24 maanden 50% korting twv €399,- p/mnd 360 MIN 240 SMS 400 MB Peter Loonen niet op lijst Helder Zeeuws Millenniumwerkgroep JESiïïï» Terneuzen stopt ermee in Groese kerk 'Meer werk naar lokale aannemers bij zeesluis' GRATIS Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc 26 ZEEUWS-VLAANDEREN Band Smash in The Clash of the Coverbands van €55r voor Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant iPhone Gebruik je minder? Kijk op de website voor goedkopere abonnementen met de iPhone. Meijer maakte een dag eerder de eerste drie kandidaten van de kies lijst van zijn partij bekend. Hij meldde toen desgevraagd al dat Loonen niet op de lijst zou voor komen. Maar deze week staat er nog een advertentie in Rondje West, een blad dat van Cadzand tot Biervliet huis-aan-hüis wordt verspreid. Loonen wenst de lezers in de an nonce een voorspoedig 2014 en vraagt hen op hem te stemmen. Zo'n zelfde advertentie stond eer der ook al in het Breskense blad Op Bresjes. Hans Meijer zocht daarom gisteren contact met Loonen en deelde hem nog eens mede dat hij niet op de kieslijst van Helder Zeeuws zal staan. Loonen is voormalig raadslid van Helder Zeeuws. Hij moest drie jaar geleden, nadat hij net voorzit ter van de tweemansfractie in de raad was geworden, vanwege ge zondheidsredenen afhaken. Met het naderen van de nieuwe verkiezingsperiode begon het poli tieke gevoel op te spelen. Loonen zocht eerst zijn heil bij Nieuw Ge meentebelang. Maar in povember, er was hem al een plek op de kies lijst beloofd, kreeg hij een aanva ring met de lijsttrekker van die partij en trok hij zich terug. Loonen, gistermiddag niet bereik baar voor commentaar, wilde te rug naar Helder Zeeuws, maar die partij houdt de deur nu dicht. HEIKANT - De band Smash uit Hei kant staat vanavond in de kwartfi nale van de bandwedstrijd The Clash of the Cover Bands. In poppodium Mezz in Breda strij den de jeugdige Heikantse muzi kanten met zes andere bands om een plaats in de halve finale van deze prestigieuze competitie. Het bandje wordt door muziekliefheb bers gezien als grote belofte. De bandleden zelf stellen de verwach tingen voor vanavond niet al te hoog. „We zijn al heel blij dat we mee mogen doen." Smash over leefde de series van de wedstrijd, waarvoor in totaal 1500 bands in schreven. Van Boom is gealarmeerd door de volgens hem zeer beperkte inzet van Zeeuws-Vlaamse bedrijven bij de bouw van de Sluiskiltun nel. De tunnelelementen kwa men uit Duitsland, veel grond werk is aldus Van Boom verricht door een niet-lokale aannemer en het beton is gekocht in België. Dit moet anders bij de aanbesteding van de nieuwe zeesluis, vindt Van Boom, want anders lekt er op nieuw werkgelegenheid weg. In schriftelijke vragen roept Van Boom het college van B en W op tot actie. Terneuzen heeft naar zijn oordeel recht van spreken. De gemeente draagt immers ander half miljoen euro bij aan het zee sluisproject. Het is bovendien ook nog niet gelukt een schadepot voor elkaar te krijgen bij eventue le schades aan bebouwing in de binnenstad door aanleg van de zeesluis, voert Van Boom als extra argument aan. Dat is ronduit teleurstellend, laat Frank van Oorschot van de Millen niumwerkgroep weten. „Vorig jaar deden er vijf klassen en drie scholen mee aan het scholenpro ject van de werkgroep. We had den gerekend op groei, maar dat is niet het geval. Sterker nog, er waren geen aanmeldingen", aldus Van Oorschot. Met het project, dat de gemeente vorig jaar 19.000 euro kostte, wil de de werkgroep het bewustzijn over de problemen in de Derde Wereld vergroten. Voor dit school jaar was een soortgelijk project be dacht. In de werkgroep waren alle raadsfracties vertegenwoordigd, maar PvdA'er Van Oorschot en WD'er Michiel Gróeneveld trok ken de kar. Van Oorschot: „Als de nieuwe gemeenteraad na de ver kiezingen toch weer een werk groep wil, kan dat natuurlijk. Maar zij hoeft dus geen project voort te zetten, dat wij nu in gang zouden brengen." Terneuzen is sinds 2007 Millenniumgemeente, wat betekent dat zij zich inzet voor de doelen die de Verenigde Naties hebben vastgesteld. GROEDE - De band In machine ghost treedt zaterdag vanaf 20.30 uur 'live at the church' op in de Grote Kerk in Groede. De Zeeuws-Vlaamse groep, die vo rige maand de tweede cd presen teerde, hoopt haar sfeervolle mu ziek - ondersteund door video beelden en filmfragmenten - aan een groot publiek te laten horen. Optreden in een kerk is In machi ne ghost gewend, want de band oefent regelmatig in de Catharina- kerk van LIengstdijk. Muzikant en beeldend kunstenaar Edwin Siol, de man achter veel sfeerbeelden in de show van In machine ghost, slingert zaterdag na de pauze zijn 'klankbeelden' het godshuis in. iPhone 4S Voorvragen en meer informatie bel: 0900-0603 (€0,45 per gesprek) vodafone Kijk op de website ook voor aanbiedingen met toestellen en abonnementen. Abonnementen al vanaf 15,- en altijd in combinatie met een toestel. Bovenstaande actie abonnementen hebben een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 30,-. Zolang de voorraad strekt. Alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden. door René Hoonhorst SLUIS - Bressiaander Peter Loonen staat niet én komt niet op de kandi datenlijst van Helder Zeeuws voor de gemeenteraadsverkiezingen in Sluis. Zegt voorzitter Hans Meijer woensdag in helder Nederlands. koersje TERNEUZEN - Bij de bouw van de nieuwe zeesluis bij Terneuzen moet erop worden gelet dat regio nale aannemers ook aan de bak ko men. Fractievoorzitter Giel van Boom van TOP/Gemeentebelan- gen vindt dat de gemeente Terneu zen daarop actie moet onderne men. Van door Raymond de Frel TERNEUZEN - De Millenniumwerk groep van de gemeente Terneuzen is vanwege een gebrek aan belang stelling bij basisscholen ter ziele.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 70