Verrassend Madeira 'Meer kernenergie nodig' Zweven door Zeelandhallen Dode Vlissinger (28) veroordeeld Spectrum 16 en 17 Sponsors haken af en minder kantine-opbrengst. A tv Regen en wind 5 ZATERDAG 25 januari 2014 Tweedehands is actueler dan ooit DESTELLING UW MENING 274 reacties MIDDELBURG - De financiële huis houding van sportclubs is de afge lopen jaren verslechterd. Spon sors haken af, er zijn minder in komsten van de kantine en subsi diekranen worden dichtgedraaid. Daardoor komen de verenigingen krapper bij kas te zitten, zo blijkt uit een rondgang langs Zeeuwse verenigingen. Het beeld wordt be vestigd door de Stichting Waar borgfonds Sport (SWS). SWS con troleerde de jaarrekeningen van 1300 sportorganisaties over 2013. Vergeleken met vier jaar eerder hebben steeds meer verenigingen minder geld voor investeringen. „Het voortbestaan van sommige clubs kan onder druk komen te staan", constateert directeur Dick Zeegers. De financiële positie van 62 procent van de clubs werd vier jaar geleden nog als goed of uitste kend aangemerkt door SWS. Dit percentage is in 2013 gekelderd naar 43 procent. Bij handbalvere niging Delta Sport merken ze dat het moeilijk is om nieuwe spon sors aan te trekken. „Er gaan geld schieters weg en het is moeilijk om dat op te vangen", vertelt voor zitter Henk Blanken. „Sommige bedrijven zijn voorzichtiger ge worden en hebben zeker de laat ste twee jaar de kat uit de boom gekeken", zegt Miriam Wasterval van rugbyclub Oemoemenoe, „Er werd afgewacht wat de crisis zou doen en of die gevolgen had voor hun bedrijf." Bij basketbalclub BC Vlissingen hikken ze tegen ho ge reiskosten aan. Kras.nl/madeira of bel 0900-9697, BORSSELE - Na de nucleaire ramp in het Japanse Fukushima is het bijna vloeken in de kerk, maar Ne derland moet toch weer serieus nadenken over de bouw van nieu we kerncentrales. Dat stelt oud-TNO-directeur Frits Bogtstra in zijn nieuwe boek Kernenergie, hoe zit dat?. Gisteren werd het ge- ANTWERPEN - De Antwerpse recht bank heeft een dode Vlissinger veroordeeld tot vijf jaar cel. De Vlissinger (28) werd 13 december vermoord toen hij voor twaalf da gen op de Dominicaanse Repu bliek verbleef. Volgens zijn fami lie was hij daar op vakantie en is hij het slachtoffer geworden van een roofmoord. De man was ech ter ook verdachte in een grote drugszaak. Hij zou volgens het Openbaar Ministerie op de achter grond betrokken zijn geweest bij een drugstransport waarbij ook presenteerd in het gebouw van de Centrale Organisatie voor Opslag van Radioactief AfVal (Covra) in Borssele. Volgens Bogtstra is meer kernenergie noodzakelijk. een corrupte douanier betrokken was. Omdat de rechtbank officieel niet op de hoogte was gesteld van zijn dood, is de overledene giste ren toch veroordeeld. Ook de dou anier is veroordeeld. Hij moet veertien jaar zitten van de Vlaam se rechters. De drugstransporten die hij doorliet kwamen onder an dere via de Dominicaanse Repu bliek naar Antwerpen Advocaat Pol Vandemeulebroucke vindt het 'absurd' dat een dode veroordeeld is. Hij had de rechtbank het over lijden van de Vlissinger gemeld. Editie: Wakheren 256e jaargang nr. 21 Los nummer 2,70 Abonneeprtjs 1,07 GOES - Liam Everts zweeft door de Zeelandhallen op de eerste dag van de In- doorcross in Goes. De zoon van tienvoudig wereldkampioen Stefan Everts had het zwaar. De Belg reed in de klasse 65cc kleine wielen. Joeri van Liere uit Ka- pelle kwam eerder op de avond zwaar ten val en werd naar het ziekenhuis ge bracht. Er wordt gevreesd voor een dwarslaesie. Het programma liep vertra ging op door het ongeluk, foto Johan van der Heijden pagina 40: Ernstig ongeluk Liever een kerncentrale erbij dan een landschap vol windmolens Reageer op pzc.nl Loesje is leuk EENS ONEENS Sportclubs krap bij kas door Maurice Steketee en Daniel Vervelde pagina 26 en 27: De kassa van de sportclub raakt leeg Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. excl. res.kosten en Calamiteitenfonds. Ruime keuze uitzonvakanties, fly-drives, combinatie-, rond- en Vlieg met ArkeFly of transavia.com inclusief transfers of huurauto en hostess-service singlereizen pagina 13: 'Geef kernenergie een kans'; Toezicht op nucleaire bedrijven wordt gebundeld

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1