Parkeren aan kust duurder Net als de travaille van Oud-Vossemeer uit 1910 PKN Wemeldinge kerkt Stemmen wervende Bressiaander tot Pasen in De Wemel staat helemaal niet op kieslijst BEVELANDEN en THOLEN 27 'Meer werk naar lokale aannemers bij zeesluis' TERNEUZEN - Bij de bouw van de nieuwe zeesluis bij Terneuzen moet erop worden gelet dat regio nale aannemers ook aan de bak komen. Fractievoorzitter Giel van Boom van TOP/Gemeentebelan- gen vindt dat de gemeente Ter- neuzen daarop actie moet onder nemen. - Van Boom is gealarmeerd door de volgens hem zeer beperkte inzet van Zeeuws-Vlaamse bedrijven bij de bouw van de Sluiskiltun nel. De tunnelelementen kwamen uit Duitsland, veel grondwerk is al dus Van Boom verricht door een niet-lokale aannemer en het be ton is gekocht in België. Dit moet anders bij de aanbeste ding van de nieuwe zeesluis, vindt Van Boom, want anders lekt er opnieuw werkgelegenheid weg. Die gemeente gaat nu ook de par keerterreinen van het waterschap in Vlissingen en Noord-Beveland exploiteren. Afgelopen jaar deed Veere dat al met de terreinen bin nen de eigen grenzen. De parkeer tarieven moéten omhoog om kos tendekkend te kunnen opereren, zegt Veere. Het uurtarief stijgt van 0,90 naar t.io euro en het dag tarief van 5 naar 6 euro. Een jaar kaart blijft 67,50 euro kosten. Dat blijkt uit een voorstel van B en W aan de gemeenteraad. De deal omvat zowat alle grote par keerterreinen langs de kust, in to taal zeventien, van de Van Woel- derenlaan in Vlissingen tot aan de hele Veerse Gatdam. Veere betaalt het waterschap jaarlijks twee ton aan huur voor de terreinen, voor alsnog voor een periode van tien jaar. Veere rekent erop jaarlijks 6,7 ton aan parkeergeld te kunnen in nen. Maar daar blijft volgens de gemeente niets van over na aftrek van het huurbedrag en de kosten voor onderhoud, voorzieningen en controles. Die zijn begroot op 4,7 ton. Op de terreinen moet parkeergeld worden betaald van 1 april tot en met 31 oktober, dagelijks van ne gen uur 's ochtends tot zeven uur 's avonds. De deal tussen de gemeente en het waterschap kwam niet zonder slag of stoot tot stand. Aanvanke lijk wilde het waterschap de ter reinen verhuren aan de hoogste (commerciële) bieder. Veere wei gerde dat spelletje mee te spelen. Aan de andere kant was de ge meente er op gebrand de controle te behouden, en wel om één be leid te kunnen voeren, zowel voor de gemeentelijke parkeerterrei nen ais voor die van het water schap, gericht op een goede sprei ding van de verkeersdruk. Het wordt een kopie van de stal uit 1910. Het gevaarte is een op dracht van Ambachtsheerlijkheid van Oud- en Nieuw Vossemeer en Vrijberge, die daar een infor matiecentrum inricht over de Amerikaanse presidentsfamilie Roosevelt, nazaten van emigran ten uit Oud-Vossemeer. „Eigenlijk is de klus een beetje te zwaar voor ze", zegt De Reiger halfplagend over zijn leerlingen. Het is geen doorsnee travaille - of travalje, naar gelang de streek - die er wordt opgericht. Deze is niet van staal of ijzer, maar van dikke eiken balken, bekroond met een gesloten kap met een zolder tje er onder en met twee make laars op het pannendak. Het plafond in de werkplaats is maar net hoog genoeg als het ge vaarte in elkaar gezet wordt. Het gietijzeren beslag voor de hoefstal komt uit de werkplaats van het Ambachtscentrum in Goes. Uit de werkplaats aan de Bergweg kwamen al meer restauratie- en reproductiewerken, maar tot nu toe anoniem. Voor de travaille wil De Reiger een klein naamplaatje vragen voor de leerlingen. Zangavond voor Woord en Daad Mannenkoren De Lofzang uit Goes en Jeduthun uit Krabbendijke zingen zater dag voor de jubilerende stichting Woord Daad, die veertig jaar bestaat. De ko ren zullen zowel apart als ge zamenlijk optreden. De avond begint om 19 30 uur in de kerk van de Gerefor meerde Gemeente aan de Frisostraat in Krabbendijke. De toegang is gratis. Blokfluitensemble in kerkje Ellesdiek Blokfluitensemble Alma del Core verzorgt zondag om 14.30 uur de muzikale uit voering van de oude Ierse le gende 'Deirdre en de zonen van Usnach', naar het ver haal van A. Roland Holst. Het blokfluitensemble wordt ondersteund door har piste Renske Breeman en verhalenverteller Ronald Rijkse. Entree 8 euro, inclusief kof fie en een 'ellesdiekje'. Liveoptredens in café De Kroon De bands Illegal en Cellu loid Heroes treden zondag samen op in De Kroon in Wissenkerke. Illegal brengt populaire covers onder de noemer pop en jazz, Cellu loid Heroes speelt Kinks en door Kinks-leden geschre ven nummers. Aanvang is 15.00 uur, de toe gang is gratis. Spaans gezang in kerkdienst De koren Missicanto uit 's-Heerenhoek en Con Dios uit Lewedorp zijn zondag te gast in de Bonifaciuskerk in Kwadendamme. Zij luiste ren de viering op met Spaan se gezangen om de kerkgan gers in warmere sferen te brengen. De dienst wordt voorgegaan door pastor Brooymans en begint om 10.45 uur. Ieder een is welkom. In de kerk wordt een grote steiger gebouwd om de ruimte tussen het gewelf en het dak toeganke lijk te maken. In het gewelf wor den luiken gemaakt, zodat de hou ten dakconstructie regelmatig kan worden onderzocht, met name op ongedierte. Zonder luiken is dat een helse toer, die telkens veel geld kost. De diensten vinden plaats in de Oosterscheldezaal van De Wemel. Die wordt ook ver bouwd, maar de vloer van de Oos terscheldezaal, die heel slecht bleek, is onlangs in twee keer ver vangen door bouwbedrijf Rijk. Intussen is bouwbedrijf Van de Linde in opdracht van de gemeen te bezig aan de toren van de We- meldingse kerk. Het werk, dat in fasen zou gebeuren, is gedeeltelijk naar voren gehaald. De aannemer had gevraagd de werkzaamheden die volgend jaar zouden worden uitgevoerd, aansluitend aan het werk van 2013 te mogen doen. De gemeenteraad van Kapelle gaf daar dinsdagavond toestemming voor. Doordat de bouwplaats niet hoeft te worden opgebroken, kost het karwei 2000 euro minder. Meijer maakte een dag eerder de eerste drie kandidaten van de kies lijst van zijn partij bekend. Hij meldde toen desgevraagd al dat Loonen niet op de lijst zou voor komen. Maar deze week staat er nog een advertentie in Rondje West, een blad dat van Cadzand tot Biervliet huis-aan-huis wordt verspreid. Loonen wenst de lezers in de an nonce een voorspoedig 2014 en vraagt hen op hem te stem men. Zo'n zelfde advertentie stond eerder ook al in het Bresken- se blad Op Bresjes. Hans Meijer zocht daarom gisteren con tactmet Loonen en deelde hem nog eens mede dat hij niet op de kieslijst van Helder Zeeuws zal staan. Loonen is voormalig raadslid van Helder Zeeuws. Hij moest drie jaar geleden, nadat hij net voorzitter van de tweemansfrac tie in de raad was geworden, van wege gezondheidsredenen afha ken. Met het naderen van de nieuwe verkiezingsperiode begon het poli tieke gevoel toch weer te kriebe len bij Loonen. Hij zocht eerst zijn heil bij Nieuw Gemeentebe lang, en aanvankelijk leek dat suc cesvol. Maar in november, er was hem al een plek op de kieslijst be loofd, kreeg hij een aanvaring met de lijsttrekker van die partij en trok hij zich terug. Loonen, gistermiddag niet be reikbaar voor commentaar, wilde terug naar Helder Zeeuws, maar die partij houdt de deur nu dicht. DONDERDAG 23 JANUARI 2014 door Henk Postma DOMBURG - Parkeren aan de Wal- cherse kust wordt dit jaar op de meeste plaatsen zo'n twintig pro cent duurder. Dat is een gevolg van een deal die het waterschap Schel- destromen heeft gemaakt met de gemeente Veere. Parkeren aan de Walcherse kust wordt dit jaar op de meeste plaatsen zo'n twintig procent duurder. Het uur tarief stijgt van 0,90 naar 1,10 euro en het dagtarief van 5 naar 6 euro. door Claudia Sondervan GOES - Zware eiken balken worden geschaafd, gezaagd en geschuurd in de timmerwerkplaats van het Goese Lyceum Beroepsonderwijs. De leerlingen van de afdeling Bou wen en Wonen en Interieur van do cent Nico de Reiger hebben dit maal een forse klus omhanden: de reproductie van het oude travaille, de hoefsmedenstal die ooit stond voor het adres Raadhuisstraat 15 in Oud-Vossemeer. De vorderingen aan de travaille zijn zaterdag tijdens de open dag op het Goese Lyceum Beroepsonderwijs te zien. foto Marcelle Davidse KRABBENDIJKE ELLEWOUTSDIJK WISSENKERKE KWADENDAMME WEMELDINGE - De PKN gemeente in Wemeldinge houdt de kerkdien sten de komende maanden in dorpshuis De Wemel. door René Hoonhorst SLUIS - Bressiaander Peter Loonen staat niet én komt niet op de kan didatenlijst van Helder Zeeuws voor de gemeenteraadsverkiezin gen in Sluis. Zegt voorzitter Hans Meijer woensdag in helder Neder lands.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 63