mm Lokale besturen kunnen maar moeilijk wennen MHMH Topform als je van design met een tikkeltje lef houdt Nu 1.699,- BEVELANDEN en THOLEN 25 VERKIEZINGEN GEMEENTERAAD 2014 Hilton bij de Jonge Hoek van Dijke Ontdek de Hilton en de nieuwste Topform collectie bij de Jonge Hoek van Dijke De adviseurs van de Jonge Hoek van Dijke kunnen y heipen bij de juiste keuze meubelen, de stoffen, kleuren en het materiaapebruik. "Living should he easy" is het thema van Topform en de Jonge Hóek van Dijke helpt u dit te realiseren Seniorenbingo in buurthuis De Pit Stichting Buurtwerk Goes-Zuid houdt vrijdag weer een seniorenbingo in buurthuis De Pit, Appel straat 2a in Goes. De bingo begint om 14.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Er wor den zes rondes gespeeld, kaarten kosten drie euro. Deuren open vanaf 13.30 uur. Lezing over Zeeuwen in Napoleons leger De Nederlandse Genealogi sche Vereniging, afdeling Zeeland, verzorgt zaterdag een lezing die gehouden wordt door Jan de Ruiter. Onderwerp zijn de Beve- landse lotelingen die voch ten in het leger van Napo leon. Zij waren door het lot aangewezen om te vechten voor de idealen van Napo leon. De lezing begint om 14.00 uur in De Vroone, C.D. Vereekestraat 74 in Kapelle. Marjan Berk leest én signeert in Goes Schrijfster Marjan Berk opent zondag een reeks van lezingen over verlies. Dat doet ze aan het Geldelooze- pad 30 in Goes. Ze zal lezen en boeken signeren van 14.00 tot 16.00 uur. De kosten bedragen 7,50 eu ro inclusief twee consump ties. Vooraf aanmelden is verplicht. Geen zorgflat naast Wemeldingse Bos Het college van burgemees ter en wethouders wil niet meewerken aan een apparte mentencomplex naast het Wemeldingse Bos. Een pro jectontwikkelaar wilde daar 36 koopappartementen voor senioren in drie woonlagen bouwen met de mogelijk heid om zorg in te kopen. De bouw zou het even wicht, demografisch en ruimtelijk, verstoren. GOES - Toen in 2002 de Wet duali- sering gemeentebestuur werd in gevoerd, gingen de meeste Beve- landse gemeenten enthousiast van start. De colleges kwamen aan aparte tafels te zitten. Ze maakten immers geen deel meer uit van de raad, op de burgemees ter-na, die de voorzitter bleef. Om dat het bestuurlijk wat meer op de Tweede Kamer en het kabinet ging lijken, werden lessenaars neergezet, waarachter de raadsle den het woord konden voeren. En daar bleef het bij. De lessenaartjes verdwenen al snel en de cultuur bleef zoals die was. Het enige blij vende verschil was de raadsgrif- fier, die nu de plek van de secreta ris innam. Wat het meest veran derde was de vorm, niet de in houd. Toch worden op veel plaatsen ver woede pogingen gedaan om de leert. Het college is niet meer een dagelijks bestuur, maar een or gaan dat uitvoert wat het door de raad wordt opgedragen. De raad krijgt ambtelijke onder steuning van de griffier en het ambtelijk apparaat om de kaders te stellen, waarbinnen het college moet werken. Toch zet 80 procent van de Beve- landse partijen de wethouderskan didaat weer op nummer één. geest van de Wet uit te voeren. Die komt erop neer dat de raad het college benoemt, en contro- Bank Hilton. Een 3-zits designbank met een krachtige uitstraling. Uitgevoerd in leer met slanke sledepoot in zwarte lak (tegen meerpijs leverbaar met RVS sledepoot). Ook leverbaar als 2- en 2,5-zits uitvoering. Als afgebeeld in leer 1.899. Introductieprijs 1J599 de Jonge Hoek van Oijfce www.topform.nl DONDERDAG 23 JANUARI 2014 GOES KAPELLE GOES www.zeeuwsverlies.nl KAPELLE ChristenUnie-raadslid Ria Rijksen-Blok bevolkt al acht jaar een eenmansfractie in de raad Kapelle.foto Marcelle Davidse de Jonge Hoek van Dijke Schouwersweg 7 4451 HS Heinkenszand 0113-561482 www.binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61