 'Houdt het Personeelsadverterities:055-538800G Familieberichten: 088-0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Onze excuses. Meld het via www.pzc.nl/service. De krant wordt niet nabezorgd. U ont vangt restitutie en u kunt de krant van vandaag lezen via E-paper. Vragen? Bel: 088-0139910 Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: 088-0139910. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitge verij Provinciale Zeeuwse Courant, onder deel van Koninklijke Wegener NV. Publicatie recht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer informatie: copyright@wegener.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Weg ener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereen komst. Deze gegevens kunnen gebruikt wor den om u op de hoogte te houden van inte ressante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig gese lecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-maii adres wilt in trekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar ma ken bij PZC Lezersservice. Zie ook het priva cy statement op www.pzc.ni door Chris van Al errs UTRECHT - Het massaontslag bij Ra bobank is niet het enige in de finan ciële sector en ook zeker niet het laatste. De komende jaren zullen veel meer ontslagen volgen, vooral bij verzekeraars. Het massale ba nenverlies doet zich wereldwijd voor. Reinier Castelijn, vakbond De Unie Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91,4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 www.pzc.nl Uitgever Erik van Gruijtbuijsen Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adj.) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 Ë-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland door Hans Heijt DEN HELDER - De inspanningen van de NAVO en de EU tegen piraterij voor de kust van Somalië betalen zich uit. Het aantal aanvallen op schepen in de zeeën rond de Hoorn van Afrika neemt al jaren af. Vanuit de thuishaven Den Helder vertrok gisteren het marinefregat Zr. Ms. Evertsen naar de Somali sche wateren. Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111- 45 4650 Commercieel directeur Ivo van der Velde E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 2