269 Voordeelreis Turkije Spinners halen 80.000 euro op Terwijl de gevestigde grote partijen stemmen verliezen, winnen de 'lokalen' fors, zo wordt voorspeld. Rechters houden vast aan dienstauto 2 en 3 SPORT m Winterse MAANDAG 27 januari 2014 buien 6° m is m». Medewerkers Rabobank weer in onzekerheid Afax loopt uit op de concurrentie DEN HAAG - De gemeenteraadsver kiezingen van 19 maart zullen met grote overmacht gewonnen worden door de lokale partijen. Dat concludeert het bureau Peil.nl van Maurice de Hond op basis van recente peilingen. Politicoloog André Krouwel, we tenschappelijk directeur van Kies- kompas, deed dit weekeinde bij RTL Nieuws een soortgelijke voor spelling. Doordat de gevestigde partijen verzwakken, winnen 'de lokalen', denkt hij. Peil.nl houdt een slag om de arm maar voor spelt nu dat de lokale partijen gro ter worden dan de nummers twee en drie samen. Belangrijke landelijke gebeurtenis sen kunnen de uitslag nog beïn vloeden. Dat gebeurde in 2010 doordat vlak voor de verkiezingen het kabinet viel. Vooral de PvdA profiteerde daarvan. De opmars van de lokale politieke partijen is al jaren onstuitbaar. In 1998 trokken deze partijen samen 18,3 procent van alle stemmen en vormden daarmee samen de der de politieke macht in de gemeen ten. Alleen CDA en PvdA wisten meer kiezers achter zich te scha ren. Sindsdien kwamen de loka len altijd boven de 20 procent uit en moesten ze alleen in 2006 nog nipt de PvdA voor zich dulden. Maurice De Hond voorziet dat dit jaar 27 procent van de stemmen naar een lokale partij gaat. „Wel ke partij van WD, PvdA of CDA de grootste wordt, is onduidelijk, maar alledrie lijken wel duidelijk te gaan verliezen", stelt hij. Vol gens lokale partijen zal vooral de frustratie over landelijk beleid een rol spelen in het stemhokje. Lokale partijen zitten niet vast aan dogma's van de grote landelij ke partijbureaus, stellen ze. Peil.nl verwacht dat de opkomst bij de verkiezingen een nieuw dieptepunt zal bereiken: van 54 procent in 2010 tot onder de 50 procent dit jaar. Excursiereis Kras.nl/77722 of bel 0900-9697^ MAASTRICHT - President Peter Pul les van de rechtbank Limburg en zijn collega Fred van Gulik blij ven per dienstauto naar hun werk reizen; ook al vindt de Raad voor de Rechtspraak dat ze per open baar vervoer moeten reizen of in Limburg moeten gaan wonen. „Pulles en Van Gulik hebben zelf de functies in Limburg geam bieerd, terwijl ze in Nijmegen en Angerlo wonen. Als ze niet bereid zijn offers te brengen, hadden ze niet moeten solliciteren", zegt woordvoerster Barbara den Uijl van de Raad voor de Rechtspraak. De rechtbank Limburg zegt dat verhuizen of reizen per openbaar vervoer geen opties zijn. „Doordat de heren onderweg in de dienst auto werken, is een pied-a-terre volgens onze berekening per per soon op jaarbasis nog maar 2000 euro goedkoper", zegt woordvoer ster Nicole van Wordragen van de rechtbank. Reizen per trein zien de rechters niet zitten. „Ze moe ten dan twee keer overstappen en bovendien is de eerste klas-coupé van Veolia niet optimaal." DE STELLING UW MENING 544 reacties 8 Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 22 Los nummei I 95 Abomieeprïjs 1,07 partijen op voorsprong Lokale door Paul Bots pagina 5: Haags lachen zal snel vergaan 100% vertrekgarantie 8 dagen v.a. "*"*9 ,y\ ,'y Supervoordelige excursiereis met 5 nachten in een 5-sterren hotel aan de Turkse Rivièra en excursies (met 2 overnachtingen) naar o.a. het prachtige, groene Fethiye, de ruïnes van Myra, de badplaats Antalya en de witte kalksteenterrassen van Pamukkale. Inclusief ontbijt en diner Vertrek: van 1 februari t/m 25 maart Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. excl. res.kosteri en Calamiteitenfonds. BURGH-HAAMSTEDE - Drie keer drie uur lang werd zaterdag in sportcen trum Westerschouwen in Burgh-Haamstede afgezien voor het goede doel. Een dikke zeshonderd mensen klommen onder het motto 'Zeeland sport voor Sophia' op de spinningfiets om geld op te halen voor het Sophia Kin derziekenhuis in Rotterdam. Dat leverde tijdens de zevende editie van de spinningmarathon 81.293 euro op. foto Ronald den Dekker Ik stem bij de raadsverkiezingen op een lokale partij Reageer op pzc.nl Liever een kerncentrale erbij dan een landschap vol windmolens ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1