'Samenwerken, maar geen fusie' Demmers zegt vooralsnog geen nee tegen post WALCHE tEN 17 Politie staakt achtervolging in Vlissingen Van Meerenburg wint poëzieprijs De Vlissinger Coenraedt van Meerenburg (pseudo niem) heeft de Poëzieprijs van de wedstrijd Raadselige Roos gewonnen met L'Oi- seau Rebelle. In de categorie proza eindigde Rieks Veen- ker uit Middelburg op de tweede plaats. Het is een jaarlijkse schrijfwedstrijd voor Zuid-Nederland. Deltaband eerste bij kampioenschap De Deltaband uit Vlissingen is zaterdag Nederlands Kam pioen Marswedstrijden ge worden. Het kampioen schap werd gehouden in El- burg. De Deltaband scoorde 90,7 punten met de mars The Kings Squad van Ri chard Waterer. De band staat onder leiding van tam- boer-maitre Michel Broers. Bewoner betrapt mogelijk inbreker Een 28-jarige Middelburger is zondagm orgen vroeg aan gehouden omdat hij ervan wordt verdacht te hebben willen inbreken in een wo ning aan de Duunmede. Een bewoner had daar een man óp zijn oprit zien lo pen. De politie hield even la ter een man aan met inbre kersspullen op zak. Hij was onder invloed van drugs. VLISSINGEN - Letty Demmers, waarnemend burgemeester van Vlissingen, overweegt nog of ze solliciteert naar een vast burge meesterschap. Dat zei ze zaterdag tijdens het po litieke café dat de Lokale Partij Middelburg organiseerde. Na de verkiezingen stelt de nieuwe ge meenteraad een profielschets op voor een nieuwe burgemeester. Demmers zei te verwachten dat die procedure een maand of ze ven duurt. Of ze solliciteert, hangt af van privé-overwegingen zei ze, onder meer van haar leef tijd: ze wordt dit jaar 62. „Met- Vlissingen heeft dat in elk geval niets te maken." Ze zei dat de post in Vlissingen haar goed be valt. „Het voelt vertrouwd." Demmers is waarnemer sinds René Roep aftrad vanwege zijn omstreden declaratiegedrag. VLISSINGEN - De politie is in de nacht van zaterdag op zondag een man kwijtgeraakt bij een achter volging door Vlissingen. De man werd aangehouden op de Nieuwendijk; hij had geen rijbe wijs of id-kaart bij zich. De agen ten vertrouwden het niet en wil den de man meenemen naar het bureau. Ze vroegen hem voor hen uit te rijden. Eenmaal op weg, gaf de verdachte gas. De agenten be sloten de achtervolging te staken omdat het te gevaarlijk zou zijn voor medeweggebruikers. De au to van de ontsnapte man is later terug gevonden in de Verkuijl Quakkelaarstraat. MIDDELBURG - Over vijftien jaar werken Middelburg, Veere, Vlissin gen en Schouwen-Duiveland inten sief samen, maar hebben ze nog steeds allemaal een eigen gemeen tebestuur. Dat voorspelden de Vlissingse burgemeester Letty Demmers en de Middelburgse wethouder Chris Simons bij het debat dat de Lokale Partij Middelburg zaterdag middag hield. Simons verving bur gemeester Harald Bergmann, die wegens ziekte niet aanwezig was. „Voor burgers heeft de ideale ge meente de omvang tussen de 30.000 en de 50.000 inwoners", zei Simons. „Voor een organisatie is 100.000 beter. Om dat verschil te kunnen overbruggen moeten we samenwerken; we blijven her kenbaar voor de mensen, maar kunnen een krachtige organisatie neerzetten." Allemaal leuk en aardig, vond het Vlissingse LPV-raadslid Rudi Gomperts. „Maar gemeenten moe ten zich dan wel aan afspraken houden. De ontwikkeling van de Trekdijk bij Nieuwland ging bij voorbeeld lijnrecht tegen de af spraken in." Gemeentehuizen zijn straks door de ontwikkelingen op internet overbodig, vond D66'er Rob van Eijkelenburg. „Dus als iedereen gewoon zijn eigen adres houdt, wat is er dan op tegen om één ge meente te vormen op Walcheren? Volgens mij bespaart dat geld." Een grotere gemeente gaat alleen maar meer kosten, betoogde Si mons, met een verwijzing naar voorbeelden elders in het land. „Het klopt dat het aanvankelijk duurder wordt", zei Demmers, die burgemeesterservaring heeft in een fusiegemeente. „Maar dat betaalt zich in een later stadium wel uit." De Vlissingse bevolking zit niet te wachten op een stad huis in Middelburg, vatte LPV'er Wim Hirdes de weerstand tegen een grote gemeente samen. En toch is samenwerking van groot belang, vond zijn fractiegenoot Pim Kraan. „We moeten voorzie ningen hebben die passen bij een urbane omgeving. Dat kan door samen te werken." The 5 o'Matics, hoewel ook hij de oude garde mist. Gellman was een boegbeeld, zegt een andere vaste bezoeker. „Samen.met Han Roose (eerst medewerker, later vrijwilliger en Gellmans partner, red.). Ze waren pioniers en het is jammer dat ze zo aan de kant ge zet zijn. En nee, daar begrijp ik he-le-maal niets van. Ze was al tijd amicaal, los en gastvrij." Ook hij blijft ondanks alles naar De Piek komen „Ja, ik ga wel, want zoveel is er niet in Vlissingen. Ik kom hier ook al jaren, ik denk mis schien wel al sinds eind jaren ze ventig." Rinus ('zet mijn achternaam er maar niet bij, maar ik was hier vroeger voorzitter') is een Piek- bezoeker van het allereerste uur. „Ik kwam hier al toen De Piek nog aan Het Groenewoud zat. Toen was ik denk ik vijftien, of zo en zolang De Piek hier zit, kom ik hier. Ik ken Ellen heel goed. Ze verdient een waardig afscheid, maar ik kan me ook voorstellen dat het nodig is dat er af en toe een andere wind waait. Wat voor al nodig is: dat er een podium is met een verscheidenheid aan mu ziek. Dat is belangrijk voor Vlis singen." Ik begrijp wel, dat het nodig is dat er een nieuwe wind waait landse Poppodia en Festivals. Met dat lidmaatschap is het makkelij ker ondersteuning te krijgen bij het programmeren van onbeken dere bands. „We willen niet heel anders programmeren", zegt hij. „We houden ook dezelfde pro grammeur. De Piek heeft een ei gen profiel: rock, blues, America na." En toch: „Het is er niet gezelliger op geworden", verzucht een be zoeker in de pauze tussen de twee bands. „Er is volgens mij een hele andere crew. Er is iets weg, en het laat zich moeilijk om schrijven wat dat is." Bakker zit vol plannen. Hij wil de zaal wat uitbreiden om meer publiek te kunnen trekken. Het ene hoekje dat nu nog inspringt achterin, zou erbij moeten en het mengpaneel kan nog wat naar achter. Met tweehonderd bezoekers kan De Piek zich aan sluiten bij de Vereniging Neder- VENRAY ELBURG MIDDELBURG Goedkoper kan niet... leuker wel! Spoorstraat i:Sr 4431 m 's-GravenpoMer T (0113J 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie wuiui.feeufeenoutleturinfeeI.nl tp MAANDAG 27 JANUARI 2014 door Nadia Berkelder Rinus, bezoeker Slapback Johnny in De Piek. foto's Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 17