Speeltuin in Kloosterzande is een uitdaging Partijen in Sluis tonen op politiek forum vooral overeenkomsten Bodyline introduceert sporten voor diabetici ZEEUWS-VLAANDEREN 27 mm® „Het wordt een natuurlijke en uit dagende speeltuin. Als gemeente moeten we ook nog wat werk zaamheden doen daar. We hopen dat de jeugd er in het voorjaar lek ker kan gaan spelen", zegt wet houder Clen de Kraker van de ge meente Hulst. De speeltuin en het dorpspark kunnen ontwikkeld worden om dat de gemeente ruim 20.000 eu ro Europese subsidie krijgt uit het potje voor plattelandsontwikke ling. De gemeente Hulst spijkert eenzelfde bedrag bij. De speeltuin past in het nieuwe beleid van de gemeente Hulst om kleinere speeltuintjes in wijken op te doe ken en daarvoor in de plaats één grote speeltuin aan te leggen van hoge kwaliteit. Kloosterzande en Sint Jansteen zijn aangewezen als proefproject. De wei midden in Kloosterzande wordt een fraai park waarin inwo ners van Kloosterzande kunnen wandelen, spelen en picknicken. Het idee om een park te maken van het weiland werd een paar jaar geleden gelanceerd tijdens de 'droommarkt'. Initiatiefnemers Frans Serrarens, Luc Ingels en Stan de Bakker zetten hun schou der onder het project. Dat resul teerde erin dat begin vorig jaar het prikkeldraad is weggehaald, dat er verharde paden zijn aange legd en bomen geplant. Ook heeft de gemeente verlichting aange bracht. „Je merkt dat steeds meer men sen in het park komen wande- Steeds meer inwoners van Kloosterzande komen wandelen in het park. lén", zegt Luc Ingels. „Het is toch een heel mooi stukje natuur mid den in het dorp. En ook een idea le en veilige plek voor kinderen om te spelen." Met de komst van de speeltuin krijgt het park nog meer gestalte, maar de werkgroep heeft nog heel wat op het verlanglijstje staan. Zo wil de werkgroep verder met een trimbaanachtige voorzie ning met eenvoudige toestellen, een kunstwerk, een uitlaatterrein- tje voor honden, een fietscross- baan en een dierenweide. Of en hoe snel dat allemaal gerealiseerd kan worden hangt af van de finan ciën. Ingels: „Binnenkort gaan we wel paden in de 'bosje van de freu le' herstellen. Die zijn, helemaal overwoekerd. We maken ze pro per, zodat er weer een wandelge biedje ontstaat." Eenrichtingsverkeer op Noordwal De gemeente Sluis introdu ceert eenrichtingsverkeer in de Prins Mauritsstraat (rich ting de Noordwal) en Noord- wal (richting de Zandstraat) in Oostburg. De maatregel gaat in na het riolerings- en herinrichtingswerk dat de komende maanden plaats vindt. De garages in de Prins Mauritsstraat blijven wel vanuit beide richtingen be reikbaar. Excursie naar overwinteraars Staatsbosbeheer houdt zon dag een excursie in Braak man-Noord. Boswachter Ma rijke Lieman laat deelne mers overwinterende vo gels zien. Vertrek is om 11.00 uur bij de Braakmanboerderij aan het einde van de Braakman- weg. Meelopen kost tien eu ro, inclusief versnaperingen. Reserveren via 06-20248279. Excursie KV naar Hermitage A'dam Kreatieve Vorming Hulst houdt zaterdag 15 februari een excursie naar de Hermi tage in Amsterdam, depen dance van de Hermitage Sint-Petersburg. De deelnemers krijgen een rondleiding. Inschrijven voor deze excursie vóór zon dag 26 januari. Meer infor matie via 0114-320686 of kreatievevorminghulst@pla net.nl Een leefbare regio die kansen grijpt op het gebied van werkgele genheid, waar de belastingen niet omhoog hoeven, die samenwerkt maar niet fuseert met andere ge meenten en waar het openbaar vervoer in stand blijft: daar zijn al le negen fracties wel voor te por ren. Toch wist een aantal lijsttrekkers zich tijdens de goed bezochte bij eenkomst wel enigszins te onder scheiden, waardoor er een paar te genstellingen aan het licht kwa men. Het CDA zet allereerst in op (het behoud van) jongeren in de streek, terwijl Helder Zeeuws juist het meeste oog heeft voor de oudere bewoners. D&T sprong daarop in door te pleiten voor be houd van het verbod op tweede woningen in de dorpen: wonen voor jongeren wordt daar anders onbetaalbaar. D66 zet in op na tuurbeleving: milieubelastende bedrijven worden geweerd en de ontwikkeling van toerisme en na tuur gaan hand in hand. De WD, Nieuw Gemeentebelang en Lijst Babijn maakten juist duidelijk dat er geen landbouwgrond meer om gezet mag worden in natuur. Francois Babijn (Lijst Babijn) kroop in de oppositierol en hekel de de 'geldverkwisting' van de af gelopen vier jaar. Nieuwkomer SP pleitte voor de terugkeer van de wijkverpleegkundige en de wijk agent en de PvdA wil dat elk dorp eigen voorzieningen houdt. TERNEUZEN - Sportschool Bodyli ne in Terneuzen begint in samen werking met huisartsen een dia- betessportgroep. „Bewegen is belangrijk, óók voor mensen met suikerziekte", ver klaart Pim Lexmond van Bodyli ne. „Maar die mensen zijn er vaak lastig voor te porren. Door te spor ten veranderen immers de suiker waarden, wat voor mensen met suikerziekte lastig kan zijn." Spe cialisten als een fysiotherapeut en diëtist kijken daarom mee. Bodyline werkt samen met de eer- stelijnszorg. „Huisartsen weten van dit initiatief en kunnen men sen naar ons doorverwijzen." Daarnaast kijkt Bodyline of men sen op termijn bij reguliere sport clubs terecht kunnen. „Niet ieder een wil jarenlang fitnessen. We hebben daarom contact met clubs op het gebied van zwemmen, bad minton, fietsen en wandelen." Bodyline financiert het tweejari ge initiatief deels dankzij een sub sidie van Bureau Sportimpuls. „Daardoor kost dit deelnemers nog geen 22 euro per' maand in plaats van 60 euro", verklaart Lex mond. „Voor dat geld trainen ze twee keer per week." De eerste groep begint eind deze maand. Aulos Consort in Catharinakerk Het Aulos Consort geeft zon dag een concert in de Catha rinakerk in Hengstdijk. De groep bestaat uit acht musi ci: houtblazers, strijkers en klavecimbel. Op het pro gramma staat onder meer het 5e Brandenburgse Con cert van Bach en een dubbel concert van Vivaldi. Aanvang is om 15-00 uur. Toegang kost twaalf euro, in clusief koffie of thee. m De speeltoestellen zijn voornamelijk van hout gemaakt, zodat ze opgaan in de natuurlijke omgeving, foto Peter Nicola. door Eugène Verstraeten KLOOSTERZANDE - In het dorpspark- je aan de Willem de Zwijgerlaan in Kloosterzande is deze week begon nen met de aanleg van een speel tuin. Er worden zo'n vijftien speel- werktuigen geplaatst door een ge specialiseerd bedrijf. De toestellen zijn voornamelijk van hout, zodat ze opgaan in de natuurlijke omge ving. Luc Ingels OOSTBURG, BRAAKMAN HULST door Martijn de Koning SCHOONDIJKE - „Wat veel onder werpen betreft, hadden we één par tij kunnen zijn", constateerde lijst trekker Liber Baarends (D&T) woensdag tijdens een politiek fo rum van FNV Bondgenoten in Schoondijke. Hij had gelijk: de speerpunten van veel partijen die in Sluis meedoen aan de gemeente raadsverkiezingen, komen aardig overeen. door Martijn de Koning VRIJDAG 24 JANUARI 2014 HENGSTDIJK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 67