Clinidowns op bezoek in Terneuzen vogels scoren ZEEUWS-VLAANDEREN 27 l/l/V r bij nationaal Geen evenement in de streek en ook ver daarbuiten, of Sanrobi levert de geluids-, licht-, beeldtechniek of de stroom. Ravage bij botsing tractor en auto Op de Noordweg tussen Oostkapelle en Serooskerke botste woensdagochtend een tractor met aanhanger tegen een auto. Volgens de politie gebeurde het onge luk doordat de aanhanger be gon te slingeren. De bestuur der van de auto, een 23-jari- ge man uit de gemeente Veere, raakte licht gewond. De tractorbestuurder was een 30-jarige man uit de ge meente Veere. Na het onge val bleef er een grote ravage achter op de weg. 'Minimal Music' in hervormde kerk De Ursa-Minimal Music Band geeft zondag een kof fieconcert in de hervormde kerk aan de Dorpsstraat in Retranchement. Het viertal, op blaasinstrumenten en keyboard, speelt werk van Philip Glass en Michael Ny- man. Het concert begint om 11 uur. Toegang is gratis, kof fie en thee ook. Lezing over Vlaamse Schelde-kastelen Langs de Schelde in Vlaande ren stonden en staan veel kastelen. Ze zijn vooral in de dertiende eeuw ge bouwd. Kevin Poschet, be stuurslid van de Hertogelij ke Heemkundige Kring, weet daar van alles. Hij is za terdag te gast bij de Oudheidkundige Kring De Vier Ambachten in Hulst. Poschet zal vertellen over de dertiende-eeuwse 'bouw- golf en extra aandacht beste den aan het kasteel van Be- veren (waar in 1585 de over gave van Antwerpen is gete kend na de verovering door de Spanjaarden) en het kas teel van Saeftinghe. De le zing is zaterdag vanaf 14.00 uur in de Truffino-zaal in de Blaauwe Hoeve in Hulst REGIOAGENDA Meer agendanieuws vindt u op onze website. OÓNÓÜtOAO 23'JANUARI TERNEUZEN - Hak, hak, hak, hak er maar op los, in het bos! De kinde ren van De Regenboog-Wingerd, school voor speciaal onderwijs in Terneuzen, speelden gisteroch tend maar wat graag voor 'bo men', zodat de cliniclowns Clara, Pien en Blik door een 'echt' bos konden wandelen. Cliniclowns schotelden de ver standelijk beperkte kin'deren een parodie voor op het sprookje Hans en Grietje. Clara, Pien en Blik zagen gisteren al snel door de bomen het bos niet meer, maar gelukkig hielpen de leerlingen hen een handje. De clowns zijn nog altijd vooral actief in zieken huizen. „Maar sinds 2009 doen we ook tournees langs scholen voor kinderen met een verstande lijke beperking. We passen de voorstelling ter plekke aan het ni veau van het publiek aan", aldus projectleider Anne Elschot. APELDOORN - Elf Zeeuws- Vlamin gen zijn in de prijzen gevallen bij de nationale kampioenschapen van de Nationale Bond van Vogel liefhebbers in Apeldoorn. Piet Mo rel uit Breskens won vier keer goud en een keer zilver. De ande re prijswinnaars: J. Begijn (Kapel- lebrug) twee keer goud, een keer zilver, een keer brons, I. Stout (Sluis) twee keer goud, een keer zilver, een keer brons, W. de Kra ker (Zaamslag) een keer goud, twee keer zilver, een keer brons, A. Stokkerman (Oostburg) een keer goud en twee keer brons, E. Fassaert (Hulst) een keer goud en een keer brons, H. Nicolaas (Sint Jansteen) een keer goud, S. de Lij- zer (Zuidzande) een keer zilver en een keer brons. N. Bron (Sluis) een keer brons, D. Segers (Hulst) werd kampioen bij de zebravin- ken. Ondernemersplein ZUIDDORPE - „Hé Freddie, wil jij eens kijken naar de geluidsinstalla tie? Die heeft kuren." Elektriciën Freddie de Theije repareerde het door de organisatie van de Zuid- dorpse wielerkoers in Brabant ge huurde apparaat en dat was in 1984 de start van familiebedrijf Sanrobi. Als er in die-jaren een geluidsin stallatie nodig was, dan werd de apparatuur door de verhuurder netjes afgeleverd, maar daar hield de service ook op. De huurders, vaak wielercomités, of de organi satie van een feest, stonden er ver volgens alleen voor, wat de aan sluiting betrof. En werkte het niet (naar behoren) en was er nie mand voorhanden die een beetje technisch onderlegd was, dan was dat pech. Freddie had de techniek goed in de vingers en kocht een geluidsin stallatie met wat boxen die hij ver huurde. Maar meer dan alleen dat; hij zorgde er ook voor dat al les netjes werd aangesloten en als het moest, wilde hij de appara tuur nog wel bedienen ook. „Die aanpak sloeg aan. De Zuiddorpse koers en Tour de Flic in Terneu zen waren de eerste grote evene ment waar ik bij betrokken was en vervolgens is de bal echt gaan rollen. Ik werd gebeld voor mark ten, koersen en andere evenemen ten in Zeeuws-Vlaanderen." San robi, vernoemd naar Freddies zo nen Sander en Robin en zijn echt genote Irene die ook allemaal in de zaak werken, is een feit. Wat begon met het verzorgen van zogenaamd omroepgeluid, is der tig jaar later uitgegroeid tot een breed dienstenpakket van geluids techniek, lichttechniek en stroom voorziening, zowel voor de ver huur als de verkoop. De techniek kan volledig door het Sanro- bi-team worden verzorgd. Ze installeren en bedienen dan de installatie. De klant hoeft niks te doen. Ook slechts huur is moge lijk, al of niet inclusief installa tie. Freddie: „We kunnen klan ten ook adviseren bij de aankoop van goede apparatuur en we kun nen de installatie ook onderhou den." Dan zijn er nog beamers, jurywa gens, tenten, podia, sfeer- en kerstverlichting, karaokesets, dis coverlichting, start- en finishpor- talen en de modernste multi-me dia en live-stream technieken die Sanrobi in huis heeft. Van Zuid-West Nederland tot West-Vlaanderen en geregeld daarbuiten, is Sanrobi actief. Het bloemencorso in Zundert is een vast adresje en tijdens de laatste Amsterdamse Miljonairsfair toon de Sanrobi kerstverlichting. Niet alleen de lampjes, maar ook Fred die gloeide. Van trots. echniek DONDERDAG 23 JANUARI 2014 OOOOD ddooo OOSTKAPELLE RETRANCHEMENT HULST AXEL - Cregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaar ten; CLINCE - Cemeenshapscentrum Malper- tuus, 13.30 uur: Hobbymiddag; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 uur: Kaarten (bieden); HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Kaarten; HENGSTDIJK - Café 't Jagershuis, 14.00 uur: Kaarten; HULST - Reynaertcollege aan de Gilden straat, 19.00 uur: Bewegen en sporten voor (ex)hartpatiënten; De Korenmarkt, 10.00 uur: Geheugentrai ning; 14.00 uur: Sjoelen; Blaauwe Hoeve, 9.45 uur; Bloemschikken; De Lieve, 19.00 uur: Line dance; KLOOSTERZANDE - WZC Antonius, 10.30 uur: Week viering; 14.00 uur: Zan gers van Toen; LAMSWAARDE - Café de Koning, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; SINT JANSTEEN - Gemeenschapscentrum De Warande, 14.30 uur; Ouderensoos; 19.30 uur: Toneel; TERNEUZEN - De Veste, 9.30 uur: Wan delgroep Terneuzen; tot chique Miljonairsfair door Raymond de Frel kampioenschap Cliniclowns treden op in De Regenboog-Wingerd, foto Peter Nicolai door Sheila van Doorsselaer De familie De Theije van Sanrobi. Vlnr: Sander (duizendpoot en dj), Freddie (logistiek, contracten, or ganisatie), Robin (multimedia)en Irene (administratie), foto Camilie Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 71