-4_ Verplaatsing weekmarkt oneindige discussie Vlissingers gaan meer betalen voor hun riool /M\ WALCHEREN 25 wg»' VUVK Muziekquiz bij De Griffioen Stichting Griffioen De Wijk houdt vrijdag 31 januari voor de eerste maal in het nieuwe onderkomen Hof't Seijs aan de Griffioenstraat 44 te Middelburg de muziek quiz. Alle genres vanaf de ja ren '60 tot heden komen aan bod. Het spel begint om 20.00 uur. Knutseimiddag bij Utropia Vogel- en plantentuin Utro pia in Middelburg houdt woensdag van 13.30 tot 16.00 uur een kinder-knutselmid- dag. De kinderen gaan on der meer vogelhuisjes ma ken, pindaslingers rijgen en een verenspeurtocht doen. Bodem Weyevliet niet gesaneerd De gemeente Vlissingen hoeft de grond in Park Weyevliet, ondanks de vondst van asbest, niet te sa neren. Uit bodemonderzoek, dat vorige week is uitge voerd, blijkt dat de gewogen asbestgehalten onder de norm van 100 mg/kg droge stof liggen. Dat levert geen direct gevaar voor de volks gezondheid op. Wel gaan B en W in gesprek met moun tainbikevereniging X-treme om te kijken of er maatrege len genomen moeten wor den op de BMX- en moun- tainbikebaan. Tot die tijd blijft het park afgesloten. Informatieavond over voorlezen Kindercentrum Torenlicht in Westkapelle houdt woensdag een informatie avond voor iedereen die meer wil weten over lezen en voorlezen aan kinderen. Een consulent van de Onder- wijsbibliotheekdienst geeft toelichting over het belang van goede en leuke kinder boeken. Aanvang 19.45 uur. Shantykoor zoekt nieuwe leden Shantykoor Het Veerse Scheepstuig is op zoek naar nieuwe leden/zangers. Hiertoe houdt het koor woensdag 29 januari vanaf 20.00 uur een openbare repetitie in 't Praetuus aan de Frans Naereboutstraat bij Veere. De toedracht van het ongeval dat woensdag plaatsvond op de Noordweg tussen Serooskerke en Oostkapelle is niet correct ver woord in het artikel in de PZC van donderdag (Ravage bij bot sing Oostkapelle). Niet de aan hanger van de tractor begon te slingeren, maar de aanhanger ach ter de auto. Daardoor verloor de automobilist de macht over het stuur en botste tegen de tractor. In 1999 presenteerde de gemeente Vlissingen de plannen voor de bouw van winkelcentrum De Fon- teyne: de weekmarkt, toen nog op het Spuiplein en de Zeemanserve, moest tijdelijk weg, werd duide lijk. „Met de vaste plaats voor de weekmarkt wordt rekening gehou den in het plan", schreef de PZC-verslaggever destijds nog op. Tn 2001 pleitte de Vlissingse On dernemers Centrale voor een markt in een overdekte hal op de Steenen Beer. Zo'n markt moest de binnenstad, die volgens de on dernemers toen ook al een kwij nend bestaan leed, nieuw leven inblazen. De Markt stond toen op een 'onnatuurlijke plaats', vond men. In 2003 wees de Raad voor Kunst en Cultuur de Zware Plaatwerke rij aan als ideale locatie voor een markt. Maar eind dat jaar vertrok de weekmarkt naar de Coosje Bus- kenstraat. Voor twee jaar, was de bedoeling. Een jaar later pleitte de LPV al voor een andere plaats omdat het verkeer in de stad volledig vast liep als het markt was (de Ko ningsweg was toen nog niet open als binnenstadsontsluiting). In 2005 gaven de kooplui aan lie ver te willen blijven, in 2007 be sloot de gemeente dat ook, om twee jaar later toch weer onder zoek te doen naar de vraag of de Coosje Buskenstraat wel de juiste plek voor de markt is. Het college besloot de markt er toch te laten en in 2013 verplaat sing naar het Scheldeterrein te overwegen. De gemeenteraad nam in 2010 een motie vóór ver plaatsing aan, die nooit is uitge voerd. In 2013 besloot het college op nieuw de markt in de Coosje Bus kenstraat te laten. De gemeenteraad stemde gisteren in met een voorstel om de belas ting op het gebruik van het riool de komende jaren fors te verho gen. „Het is heel goed uit te leg gen waarom dit moet", zei Rijn- co-Jan Suurmond (CDA). „Je ont komt er niet aan", merkte Sem Stroosnijder (SP) op. Het Vlissingse rioolstelsel is er niet al te best aan toe. In 2008 be sloot de gemeenteraad al extra geld uit te trekken om het achter stallig onderhoud in te halen. Men dacht dat in tien jaar te kun nen doen, maar destijds was nog maar een vijfde van het riool geïn specteerd. Nu het stelsel echt goed is onderzocht, blijkt het nog erger: in plaats van tien miljoen is in totaal 18 miljoen euro nodig. Daarvan is al zes uitgegeven. Om dat te kunnen betalen, moet de belasting omhoog. Niet met tien procent per jaar, zoals het col lege eerst voorstelde, maar met vier tot acht procent. Een huisei genaar betaalt in Vlissingen nu nog 198 euro per jaar, in 2024 zal dat bedrag zijn gestegen tot 343 euro. Bovendien zullen ook de schulden van de gemeente verder oplopen. Deze publicatie wordt mede mogelijk gemaakt door: Q3 VRIJDAG 24 JANUARI 2014 MIDDELBURG MIDDELBURG VLISSINGEN WESTKAPELLE VEERE BIJ NADER VLISSINGEN - Tien jaar staan de kra men nu aan de Coosje Busken- straat en al tien jaar is er discussie over verplaatsing van de week markt. door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Inwoners van de ge meente Vlissingen moeten de ko mende jaren flink meer rioolbelas ting gaan betalen. Wim Hirdes met zijn ruim tien centimeter dikke pak formulieren, foto Lex de Meester EE t_ EE G "T" FSt O Kanaalstraat 44 Oost-Souburg f ZATERDAG 25 JANUARI 21 BTW korting op alle producten vraag naar de voorwaarden in de winkel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25