'Incest van man geen reden tot scheiding' Op de catwalk Witoorpenseelaapje gevonden BINNENLAND 7 Volgens criminoloog Daari van Uhm zijn de prijzen voor zeldzame dieren erg hoog. Nederland is vooral doorvoerland. Man overleeft val van achtste etage Een 2i-jarige Roemeen heeft een val van de achtste ver dieping van een flatgebouw in Rotterdam overleefd. Hij ligt op de intensive care. Agenten troffen de man op straat aan. De politie is op zoek naar mogelijke getui gen. Het is onduidelijk hoe de Roemeen de val van zo'n 25 meter heeft overleefd. Offermanns krijgt taakstraf Oud-burgemeester Ricardo Offermanns van Meersen heeft gisteren van de recht bank in Rotterdam 120 uur taakstraf gekregen voor pas sieve ambtelijke omkoping. Hij krijgt die straf omdat zijn WD-partijgenoot Jos van Rey hem in 2012 vertrou welijke informatie voor de burgemeestersbenoeming in Roermond gaf en hij die heeft aangenomen. KPN beboet voor schaden concurrentie De Autoriteit Consument Markt (ACM) heeft KPN een boete opgelegd van bijna 30 miljoen euro. Het telecom- concern zou de concurren tie in 2010 hebben bena deeld bij de aanbestedings procedure van vaste telefo nie voor de overheid (OT2010). De aanvankelijke reactie van het oud-directielid van de Goudse ho geschool Driestar: „Incest is geen reden tot echtscheiding. Overspel is Bijbels gezien de enige reden tot echtscheiding. Incest door de man met een kind/kinderen geeft wel veel verdriet." Na een ron kend stuk op Geenstijl, werd het originele bericht door RefoWeb offline gehaald. Gisteravond zette RefoWeb een nieuw antwoord on line. Daarin zegt Kole dat schei ding op grond van de Bijbel wel mag, maar alleen als er 'werkelijk geslachtsgemeenschap' is ge weest. Kole bevestigt telefonisch zijn standpunt. „Ik snap dat een vrouw aangeslagen is. Maar als ze misschien iets vermoed heeft en het nooit bespreekbaar heeft ge maakt, kun je wellicht spreken van medeplichtigheid." Kole be grijpt wel dat een vrouw zou wil len scheiden: „Maar je moet eerst naar pastorale zorg gaan." UTRECHT - Nederlandse dierentui nen moeten zeldzame dieren be ter beveiligen. Het is voor crimine len veel makkelijker een beest uit een dierentuin te halen dan uit het wild. De prijzen voor zeldza me dieren zijn erg hoog, zegt cri minoloog Daan van Uhm van de Universiteit Utrecht. Hij onderzoekt de illegale handel in wildlife. Hij voorziet dat het niet de laatste keer is dat zeldza me aapjes uit dierentuinen wor den gestolen, zoals enkele dagen geleden uit Apenheul en een paar maanden geleden uit de Wissel in Epe. „Voor sommige bijzondere, be schermde soorten betaalt men tienduizenden euro's. Een groot voordeel van het stelen uit dieren tuinen is dat je zeker weet dat de dieren aanwezig zijn en boven dien hoeven de dieren niet meer naar Europa te worden gesmok keld. Dat is veel eenvoudiger dan weken in het oerwoud bivakke ren met het risico de zeldzame dieren niet te vinden." Afnemers houden de aapjes vaak als huisdier. „Er zijn onderzoeken waaruit blijkt dat eigenaren een zeer sterke band met de apen heb ben en ze in hun gezin opnemen. De dieren lopen los rond in huis en slapen in wiegjes." Europese landen hebben eigen re gels over het houden van en het handelen in apen. „In Nederland was het voorheen legaal om apen te houden als huisdier. Tegen woordig is het verboden en so ciaal onacceptabel en wordt vrij snel de politie gebeld", weet Van Uhm. In Drenthe zijn in januari nog wit- oorpenseelapen bij een particu lier weggehaald. In Engeland is een aap op het balkon minder vreemd, net zoals in Oost-Europa. „Gevolg is dat in die landen nog steeds vraag is naar apen. Dat is ook de kritiek uit bijvoorbeeld Afrika. Europa en de VS zijn de grootste afzetmarkten voor wildli fe-" Internationaal komt er meer aan dacht voor illegale handel in zeld zame dieren en dierproducten. Van Uhm: „Ivoor bijvoorbeeld wordt aangepakt omdat er connec ties zijn met georganiseerde mis daad en soms zelfs terrorisme. Er worden grote internationale net werken blootgelegd door Interpol. In Nederland krijgt deze handel niet altijd de hoogste prioriteit." Volgens schattingen is wereld wijd 20 miljard dollar gemoèid met de illegale handel in flora en fauna. Hoe groot de illegale handel in Nederland is, weet Van Uhm niet. Nederland is vooral doorvoerland. „Criminelen uit Afrika, Azië en Brazilië zoeken 'zwakke schakels' om de EU binnen te komen. Ver volgens wordt wildlife over de weg naar de eindbestemming ge smokkeld met nauwelijks kans op controle. Het controleren van alle wildlife-handel in de haven van Rotterdam en op de luchthaven Schiphol is vrijwel onmogelijk." ZEVENAAR - De dierenpolitie heeft in een huis in Zevenaar een wit oorpenseelaapje gevonden. De be woners, een vrouw en een man, hielden het beestje als huisdier in een kooi. De baasjes hebben een boete gekregen. De politie kwam hen op het spoor door de diefstal van gouden leeuwaapjes in de nacht van zondag op maandag bij Apenheul. Een tipgever vertelde over het aapje in Zevenaar. Dat was echter geen beest van Apen heul. Het bleek evenmin de aap die vorig jaar werd gestolen uit Dierenpark Wissel in Epe. VRIJDAG 24 JANUARI 2014 ROTTERDAM ROTTERDAM DEN HAAG. door Koen Verhelst NIJMEGEN - Na incest is het volgens de Bijbel niet per se geoorloofd om te scheiden, zei gereformeerd theoloog Izak Kole (73) gisteren. De vragenrubriek van reformatori sche jongerensite RefoWeb.nl kreeg de vraag voorgelegd of schei den na incest door de man 'geoor loofd' is. AMSTERDAM - Een model showt op de catwalk in de Westergasfabriek een creatie van ontwerper Matthijs. Gisteravond ging de Amsterdam Fashion Week officieel van start. Bekende ontwerpers en aanstormend talent tonen hier hun nieuwste creaties. Het evenement viert dit jaar zijn 10-jarig bestaan. De hele week zijn er al mode- events voor het grote publiek. Alle shows zijn li ve via internet te zien. Te zien zijn ontwerpen van onder andere Spijkers Spijkers, llja Visser, Francisco van Benthum en Winde Rienstra. foto Amaury Miller/HH 'Stelen uit dierentuinen makkelijker en lucratief door Roza van der Veer I Uit de Apenheul zijn gouden leeuwaapjes gestolen, foto Getty Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 7