ZEEUWS-VLAANDEREN Pasta! almanak Het heeft even geduurd, dan heb je ook wat Burgemeester Jan Lonink pleit voor 'meer structuur' in economische samenwerking met de stad en haven van Gent. Primeur Hulst voor twirlster 32 en 33 Levon Aronian neemt optie op titel in Tata Steel toernooi TERNEUZEN - De samenwerking tussen de Kanaalzonegemeenten Terneuzen en Gent kan en móet beter. In het kader van het project Grenzeloze Kanaalzone is daar al een begin mee gemaakt, maar bur gemeester Jan Lonink van Terneu zen noemt dat nog 'te projectma tig'. Hij vindt dat snel werk moet worden gemaakt van 'structurele economische samenwerking'. Haast is geboden omdat dit jaar het project Grenzeloze Kanaalzo ne afloopt. Lonink: „Het is een uit daging om de barrière die de grens nog steeds vormt voor ech te economische samenwerking, weg te nemen. De komende maanden moeten we goed naden ken over hoe we samen verder willen." En dat moet dan leiden tot een Economisch Structuurpro gramma. Uitgangspunt moet wel zijn dat een belangrijk deel van de concurrentie tussen de twee havengebieden wordt weggeno men. „We moeten niet allebei op ons eigen eilandje blijven opere ren." Als voorbeeld noemt Lonink de ontwikkeling van de westelij ke kanaaloever. Die staat nu ge pland voor na 2020, maar in over leg met Gent zou de invulling van het gebied tussen het sluizen- complex en de Sluiskilbrug ook naar voren "kunnen worden ge haald. Volgens Lonink is de Zeeuws- Vlaamse Kanaalzone op dit mo ment op economisch vlak één van de meest dynamische gebieden in Nederland. „Er gebeurt van alles, ook achter de schermen. De glas tuinbouw ontwikkelt zich erg gunstig, het Maintenance Value- park komt eraan, het overslagbe drijf Drybuik vestigt zich aan de Autrichehaven. Het tempo ligt zo hoog dat we nu snel moeten kij ken naar onze strategie voor de toekomst." Volgens Lonink is de snel groeiende belangstelling voor de Kanaalzone mede te dan ken aan de intensievere acquisitie door havenbedrijf Zeeland Seaports en nauwere samenwer king tussen Economische Impuls Zeeland, investerings- en partici patiemaatschappijen én marktpar tijen. Het CDA, de WD en raadslid El len de Neef (eigen lijst) willen Lo nink een duwtje in de rug geven met een motie, 'waarin hoge prio riteit wordt toegekend aan een structuurvisie Economische Ont wikkeling'. Die motie komt don derdag 30 januari aan de orde in de gemeenteraad. Ook tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van de ha ven van Gent werd vurig gepleit voor verdere samenwerking. Vlaams minister Hilde Crevits (openbare werken): „We moeten de krachten bundelen. Dan staan we economisch sterker." DIGITAAL GEMAK Die oppasoma uit Goes heeft zo haar bezigheden. Haar ene dochter woont in Italië, maar komt af en toe - met hond - op bezoek. Daar naast zijn er de wekelijkse oppasda- gen. Dan past oma op twee kindjes van haar andere dochter, die dichter bij woont. Zij hebben ook een hond. Het dier houdt van gezelligheid en springt graag op de bank om zich knus bij oma en de kinderen te voe gen. Dat mag niet, maar een streng 'nee!' helpt niet altijd en dus pro beerde de 5-jarige Fabio het eens an ders. 'Pasta! Pasta!' riep hij. 'Pasta?', vroeg oma verbaasd. „Ja, dat zegt tante Mariëlle uit Italië ook altijd te gen haar hond." Oma snapte dat haar kleinzoon 'basta' bedoelde. LAMSWAARDE - Twirlster Sabrina Platjouw uit Lamswaarde is de al lereerste inwoner van Hulst die de.nieuwe waarderingsprijs van de gemeente Hulst heeft gekre gen, onder het motto 'Daar zijn we trots op!' Sabrina (25) won afgelopen zater dag het Nederlands kampioen schap twirling baton 1 en twirling baton 2. Ze timmert al jaren met succes aan de weg als twirlster. Burgemeester Jan Frans Mulder heeft Sabrina in een persoonlijke kaart felicitaties overgebracht voor haar jongste prestaties, om dat 'wij trots op je zijn'. HET DIE DAG m HUIS VEHZFUPors P2C VRIJDAG 24 januari 2014 echt met Gent samenwerken Nu door Wout Bareman Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN - Terneuzen gaat met z'n tijd mee. Aan de randen van de stad, bij Axel en Sas van Gent zijn gisteren in totaal zes digitale informatieborden in gebruik geno men. Aan wethouder Pirn Broekhuysen was de eer de eer ste officieel te onthullen op het sluizencomplex van Ter- neuzen. „Twee jaar zijn we ermee bezig geweest om dit voor elkaar te krijgen", vertelde Broekhuysen. „Het heeft dus even geduurd, maar dan heb je ook wat." Het grote voordeel van de nieuwe informatieborden is dat ze op af stand te bedienen zijn. Teksten kunnen er a la minute op worden gezet, van wegafsluitingen, evenementen tot de mededeling dat aanstaande zaterdag bovengronds gratis geparkeerd kan worden in de Terneuzense binnenstad. Tessa van Graefschepe (links op de foto) bedient de bor den via haar computer. „Weekmarkten zetten we er ook op. Vanuit Axel was daar vooral vraag naar." Het oude in formatiebord stond donderdag nog op het sluizencom plex. Broekhuysen: „Dat is zo weg." foto Peter Nicolai TOEVALLIG bleken DE BIGGETJES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61