PZC en Scoop houden verkiezingsdebatten ZEELAND 15 UNDER ENEII DERKANTIER Meer reizigers zaterdag gratis door de tunnel Bevrijdingsfestijn door Zeeuws- Vlaanderen J Dat aantal is 35 procent meer dan op een gewone zaterdag in janua ri. Het is aanzienlijk meer dan vo rig jaar, toen slechts 9136 voertui gen gratis in januari passeerden. Dat was te wijten aan de winterse weersomstandigheden die veel reizigers thuis hielden. In 2012 lag het aantal pasasages op de tolvrije dag meer in de lijn van afgelopen zaterdag. Toen passeer den er 15.587 voertuigen. Het is duidelijk dat de tolvrije dagen wel extra reizigers trekken, met de stij ging van 35 procent van zaterdag, vergeleken met zaterdag in de winter waarop wel tol wordt gehe ven. De tolvrije dagen komen voort uit een pakket van maatrege len waartoe het provinciaal be stuur van Zeeland in 2011 beslo ten heeft nadat de motorrijtuigen belasting in deze provincie werd verhoogd. De eerstvolgende tol vrije dag is zaterdag 22 februari. Die manifestatie bestaat uit een show met een informatiemarkt in Hulst, een colonne van militaire voertuigen naar Breskens met een escorte in de lucht van histori sche vliegtuigen en een show met een informatiemarkt in Breskens. Het evenement staat in het kader van de herdenking van 70 jaar be vrijding Zeeuws-Vlaanderen. De datum is bewust gekozen: na Ko ningsdag (27 april), voor Doden herdenking en Bevrijdingsdag en tijdens de voorjaarsschoolvakan tie. De voorbereiding is nog in volle gang. Verenigingen, personen en instellingen die passen in de doel stelling (aandacht voor de geschie denis van de Tweede Wereldoor log) kunnen aan het evenement meedoen. De coördinatie is in handen van Lucas Cauwels, onder meer bestuurslid van de stichting Slag om de Schelde. De peiling gaat over economie, zorg, veiligheid, leefbaarheid, on derwijs en vrije tijd. ZEEpeil loopt vanaf vandaag, 27 januari, tot 10 fe bruari. Inwoners van Zeeland kun nen op verschillende manieren meedoen. ZEEpeil panelleden krij gen automatisch een uitnodiging via de e-mail. Anderen kunnen, vanaf vandaag meedoen met een open peiling via www.scoopzld.nl of via www.pzc.nl. Politieke par tijen en aanwezig publiek kunnen in de debatten reageren op de uit komsten. De debatten worden ge leid door Nico Out en Ron Lubber- sen. Inloop vanaf 19.00 uur, de de batten beginnen om 19.30 uur. De debatten zijn voor iedereen toegan kelijk op de volgende data en loca ties: maandag 17 februari gemeen te Vlissingen, Strandpaviljoen Pan- ta Rhei; dinsdag 18 februari ge meente Middelburg, Kloveniers doelen; woensdag 19 februari ge meente Veere, Café Tramzicht (Domburg); maandag 24 februari gemeente Tholen, Restaurant Ha venzicht (Sint Annaland); dinsdag 25 februari gemeente Schou- wen-Duiveland, Café de Suiker biet (Zierikzee); woensdag 26 fe bruari gemeente Borsele, Restau rant-Brasserie De Kleine Toren (Baarland); woensdag 26 februari gemeente Noord-Beveland, Hotel Café Restaurant De Kroon (Wis- senkerke); maandag 3 maart ge meente Kapelle, Hotel Café Res taurant De Zwaan; woensdag 5 maart gemeente Terneuzen, Porgy &Bess; maandag 10 maart gemeen te Reimerswaal, Eetcafé De Koren beurs (Kruiningen); dinsdag 11 maart gemeente Goes, Café Baar- ends; woensdag 12 maart gemeen te Hulst, Het Bonte Hert'. De loca tie in de gemeente Sluis wordt na der bekendgemaakt. MAANDAG 27 JANUARI 2014 - BORSSELE - In totaal 15.765 voertui gen zijn zaterdag gratis door de Westerscheldetunnel gegaan. Ze maakten gebruik van de eerste van zes tolvrije dagen van de tunnel dit jaar. HULST - Het Axelse oorlogsmu seum Gdynia en het oorlogsmu seum Wings to Victory in Arnemui- den houden zaterdag 3 mei de ma nifestatie 'Van Oost naar West'. MIDDELBURG - De PZC en Scoop houden in februari een serie debat ten in de 13 Zeeuwse gemeenten, als aanloop naar de gemeenteraads verkiezingen. Leidend bij die debat ten zijn peilingen onder de Zeeuw en, die de PZC en Scoop, in samen werking met University College Roosevelt onder de titel ZEEpeil or ganiseren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 15