al twintig jaar feelgoodfactor Een bank moet niet al leen mooi zijn, je moet erop kunnen leven, sa men met je geliefden. Dat heeft Jan te Linte- lo, directeur van meu- belmerk Linteloo, altijd al gevonden. Opgegroeid in een ge zin met een interieurzaak, begon hij in 1993 voor zichzelf. Dat werd tijd, want bij de andere meubel- merken waarvoor hij werkte, kon hij zijn visie niet meer kwijt. Zijn uitbundige, royale banken wa ren behoorlijk anders dan wat de Nederlanders destijds gewend wa ren. Het was de tijd van het mini malisme; comfort was ver te zoe ken. Zijn meubels moesten er voor al niet calvinistisch uitzien en een feelgoodfactor hebben. Die stelre gels gelden anno 2014 nog steeds. Hij moest er zijn huis voor verko pen en zijn eerste presentatie in 1994 op de designbeurs in Keulen was geen doorslaand succes. Maar tijdens het tweede jaar werd die slechte start rap goedgemaakt. He lemaal toen Guilio Cappellini van het beroemde Italiaanse design merk zaken met hem ging doen. Anno 2014 is Linteloo een geves tigd merk. Het leeuwendeel van de productie heeft plaats in Italië. Het bedrijf, met thuisbasis Zeist, heeft vaste showrooms in Keulen en Milaan en een wereldwijd net werk van 31 verkooppunten. Het grootste deel van de collectie wordt buiten Nederland verkocht. Een meubel ontwerpen voor Lin teloo? Dat kan pas als Jan te Linte lo vrienden met de ontwerper is geworden. Te Lintelo vond het al tijd al belangrijk een hechte band te ontwikkelen met de mensen met wie hij samenwerkt. Dat wa ren behalve Nederlanders Jan des Bouvrie en Roderick Vos ook bui tenlandse ontwerpers, zoals Niels Bendtsen uit Canada, de Brit Sa muel Chan, de Deen Anders Nor- gaard en Paola Navone uit Italië. In Keulen presenteerde Linteloo nieuwe meubels, waaronder de stoel Miles van Niels Bendtsen en de tafel Lago van Roderick Vos. In Milaan moet het hoogtepunt van het verjaardagsfeest volgen, met een exotisch concept van Paola Navone en een jubileumboek. In Zeist krijgt de jaarlijkse huisshow ook een feestelijk tintje. ICONEN VAN UNTELOO PAGINA 2 EN 3 PAGINA 4 EN 5 Het Nederlandse meubelmerk Linteloo viert dit jaar zijn twintigjarig bestaan. De aftrap was op de beurs in Keulen, maar het feest barst pas echt los in april, tijdens de designweek in Milaan. door Suzanne Dijkstra Een bank moet mooi zijn én je moet erop kunnen leven met je geliefden: dat was altijd al de visie van jan te Lintelo. foto's DesignPress www.linteloo.nl reageren? wonen@depersdienst.nl De eerste grote internationale hit was van eigen hand van Jan te Lintelo: de ingetogen bank Easy Living, een voor Neder landse begrippen destijds enor me bank. Tafel VNU van Henk Vos, een van de meest gekopieerde ta fels ter wereld. Jan's New Sofa van Paola Navo ne, een royale hoezenbank om je in te nestelen. vrijdag 24 januari 2014 Wonen Te koop: voormalig bankgebouw Kortgene Natuursteen is een bijzonder product

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41