Warm welkom voor Tragel-cliënten in Triniteit Jonge geschiedenis van straatje vol nering ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Allereerste tolvrije zaterdag van 2014 De Westerscheldetunnel is dit jaar zes zaterdagen tol vrij, te beginnen aanstaande zaterdag. Op die dag kan in Terneuzen op bovengrondse parkeerplaatsen gratis wor den geparkeerd; dus niet in parkeergarages en op plek ken voor vergunning parke ren. De andere tolvrije zater dagen zijn 22 februari, 29 maart, 27 september, 26 okto ber en 29 november. Hennepkwekerij bij Chinees restaurant In en bij een Chinees restau rant aan de Brouwerijstraat in Sint Jansteen zijn woens dagmiddag op vier plekken hennepplanten ontdekt, in totaal ruim zeshonderd. Eén man (40) is aangehouden en voor verhoor meegenomen naar het politiebureau. Elek triciteit werd buiten de me ter om afgetapt. Hard dance-talenten op vierde Rebellious Hard2Beat Events tekent za terdag in de Parochiezaal aan Sint Gillisstraat 14 in De Klinge voor de vierde editie van het hard dance-event Rebellious. Atmozfears, Ti tan, Shockerz, C-Noize en MC Shizzler treden op tus sen 21.30 en 4.00 uur. Entree 10 euro; vanaf 16 jaar. Bouwcafé bij Serrarens Wonen Serrarens Wonen aan Rapen burg in Vogelwaarde pakt za terdag van 10.00 tot 17.00 uur uit met een bouwcafé. Bezoekers kunnen er infor matie krijgen over onder meer bouwen, zonnepane len, keukens en interieur. Ook een notaris is aanwezig voor advies. Meezing-avond met Bert van den Brink Wie graag zingt, moet zater dag vanaf 20.00 uur naar het Podium van Zaamslag. Er is dan een 'amazing meezing- avond' met muzikale bege leiding door Bert van den Brink. Hij speelt accordeon, op de vleugel en het oude kerkorgel. Populaire ever greens staan op het program ma. Toegang 12 euro, inclu sief consumptie. De Maffooos zingen in De Vriendschap Onder het motto 'Hollands bij de Dam' treedt het Neder landstalige zangduo De Maf fooos zondag 26 januari op in café De Vriendschap in Terneuzen. Er zijn gastoptre dens van Roy Anders en zan ger Leo. 'Hollands bij de Dam' is te horen vanaf 15.30 uur. De toegang is gratis De belangrijkste vraag die boven tafel hing, was: wanneer is de ver huizing? Miranda Dekkers, direc teur zorg bij Tragel Zorg, maakte de datum halverwege de avond be kend. „Het is 20 maart geworden en op 10/11 maart krijgen jullie de sleutels." 'Zo, dat is al snel', klonk uit de zaal. Het had nog sneller kunnen zijn als de bouwer van het appartementencomplex, Imo- tec, vorig jaar niet failliet was ge gaan. Veel vertraging heeft dat uit eindelijk niet opgeleverd, volgens Dekkers. Zij schatte twee a drie weken. „We hadden het geluk dat mensen van Imotec terug aan de slag konden gaan." Bouwbedrijf Van der Poel heeft De Amber- boom - want zo gaat het gebouw heten - afgebouwd voor woning corporatie Clavis. De meeste bewoners komen uit groepswoningen aan de IJsselhof in Terneuzen. In De Amberboom krijgen ze een zelfstandig apparte ment. Hebben ze nu vaak slechts een eigen kamertje van drie bij drie meter, aan de Amberboom- straat komen ze in appartemen ten met alles erop en eraan van vijftig a vijfenvijftig vierkante me ter. Het is de bedoeling dat de meesten straks zoveel mogelijk zelfstandig gaan doen, met zorg bij de hand. „Mooi dat mijn zoon hier kan gaan wonen", zei een aanwezige vader. „Wij hebben als ouders niet het eeuwige leven. Hier kan Gelukkig dat mijn zoon hier zelfstandig kan wonen, met zorg dichtbij hij mooi zijn eigen gang gaan." Zijn zoon was er ook. Hij had al in zijn toekomstige woning geke ken. „Mooi is het!" Bewoners heetten de cliënten wel kom met verhalen over hun leven in de wijk. Wethouder Cees Lief- ting trad op als presentator. Opval lend was dat iedereen zo tevre den was. Triniteit is al een diverse wijk met veel nationaliteiten. De komst van Tragel-cliënten maakt de wijk alleen maar diverser. Een open huis vinden ze alvast in De Kameleon. „We gaan zeker activi teiten met hen doen", aldus direc teur Ronald Oudenaerd. Gister avond smaakt naar meer. Letter lijk zelfs, na afloop waren er lekke re hapjes gemaakt door toekomsti ge bewoners. TERNEUZEN - De Zuidlandstraat werd al in de jaren dertig van de vorige eeuw aangelegd, maar de bebouwing is van jonger datum. De straat kreeg haar officiële naam op 30 september 1941. „De straatnaam verwijst naar de Zuidpolder; een van de polders van de middeleeuwse parochie Triniteit", zegt Edwin Hamelink van de Heemkundige Vereniging in Terneuzen. De Zuidlandstraat ligt in het uit breidingsplan 1934. Met dat plan zijn ook de volgende straten aan gelegd: Chrysantstraat, Dahlia straat, Dokweg, Hondiusstraat en de Leliestraat. Tot in de zestiger ja ren vormde de Zuidlandstraat de grens van de stad Terneuzen. Dat is zelfs nu nog moeilijk voor te stellen, Terneuzen is in die jaren daarna vele malen groter gewor den. DONDERDAG 23 JANUARI 2014 TERNEUZEN SINT JANSTEEN DE KLINGE VOGELWAARDE ZAAMSLAG TERNEUZEN door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Een warmer welkom in hun nieuwe wijk Triniteit in Ter- neuzen hadden zesentwintig cliën ten van Tragel Zorg niet kunnen hebben. Wijkbewoners, cliënten en ouders kwamen woensdagavond sa men in brede school De Kameleon. „We zien elkaar terug, als jullie er wonen", nodigde Bennie de Krijger van buurthuis De Kameleon de toe komstige bewoners uit. Ze reageer den direct enthousiast. vader toekomstige bewoner de Zuidlandstraat - H De Zuidlandstraat is het stukje Terneuzen waar je moet zijn voor uitheemse lekkernijen en diensten, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 69