66 Het ervaren van discriminatie heeft effect op de eigenwaarde van slachtoffers Restaurants mét Michelinster Norovirus in ziekenhuis De Honte en 11 Wónen Een kwart van alle Nederlanders voelde zich vorig jaar gediscrimineerd, vooral op leeftijd en afkomst. m niUM Kras.nl/dineren of bel 0900-9697, VRIJDAG 24 januari 2014 De afdeling is onmiddellijk in qua rantaine geplaatst. Verzorgend personeel neemt strenge hygiëni sche voorzorgsmaatregelen in acht. Geplande cardiologische en neurologische operaties zijn voor lopig een week uitgesteld. Op de andere afdelingen verandert niets. Ook acute cardiologische en neu rologische operaties kunnen door gaan, meldde een woordvoerder van Zorgsaam donderdagavond. Vandaag, vrijdag, wordt opnieuw vergaderd over te nemen maatre gelen. Als er geen nieuwe besmet tingen bijkomen, blijven de maat regelen waarschijnlijk tot en met het weekeind gelden. Daarna kun nen, zonder nieuwe virusuitbra ken, de maatregelen waarschijn lijk worden versoepeld. DE STELLING UW MENING 300 reacties ONEENS IHHH 46% ellen maken Gamejam Sander Mulder knutselt met I DEN HAAG - Een kwart van de Ne derlanders heeft vorig jaar ten minste een keer een voorval mee gemaakt dat hij als discrimine rend beschouwt. Discriminatie wordt het meest er varen vanwege leeftijd (to pro cent van de bevolking) en etni sche afkomst (8 procent). Negatieve selectie op basis van leeftijd ervaren mensen het meest bij sollicitaties. Van alle werkzoekenden heeft 15 procent zich gediscrimineerd gevoeld bij het zoeken naar werk, de hoogst scorende categorie. Het meren deel voelt zich ten onrecht afgewe zen vanwege zijn leeftijd, vooral werkzoekenden vanaf 45 jaar. Dit blijkt uit onderzoek van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) dat vandaag wordt gepre senteerd. Aan het onderzoek de den ruim 12.500 mensen mee. Onderzoekster Iris Andriessen van het SCP spreekt van 'een hoog aantal' mensen dat zich ge discrimineerd voelt. Volgens Ra dar, dat antidiscriminatiebureaus heeft in Zuid-Holland en Noord-Brabant, ligt het aantal iets hoger dan uit eerder onder zoek in Rotterdam naar voren kwam. Dat leeftijd hoger scoort dan afkomst, is volgens Andries sen niet verrassend, omdat de groep mensen met een etnische achtergrond relatief klein is. Of de ervaringen overeenko men met daadwerkelijke discrimi natie, is moeilijk te zeggen door gebrek aan onderzoeksgegevens. Bovendien wordt niet alle discri minatie als zodanig ervaren en zijn niet alle discriminerende er varingen in strijd met de wet. „Hoe dan ook heeft ervaren discri minatie effect op de eigenwaarde van slachtoffers en op de manier waarop die tegen de samenle ving aankijken", zegt Gregor YValz van Radar. Het SCP heeft ook deze effecten onderzocht. Zo is 7 procent van de werkenden met een discriminatie-ervaring op de werkvloer om die reden ge stopt met werken, 16 procent heeft ander werk gezocht. Van al le werkenden zegt een op tien met minder plezier naar het werk te gaan als gevolg van discrimina tie. De vakbond FNV is niet ver baasd over de uitkomsten. „Dit is het zoveelste onderzoek dat be vestigt dat er qua discriminatie op de arbeidsmarkt helaas nog een hoop werk te doen is", aldus een woordvoerder van de vak bond. Vrijwel droog 7° Culinair arrangement 2 dagen v.a. Heeft u altijd al willen dineren in een restaurant mét ster? Dit is uw kans! Ruim aanbod toprestaurants in Nederland 1 x 3- tot 6-gangendiner in een restaurant met Michelinster Inclusief overnachting in luxe hotel met ontbijt Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. excl. res.kosten. Editie: Walcheren 256e jaargang nr 20 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Een op vier voelt discriminatie TERNEUZEN - In het Terneuzense ziekenhuis De Honte is gisteren het zeer besmettelijke norovirus geconstateerd op afdeling A1 cardiologie/neurologie. Negen pa tiënten en drie medewerkers van Zorgsaam zijn ziek, ze kampen met buikgriep en moeten overgeven. Gregor Walz, Radar Een oudere dame zoekt bij het UWV in de rekken met het vacatureaanbod, foto David Rozing/HH Loesje is leuk Reageer op pzc.nl Zie ook pagina's 28 en 29 Zeeland moet snel een tweede university college krijgen door Niek Opten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1