Sneller bon voor vliegmaatschappij ALL INCLUSIVE Thüringen A 0 - Diederik 9 BINNENLAND 5 door Paul Bots Staatssecretaris Wilma Mansveld (PvdA, Infrastructuur) gaat daar bij de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) op aandringen. Volgens Mansveld is het sinds de herfst mogelijk dergelijke boetes uit te delen, maar gebeurt dat nog niet. „De mogelijkheid die er nu is, moet je effectief inzetten om te bereiken dat de compensatie uitbetaald wordt", stelde ze giste ren tijdens een commissievergade ring in de Tweede Kamer. Passagiers van vertraagde vluch ten hebben recht op compensatie. Bij een korte vertraging is dat een vergoeding voor eten en drinken, als een vlucht meer dan vijf uur vertraagd is, kan de passagier de prijs van het ticket terugeisen. In de praktijk trekt echter niet el ke luchtvaartmaatschappij de beurs. Dan moet de Inspectie Leefomgeving en Transport dus voortaan boetes gaan uitdelen, be pleit Mansveld. Meerdere reizigers die het oneens waren met het afwijzen van hun schadeclaim, stapten de afgelopen tijd naar de rechter. Volgens FERRY MINGELEN PvdA-Kamerlid Attje Kuiken kre gen ze daar vaak alsnog gelijk. Kui ken vindt dat er meer rekening ge houden moet worden met die ge rechtelijke uitspraken, als er nieu we claims komen. Dat voorkomt dat mensen die niet naar de rech ter stappen, geld mislopen. Vol gens Mansveld kan dat alleen als er een duidelijke lijn valt te ont dekken in de uitspraken van de rechters. „Dat moeten we goed analyseren." Ook vindt ze dat de norm voor het terugbetalen van de ticket prijs wel erg hoog ligt. Ze wil in Europa bepleiten dat die vertra gingsnorm in een nieuw op te stellen regeling omlaag gaat naar bijvoorbeeld drie uur. Die nieuwe Europese regeling wordt later dit jaar verwacht. Vooral voor kortere vluchten is zo'n vertraging van drie uur in verhouding fors, stelt D66-Kamer- lid Stientje van Veldhoven. „Je zou dan een lager bedrag uit kun nen keren." Volgens Mansveld houdt de ILT wel in de gaten of reizigers goed worden geïnformeerd over hun rechten bij vertragingen. In 2013 is volgens de staatssecretaris ge concludeerd dat dat wel gebeurt. Toch wil ze de luchtvaartmaat schappijen extra tips gaan geven over de manieren waarop ze infor matie kunnen geven. Zaterdagochtend. Ik zat net lekker de krant te lezen toen de bel ging. Twee Jehova's getuigen aan de deur. Of ik over God wilde praten. Ik weigerde, maar zo vriendelijk mo gelijk. Ze gaan door weer en wind, maar worden, vrees ik, zel den binnengelaten. Dan moet je wel sterk in je boodschap gelo ven. Diezelfde dag liep ook PvdA-lei- der Diederik Samsom langs de deuren. Een vroege start van de campagne voor de gemeenteraads verkiezingen. In plaats van de Wachttoren, biedt hij rode rozen aan. Ik vroeg me af hoe vaak hij wordt afgewezen. Ook hij gelooft sterk in zijn eigen boodschap, maar die is niet gemakkelijk te verkopen. Dat is bezuinigen na tuurlijk nooit. De regeringsfracties WD en PvdA hopen nu snel op resulta- Terwifl premier Rulle zich in Davos op het wen dtoneel Iseweegtf duikt Samsom de wijk in ten. Maar de groene zweem die Rutte vorig jaar al zag (Koop dat huis!, koop die auto!) blijft dun. Kiezers willen eerst zien en dan geloven. Dat blijkt ook uit de peilingen. De Politieke Barometer van Ipsos Synovate van gisteren zet de coali tie nog steeds op fors verlies. De WD levert 14 zetels in, de PvdA zelfs 18. Het is wel opvallend dat zowel voor- als tegenstanders van het bezuinigingsbeleid winnen: De PW +10 zetels, D66 zelfs +11. SP en CDA profiteren niet. De gemeenteraadsverkiezingen worden natuurlijk beïnvloed door het landelijk beeld. Terwijl premier Rutte zich in Davos nog op het wereldtoneel beweegt, duikt Samsom de wijken al in. „We gaan plein voor plein, straat voor straat, café voor café, ons ver haal vertellen", zegt hij strijdbaar in Utrecht. De oude actievoerder is in zijn element, gesteund door een eensgezinde achterban, toch? Maar er zijn meer actievoerders in de PvdA. Senator Adri Duive- steijn. Die doet dat al sinds hij eind jaren '60 streed tegen de ver loedering van de Haagse Schil derswijk. Als jong verslaggever schreef ik toen over hem: een poli tieke pitbull, die overigens pre cies wist hoe ver hij kon gaan. Hij is weinig veranderd. Vorige jaar voerde hij actie tegen het woonakkoord van WD-minister Blok. Samsom belde woedend, maar Adri liet de spanning be kwaam oplopen, hij weet al 43 jaar hoe dat werkt. Pas op het laat ste moment trok hij in december de lont eruit. Maar deze week kwam er een na- brander. Duivesteijn is teleurge steld in Samsom, zegt hij in Vrij Nederland. „Ik zie hem de partij niet ideologisch voeden. Diederik is een heel kundig politicus, maar dat is iets anders dan een moreel leider zijn." Zulke uitspraken helpen een cam pagne niet erg. „Jammer", reageer de de woordvoerder van Samsom gelaten. Van je PvdA-collega's moet je het maar hebben. Wat de PvdA-kiezer ervan vindt, moet nog blijken, rozen of geen rozen. De bloemist doet in ieder geval goede zaken. 'Diederik is een heel kundig politicus, maar dat is iets anders dan een moreel leider zijn' Fair Resort Hotel**** Tot 274 voordeel p.p.! Aankomstdata en prijzen www.kras.nl/LR17512 Hoe boek ik deze lezersreis? Boek nu deze lezersreis pzc.nl/webwinkel reizen autovakanties ft <8i VRIJDAG 24 JANUARI 2014 DEN HAAG - Luchtvaartmaatschap pijen die weigeren passagiers na een vertraagde vlucht een schade vergoeding te geven, moeten op de bon geslingerd worden. 2 t/m 8 dagen Duitsland inclusief verblijf in een 4-sterren hotel o.b.v. All Inclusive Op naar schitterend Thüringen! Ontdek Jena in het groene hart van Duitsland, waar u de perfecte combinatie van cultuur en natuur beleeft. Zo vindt u mooie bezienswaardigheden en win kels in het sfeervolle centrum van de stad, maar ook een prach tige natuur in de dichte bossen en uitgestrekte landerijen. Ook een bezoek aan cultuursteden Weimar en Leipzig raden wij zeker aan. Speciaal voor u selecteerden wij het sfeervolle Fair Resort Hotel, dat door klanten beoordeeld wordt met een 8*. Én... u ver blijft hier op basis van All Inclusive, dus al uw maaltijden en drankjes (tijdens het diner) zijn al bij de prijs inbegrepen! Boek vóór 12 februari en profiteer van tot maar liefst 274 voordeel! Dit sfeervolle hotel ligt op ca. 5 km van Jena, aan de historische 'Klassikerstrasse'. Het hotel beschikt over een ruime lobby, lift, bar, restaurant, café/Biergarten, tennisbanen, bowlingbanen en een groot sportcentrum met buitenzwembad, binnenzwembad en wellnessfaciliteiten met o.a. een sauna, stoombad (beide gratis), solarium en massages (tegen betaling). Uw kamer is voorzien van een telefoon, televisie, kluisje, airco en een badkamer met bad/ douche en toilet. Tegen betaling (ca. 4 per dag) kunt u uw auto parkeren bij het hotel. Aankomst van 31 januari t/m 31 oktober 2014. Van voor u 2 dagen i/aflaf€~"9£ mi vanaf 49 4 dagen ua#af€~245 nü vanaf 119 5 dagen vanaf€^2Ü nü vanaf €159 8 dagen vanaf€*543' nü vanaf €269 Prijzen zijn per persoon o.b.v. 2 personen. Inclusief: 2 t/m 8 dagen (1 t/m 7 nachten) verblijf in Fair Resort Hotel o.b.v. All Inclusive met uitgebreid ontbijt- en dinerbuffet, lunch, water, koffie, thee, frisdranken, bier en wijn tijdens het diner (18.00-21.00 uur), 1 uur bowling en 1 uur tennisbaanhuur. Exclusief: vervoer, niet genoemde maaltijden, reis- en annuleringsverzekering, toeristenbelastingClp.p.p.n. (verplicht, ter plaatse te betalen), reserveringskosten 19,50 en Caiamiteitenfonds 2,50 (beide per boeking en verplicht). 'j'i. !- j' .iSf.ii, t Gratis gebruik zwembad, sauna stoombad! Ga naar onze webwinkel, www.kras.nl/LR17512 of bel met Kras: 0900-9697 (15 cpm) o.v.v. reisnummer LR17512 Deze reis is exclusief voor u te boeken t/m 12 februari 2014. De wereld is Kras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 5