Van Liere houdt hoop na tweede operatie SPORT Lasse Schone bezorgt Ajax de derde zege in een week tijd. De invaller maakt de enige treffer tegen Go Ahead Eagles (0-1). „Dat hij geopereerd is, is al een goed teken", zei broer Twan van Liere gisteren. „Dat betekent dat de dokters in elk geval denken dat er kans is op een zeker herstel. Ik ben er ook van overtuigd dat hij in Antwerpen op de best mogelij ke plek is. Hij is er in goede han den." Twan van Liere, zelf ook crosser en vrijdag ook aanwezig in de Zee landhallen, vertelde dat je de af loop nooit kunt voorspellen als je zo'n zware rugkwetsuur oploopt. „Ik heb het gezien bij collega-cros sers. De één voelde na dagen weer iets, de ander na maanden en bij weer een ander kwam het gevoel nooit meer terug. We moeten er nu maar het beste van hopen. Zo als Joeri altijd op z'n motor zit - vol vechtlust - zo gaat hij ook de ze strijd aan. Het zal hoe dan ook zijn moeilijkste wedstrijd ooit worden." Op het moment dat het ongeluk gebeurde, reed Joeri van Liere een tijdstraining bij de Inters. In de week ervoor had hij al veel op het circuit getraind. Bij één van de bulten ging het mis. „We hadden al de hele week discussie over die ene bult", vertelde de oudere broer. „Eigenlijk was dat een com pleet onmogelijke hindernis, die niet bij een cross als deze inge bouwd had mogen worden. Ik vind de Supercross een super- mooi evenement, maar het circuit is niet geschikt. Ik denk ook dat daarom veel Zeeuwen niet mee hebben gedaan in Goes." In de Zeelandhallen werd een dag na het ongeluk nog volop meege leefd met Joeri van Liere. Jordi van de Wiele, de Zeeuws-Vla ming die de klasse SXi won, liet weten dat hij voor zijn provincie- genoot reed. „We kennen elkaar een beetje", zei hij. „Ik heb heel veel respect voor rijders als hij. Ik zou eerst niet meedoen, maar ben toch gekomen. Onder meer voor hem." DEVENTER - Ajax rondde gistermid dag de eerste week na ode winter stop met een perfecte score af. Na zeges op PSV (1-0) en Feyenoord (3-1) in de kwartfinale van het toernooi om de KNVB-beker won de landskampioen in De Adelaars horst van Go Ahead Eagles. Door dat Vitesse punten' verspeelde te gen NEC gaat de club nu alleen aan kop van de eredivisie. Dat in valler Lasse Schone het bevrijden de doelpunt maakte, gaf de over winning extra cachet. Trainer Frank de Boer consta teerde tijdens de winterstop te kunnen beschikken over een fitte en nagenoeg gelijkwaardige selec tie. Deze luxe zou onherroepelijk leiden tot teleurstellingen. Want, zo merkte hij op, de regels staan hem toe slechts elf spelers op te stellen. Te wanhopen hoefde niemand. Wie goed trainde, zich positief opstelde en niet voor trammelant zorgde, kon rekenen op een beloning in de vorm van speeltijd. In een week tijd liet de coach zien geen holle frases te spuien. In het bekerduel met Feyenoord mochten Lerin Duarte en Stefano Denswil beginnen. Gistermiddag kreeg Lesly de Sa, mede om tactische redenen, een kans. „Het veld van Go Ahead Eag les behoort tot de kleinste in de eredivisie", legde De Boer uit. „Met zijn snelheid en diepgang kon Lesly ruimte creëren voor de middenvelders." De wisselbeurt van Schone kwam niet voort uit ongenoegen over de inbreng van de Deen, die over veel krediet be schikt. „Je hoopt te kunnen rouleren", gaf hij aan. „Dan kun je andere jongens bewust even op de rem laten trappen. Het moet wel kunnen. Als de ploeg er min der van wordt, zou ik het basis team gewoon laten staan. Lesly deed het goed op het trainings kamp en laat zich gelden bij Jong Ajax." De Sa deed het overigens niet bijs ter goed tegen Go Ahead Eagles. De entree van Schone na een uur spelen kwam als geroepen. Zijn balvastheid en traptechniek hiel pen Ajax een bres te slaan in de stugge defensie van de tegenstan der. En, niet voor het eerst dit sei zoen, hielp hij zijn ploeg met een' doelpunt over een dood punt heen. Een kwartier voor het einde schoot hij met rechts een vrije trap in de muur van Go Ahead. Toen de bal voor hem gunstig te- rugstuiterde, haalde hij vernieti gend uit met zijn (iets mindere) linkerbeen. „Ik raakte hem heel lekker", glunderde Schone later. Zijn rol als invaller vond hij min der prettig. „Ik speel liever altijd. Maar ik begreep de afwegingen van de trainer. Het overkomt me ook niet vaak. Ik zat voor het eerst in lange tijd op de bank." Met zijn gretige spel bewees Schone in zijn vijftigste competi tieoptreden voor Ajax zijn trainer een goede dienst. De Boer kan, zo als hij vooraf hoopte, voetballers aan de kant houden, zonder dat dit ten koste gaat van hun motiva tie. „Hij vroeg me vol gas te ge ven", zei de speler die vorig jaar transfervrij overkwam van NEC. „Het is dan extra lekker als je scoort. Wat een week. Drie duels, drie zeges. En de concurrentie morst punten. Ik ga straks nage nieten." Behalve Schone begon van de nor maliter vaste krachten ook Viktor Fischer op de bank. In zijn geval speelden tactische redenen geen rol. De tiener was twee dagen ziek geweest. Ajax had het duel met Go Ahead Eagles voor rust overigens al moe ten beslissen. Drie opgelegde kan sen in het eerste kwartier waren echter niet aan de ploeg besteed. Nadien mocht de koploper van ge luk spreken dat de promovendus geen treffer maakte. Uiteindelijk bepaalde de Amsterdamse 'bank' de uitslag, zoals trainer Foeke Booy erkende. „Wij zitten niet in zo'n luxepositie." door Roeland van Vliet GOES - Joeri van Liere, de 27-jarige motorcrosser uit Kapelle die vrij dag zwaar ten val kwam tijdens de Supercross van Goes, is afgelopen weekend tweemaal geopereerd in Antwerpen. Hij is, nadat hij ver scheidene rugwervels brak, ver lamd. De familie houdt hoop dat het gevoel in zijn benen weer terug keert. pagina 35 en 35: Kras mist de concurrentie in Goes Perfecte score voor Ajax door Geert Langendorff MAANDAG 27 januari 2014 Lasse Schone schiet met zijn mindere linkerbeen de 0-1 binnen, foto Laurens Lindhout/VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25