Kerkhove uitgespeeld 34 SPORT Dikke Toren Toernooi van start BC Vlissingen snakt naar winst Schouten naar Heinkenszand Zeeuwse derby in het dammen Trainingsritten Middelkamp Veldtoertocht rond Schoondijke Bondscoach van Fed Cup-team is duidelijk over prestaties Nederlandse speelsters: „Het moet een stuk beter." Op het sportpark van LTC Zierikzee aan de Kie kendiefstraat gaat dit weekeinde het Dikke To ren toernooi van start. Het complex van de Schouwse 'tennisvereniging staat van zaterdag 25 januari tot en met zondag 2 februari in het te ken van het evenement. Negen dagen lang gaan in de verschillende categoriën de spelers met elkaar de strijd aan. Het gaat om een toernooi voor dubbels. Zaterdag vanaf 11.30 uur worden de eerste par tijen afgewerkt. Volgende week zondag eindigt het toernooi met de fi naledag. De basketballérs van BC Vlissingen ontvangen zondagmiddag Almere Pioneers. Het Vlissingse team staat in de landelijke promotiedivisie óp een laatste plaats met slechts twee punten. Daar vlak boven staan drie ploegen met vier punten, waarvan de komende tegenstander er S "W één van is. De ploeg uit Almere heeft wel één PctSbHp t/Jü wedstrijd meer gespeeld. De heenwedstrijd tus- KTJËlffL„:_JSS sen beide clubs eindigde in een 66-58-overwin- ning voor Almere. De ploegen wachten allebei al lang op een overwin ning. De laatste winstpartij van Almere Pioneers dateert van twee no vember 2013. Zij wonnen toen hun uitwedstrijd tegen Almonte. De laatste overwinning van BC Vlissingen gaat nog verder terug: op 21 sep tember 2013 versloegen zij thuis datzelfde Almonte. MIDDELBURG - Johan Schouten wordt volgend seizoen hoofdtrai ner van Heinkenszand. Hij volgt bij de zaterdag-derdeklasser Jos van Belzen op. Schouten staat mo menteel aan het roer bij de zater- dagtak van Vlissingen. Zondag-vierdeklasser Vosmeer heeft Cees Stoutjesdijk aangetrok ken als trainer voor volgend sei zoen. De oefenmeester uit Bergen op Zoom heeft momenteel SPS onder zijn hoede. DAYTONA BEACH - De Amerikaan se trip van tennisster Lesley Kerk hove zit er op. De 22-jarige Schouwse ging gisteren in de tweede ronde van het ITF-toer- nooi in Daytona Beach onderuit, tegen Christiana Dinu uit Roeme nië: 5-7 3-6. Kerkhove werd een dag eerder al uitgeschakeld in het dubbelspel en reist nu terug naar Nederland, om zich met het Fed Cup-team voor te bereiden op de komende wedstrijden tegen Hon garije in Boedapest. De nummer 258 van de wereld werd vorige week in Port St. Lucie in de eerste ronde uitgeschakeld. Kerkhove begon in Daytona Be ach met een knappe zege op de Hongaarse routinier Melinda Czink, maar moest gisteren bui gen voor Dinu. In het Duitse Kaarst bereikte An- gelique van der Meet uit 's-Heer Abtskerke de kwartfinales van een futuretoernooi. Ze versloeg een andere Nederlandse Mandy Wagemaker met 7-5 6-4. In de eerste klasse C van het dammen staat za terdag de confrontatie tussen de twee Zeeuwse teams in deze competitie op het programma. Middelburg gaat op bezoek bij PWG 's-Graven- polder. De Middelburgers staan momenteel op de der de plaats en hebben slechts één punt minder dan koploper DC Dordrecht. Het verschil tus- sen PWG 's-Gravenpolder en de lijstaanvoerder ff—" - *H bedraagt drie punten. De Bevelandse formatie staat op de zesde plaats. De Zeeuwse derby vindt plaats in dorpshuis 'Ons Dorpsleven' in 's-Gravenpolder en begint om 13.00 uur. .^21 Voor de wegrenners zit de winterstop er bijna op. Daar waar de beroepsrenners in groten geta- EWnKwuW* naar het warme zuiden afreizen om zich op het seizoen voor te bereiden, kunnen de cou- IS'P' vW reurs van de ZRTC Theo Middelkamp vanaf za- MbHIMIM terda§ terecht bij de jaarlijkse trainingsritten van de club. Er worden er in totaal vijf gehou- lilf" tPwfit flffi den op de komende vijf zaterdagen, steeds bij lm Wd'Tinr natuurgebied Den Inkel bij Kruiningen. De De wedstrijd van 8 februari geldt als clubkam pioenschap van de Zeeuwse wielerclubs Theo Middelkamp en wv Zeeuws-Vlaanderen. y'~imi Trimclub Freewheel '79 uit Schoondijke houdt zondag haar jaarlijkse veldtoertocht. Tussen 9.00 uur en 10.30 uur kunnen de deelnemers starten vanaf de voetbalvelden De Molenkreek in Schoondijke. Er wordt gereden over een af wisselend parkoers, dat loopt rondom Schoon dijke, langs het strand en langs de Westerschel- de. De deelnemers kunnen kiezen uit drie af standen: 25, 35 of 45 kilometer. Het is dit jaar de twaalfde editie van de tocht, die vorig jaar wer afgelast vanwege de sneeuw. Deelname kost drie euro voor leden van de Nederlandse Toer Fiets Unie (NTFU) of de Belgische Bond voor Rij- wieltoerisme (BBR) en drie euro vijftig voor Piet-leden. MELBOURNE - Paul Haarhuis staat aan de vooravond van zijn eerste officiële klus in dé hoedanigheid van Fed Cup-captain. De Eindho- venaar werd door de tennisbond binnengehaald als jeugdtrainer, maar promoveerde al gauw tot bondscoach van de Nederlandse dames. Op de Australian Open zag hij 'zijn' speelsters voor het eerst aan het werk. Er zijn vervelendere evenemen ten om je dienstverband te begin nen dan de Australian Open in Melbourne, waar het momenteel hartje zomer en aangenaam warm is. Het eerste Grand Slam-toernooi van het jaar, van wege de prettige werkomstandig heden ook wel 'Happy Slam' ge noemd, is voor de 47-jarige Haar huis een uitgelezen mogelijkheid om de beste Nederlandse tennis sters aan het werk te zien, hun vorm te bekijken en nader kennis te maken. Over anderhalf week staat in Boedapest de eerste wed strijd op het programma van 'zijn' nationale vrouwenteam, waar voor Haarhuis woensdag de Zeeuwse Lesley Kerkhove opriep. „Als speler was de Australian Open niet mijn favoriete toer nooi. Ik kwam het liefst in New York, op de US Open, waar ik mijn beste resultaten heb ge boekt", aldus de Eindhovenaar. „Maar als coach is Melbourne wel gewéldig en een stuk meer ont spannen. Ik geniet er heel erg van, al is het hard werken met zo veel speelsters." Over hun tegenvallen de prestaties kan hij kort zijn. „Het moet een stuk beter." Samen met Jan Siemerink, de technisch directeur van de tennis bond KNLTB, vormt Haarhuis in Melbourne het begeleidingsteam van de Nederlandse afvaardiging. „Ik ben hier maar met één ding bezig: het helpen, ondersteunen en beter maken van de Nederland se tennissers. En waar nodig extra te begeleiden, al hebben sommige meiden hun eigen coach mee." Siemerink besloot vorig jaar een revolutie door te voeren bij de ten nisbond, vergelijkbaar met die van topclubs in het betaalde voet bal: oudgedienden die de lijnen uitzetten. „De lat moet omhoog en er moet een echte topsportcul tuur komen", stelde Siemerink. „Ruim een jaar geleden ben ik door Jan benaderd voor een ge sprek", aldus Haarhuis. „Ik heb aangegeven graag met jeugd bo ven de vijftien jaar oud te wer ken, omdat ik dat een interessan te leeftijd vind. Vooral mentaal, want dat zijn belangrijke jaren richting proftennis." „Uiteindelijk ben ik doorgegroeid, omdat de voormalige captain, Ma- non Bollegraf, privé gezien niet langer in staat was met de speel sters mee te reizen. Ik moet er ook niet aan denken om meer dan vijftien weken per jaar op reis te zijn. Iemand individueel bege leiden is dus geen optie, met mijn gezin en een kind met een beper king. Wanneer Roger Federer mij zou vragen en met een goed aan bod zou komen, ja, dan zou ik er over nadenken. Maar op dit mo ment is dit dé ideale combinatie." Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl 4DAG 26 JANUARI Paul Haarhuis past als voormalige topspeler in het nieuwe plaatje van de tennisbond. „Maar iemand individueel be geleiden is dus geen optie, met mijn gezin en een kind met een beperking." foto Hollandse Hoogte Haarhuis neemt poolshoogte door Tim Colijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34