Toekomst Borssele in vierde klasse op het spel 5 SPORT 35 Lange zoektocht naar nieuw crossterrein m „Maar het was een hele speur tocht, want zoveel wilde natuur heb je niet in de omgeving van Terneuzen. En er moet ook nog hoogteverschil inzitten", vertelt De Zeeuw, die zaterdag wedstrijd leider is. Het bestuurslid van Scheldesport riep alle leden van de club op om mee te denken over een nieuwe locatie. „Uitein delijk kwam ik in contact met Ar no Dirkzwager van Zeeland Seaports en hij wist nog wel een terrein, bij de Zwarthoekse Zee sluis ten noorden van Westdorpe. Er ligt daar een groene buffer waar we doorheen kunnen lopen. Maar verder is er niets. De deelne mers kunnen nu in een vrachtwa gen omkleden, we hebben een keet geregeld voor het secretariaat en een koek en zopietent voor de lopers. We moeten alles van de grond af opbouwen. Morgen gaan we het parkoers uitzetten." De wedstrijd geldt tevens als Zeeuws kampioenschap cross. Het programma begint om 12.30 uur met jeugdwedstrijden. Om 13.45 uur is de lange cross voor se nioren. Zulte Waregem laat Hazard niet gaan Zulte Waregem is niet van plan om Thorgan Hazard naar Anderlecht te laten ver trekken. De Belgische club huurt de speler dit seizoen van Chelsea en wil de mid denvelder aan die overeen komst houden. De zaak is in middels zo hoog opgelopen, dat de advocaat van de een malig Belgisch international een brief naar Zulte heeft ge stuurd met het dringende verzoek om de verbintenis per direct te beëindigen. „Het is elke week lastig, om een eerste elftal op de been te breng en", zegt voorzitter Rinus de Vis ser. „We willen weten hoe we er voor staan en hebben iedereen verplicht om aan te geven wat hij volgend seizoen gaat doen." De voetbalvereniging Borssele heeft dit seizoen voor twee senio renelftallen 26 spelers tot haar be schikking. „Maar die zijn er lang niet altijd", zegt De Visser. „We hebben te maken met vier spelers die ernstig geblesseerd zijn en met veel studenten, waarvan er op dit moment vijf stage lopen in het buitenland. Op papier hebben we voldoende mensen, maar de praktijk is vaak anders. Zo kun nen we dus niet voortgaan." Mocht uiteindelijk blijken dat Borssele volgend seizoen te wei nig spelers op de been kan breng en, zal de club zich met het eerste elftal uit de zaterdag vierde klasse terugtrekken. Er wordt dan voor een avontuur in de reserveklasse gekozen. „Dat is het laatste waar ik aan wil denken", zegt De Vis ser, „ik heb er nog steeds goede moed op dat we de neuzen alle maal in de juiste richting krijgen. Er lopen best wel wat jeugdspe lers bij ons rond en die hebben hun huiswerk gedaan. Die vragen op school aan vriendjes of ze bij Borssele willen komen voetbal len." Vorige week werd de voorzitter ook nog eens geconfronteerd met het vertrek van trainer André de Graaf. De oefenmeester stapte op vanwege de lage trainingsop komst. Bovendien liet volgens hem de mentaliteit van de eerste selectie te wensen over. „We zijn niet met ruzie uit elkaar gegaan", zegt De Visser. „Ik wil het ook niet rooskleuriger voorstellen dan het is, maar André dacht soms wel dat hij bij een heel grote club zat. Tsja, dat is dus niet het geval. De ene week zijn er vijftien spe lers op de training en soms maar zes. Daar heb je op een dorp nu eenmaal mee te maken." Inmiddels heeft De Visser in Ra mon Dahoe en Steven Seedo twee interim-trainers gevonden. Zij maken het seizoen af bij Bors sele. Afgelopen week bij het duel met Wolfaartsdijk zaten zij al op de bank. Het duo neemt ook de trainingen voor zijn rekening. Da- hoe doet dat in combinatie met zijn activiteiten voor zaalvoetbal vereniging Sranang en veldvoet- balvereniging Dauwendaele. Bij die laatste club traint hij de B-ju nioren. Seedo is ook jeugdtrainer bij Hansweertse Boys/Waarde. DOW-loop volgens beproefd recept Zaterdag wordt de eerste DOW-loop van dit jaar ge houden. Het bestuur is op nieuw niet van de beproef de formule afgeweken waar door de lopers en loopsters weer de keuze hebben uit drie verschillende afstan den: 5200,10.400 en 15.600 meter. De inschrijving is bij het DOW PV-gebouw aan de Nieuwe Vaart in Terneu zen waar ook wordt gestart om 15.00 uur. De jeugd loopt om 14.4S uur 500 meter. DONDERDAG 23 JANUARI 2014 gaat er gelijk een knop om' I De Belg Jurgen Wybo, hier bij zijn eerste overwinning in Goes, is bij de 22e Supercross ook weer kanshebber op de titel, archieffoto Willem Mieras door Maurice Steketee TERNEUZEN - Het sluiten van het Finlandcircuit in Westdorpe heeft niet alleen gevolgen gehad voor de motorcrossers, ook atletiekvereni ging Scheldesport in Terneuzen kwam ineens zonder locatie te zit ten voor haar jaarlijkse wedstrijd in de crosscompetitie. Volgens Alwin de Zeeuw viel het niet mee om een nieuw terrein te vinden voor de hardloopwedstrijd. Na lang zoe ken werd een terrein gevonden in de buurt van Westdorpe zodat de cross zaterdag gewoon door kan gaan. WAREGEM door Jan Dagevos BORSSELE - Blijft de voetbalvereni ging Borssele volgend voetbalsei zoen met het eerste elftal actief in de vierde klasse? Op die vraag moet morgenavond een antwoord komen. Het bestuur van de Beve- landse club heeft alle leden opge roepen om zich tijdens een bijeen komst uit te spreken over de hoofd macht. TERNEUZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 73