Heinkenszand houdt politiebureau tot 2015 Ondernemers kunnen eind dit jaar weer kavels kopen in Yerseke Reimerswaal doet mee met jeugdsportfonds Ravage bij ongeluk Walcheren 66 Wat mij betreft wordt de politieke kleur ver 24 BEVELANDEN en THOLEN DUAAL GEMEENTEBESTUUR Acht jaar draait Ria Rijksen-Blok (CU) nu mee in de raad Kapelle. Ze wacht nog op een cultuuromslag. EP „Dit bureau gaat zeker niet voor die datum dicht als daar al sprake van zou zijn", zegt woordvoerder Willem van Hooijdonk. De kandidaat voor de bouw van de tweede supermarkt in Hein kenszand onderhandelt met de politie over de aankoop van het pand. De discounter heeft de grond nodig voor de bouw van de supermarkt. Behalve het politiebureau gaat het ook om de voormalige bodewo ning en brandweerkazerne die door de discounter aangekocht moeten worden. Van Hooijdonk ging gisteren niet in op de status van de onderhan delingen. De gemeente Borsele houdt al wel rekening met de ves tiging van een politiepost in het verbouwde gemeentehuis. Van Hooijdonk kan niet bevesti gen dat dit inderdaad gaat gebeu ren, maar hij kan zich wel voor stellen dat de gemeente daar reke ning mee houdt. „We zitten als politie midden in een verande ringsproces. Zo zijn we momen teel bezig met een strategisch huisvestingsplan. Pas als dit plan klaar is weten we hoe we met on ze huisvesting in de toekomst om gaan. Alle politiebureaus in Zee land zijn er in ieder geval nog. Of dat in de toekomst zo zal blijven, hangt mede af van het huisves tingsplan." De huisvesting doet volgens de woordvoerder in ieder geval niets af aan het werk van de politie. „Ondanks het veranderingsproces verandert het werk van de politie niet. Boeven vangen en aanrijdin gen oplossen." Dat het politiebureau zeker tot en met 2015 open blijft, betekent ook dat Heinkenszand voorlopig nog geen tweede supermarkt aan de Stenevate heeft. De bewoners moeten dus nog even geduld op brengen alvorens ze hun bood schappen bij deze discounter kun nen doen. De gemeente vindt de Stenevate nog steeds de beste plek ondanks de wens van onder meer de winkeliers voor een twee de supermarkt aan de Zwake. GESLINGERD KAPELLE - De eenmansfractie van wordt al acht jaar bevolkt door Ria Rijksen-Blok. Het monisti- sche bestuurssysteem, in 2002 bij wet aan de kant gezet, heeft ze dus niet meegemaakt maar ze ziet er nog vaak genoeg de overblijfse len van in de raadsvergaderingen. „Zeker zo tegen de verkiezingen. Dan proberen sommige raadsle den toch iets te bereiken waarvan we samen hebben besloten dat het juist niet moet. Nog steeds zijn raadsleden geneigd van de hoofdlijnen af te wijken en te trachten hun invloed op details uit te oefenen." En dat vindt Ria Rijksen jammer, want de Wet dualisering gemeen tebesturen is juist ingevoerd om een helder, doeltreffend beleid te kunnen voeren. „Met de uitvoe ring hoeven wij ons niet bezig te houden. Daar worden het college van burgemeester en wethouders en het ambtelijk apparaat voor be taald. Natuurlijk moeten wij ons oor te luisteren leggen in de sa menleving, maar als we bij wijze van spreken hebben besloten dat alle daken rood moeten zijn, moe ten we niet proberen een uitzon dering te maken voor iemand die liever blauwe pannen heeft." Een werkgroep in de Kapelse ge meenteraad heeft de afgelopen ja ren onder leiding van SGP-raads- lid Bas Pors geprobeerd het dualis tisch bestuur wat beter vorm te geven. Kia kijksch ul».»i u- geestdriftig in mee en ze moet toegeven dat er al wat bereikt is. „Nog maar deze week is de ambte lijke ondersteuning van de raads- ondergeschikt aan de competentie leden door de griffier uitgebreid. Iedereen kan dus goed beslagen ten ijs komen, want dat is de be doeling. Dat we debatteren met ar gumenten over wat goed is voor Kapelle. Want een debat met los se flodders en oneliners is mis schien best gezellig, maar je schiet er weinig mee op." Het moet dus allemaal van een cultuuromslag komen en als het aan Ria Rijksen ligt, komt die er snel. „Maar voorlopig heb ik er zetten hun wethouderskandida ten als lijsttrekkers op de kieslijst. Dikwijls krijgen die de meeste stemmen. Als zo iemand dan wet houder wordt, is hij geen volksver tegenwoordiger meer maar ie mand die moet uitvoeren wat de raad hem opdraagt. Wat mij be treft wordt de, politieke kleur van een wethouder ver ondergeschikt aan de competentie." De raad mag de hand in eigen boe zem steken als het gaat om de zichtbaarheid. „Nu pronkt een wethouder nog vaak met de veren van een initiatief dat in de raad ge nomen is." BESTUREN OP HOOFDLIJNEN, NIET MEER LOBBYEN Het huidige industrieterrein is al jaren vol. Er zijn nog wel percelen beschikbaar, maar die zijn vanwe ge de nabijheid van de zoutwater leiding voorbehouden aan bedrij ven die iets met aquacultuur wil len doen. Komende maanden wordt duidelijk of het nieuwe ter rein in delen of geheel bouwrijp wordt gemaakt. Dit hangt onder meer af van de interesse voor de nieuwe bouwkavels. Reimerswaal heeft ook op andere bedrijventer reinen nog maar weinig grond over. Op Nishoek bij Kruiningen en De Poort bij Rilland zijn alleen nog kavels die vanwege de ligging onder hoogspanningskabels be perkt zijn in de mogelijkheden. Onlangs heeft het college van B en W de nieuwe grondprijzen voor 2014 bekend gemaakt. Voor wat betreft bedrijfsgrond is er een derde prijscategorie bijgekomen, die met een vierkante meterprijs van 115 euro tussen het lage (99 euro) en hoge (133 euro) tarief zit. Zowel de tarieven voor woning bouw als bedrijventerreinen zijn ten opzicht van 2013 niet geste gen. Tot 2008 stegen de prijzen jaarlijks met zo'n vijf procent. In 2012 zijn alle tarieven aangepast naar niveau's die beter aansluiten bij de sterk veranderde markt. De gemeente heeft in 2013 de ver koop van vrije kavels voor wo ningbouw weer aan zien trekken. Ondanks het feit dat op sommige plekken gronden zijn afgewaar deerd, kon het gemeentelijk grondbedrijf een 'kleine plus no teren, aldus een ambtenaar. KRUININGEN - Zo'n veertig kinde ren uit Reimerswaalse gezinnen die het financieel niet al te breed hebben, kunnen toch lid worden van een sportvereniging. Dat is mogelijk doordat de gemeente sinds 1 januari 2013 is aangesloten bij het Jeugdsportfonds Zeeland. Ondanks dat de gemeente al meer dan een jaar lid is, zette wet houder Hans de Kunder gisteren pas de officiële krabbels onder de overeenkomst. Ook voor deelna me aan het Jeugdsportfonds kon den Reimerswaalse minima al in de kosten voor contributie of sportkleding tegemoet worden ge komen via het het declaratie fonds. Omdat dit echter gekop peld was aan het ontvangen van een bijstandsuitkering, kwam lang niet iedereen in aanmerking. Door aan te sluiten bij het Jeugd sportfonds kunnen ook kinderen wiens ouders bijvoorbeeld in de schuldsanering zitten, geholpen worden. Deelname aan het Jeugd sportfonds Zeeland loopt altijd via een intermediair, dit kan ie mand van een school, de gemeen te of een sportclub zijn. door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Het politiebureau aan de Stenevate in Heinkenszand blijft zeker tot en met 2015 open. Snakken naar debat op basis argumenten door Mieke van der Jagt OOSTKAPELLE - Op de Noordweg tussen Oostkapelle en Serooskerke botste woensdagochtend een tractor met aanhanger tegen een auto, volgens de poli tie doordat de aanhanger begon te slingeren. De automobilist, een 23-jarige man uit de gemeente Veere, raakte licht gewond. De tractorbestuurder was een 30-jarige man uit de gemeente Veere. foto Rolf de Feijter rif» »TT„ i' Ir^T Q Ir» IT-vr»f»Uf» Ria Rijksen-Blok (CU) ■son hard hopfd in als ik zo rond me heen kijk. Bijna ane parijen: Tot 2002 werden de Nederlandse gemeenten rtionistisch bestuurd. Dat wil zeggen dat het hoogste be stuursorgaan, de raad, een soort al gemeen bestuur was met een da gelijks bestuur, het college, dat daarvan deel uit maakte. In het duale systeem is de con structie meer zoals die in de Twee de Kamer. Het parlement (de raad) vormt een coalitie die het ka binet (het college) samenstelt. 9 Net als de ministers hoeven wet houders geen gekozen volksverte genwoordigers te zijn. De raad bestuurt op hoofdlijnen; lobbyen, zoals vroeger gebruike lijk was, is er niet meer bij, al leren sommige raadsleden dat maar heel moeilijk af. door Joeri Wisse YERSEKE - Ondernemers die willen bouwen in Yerseke, kunnen binnen kort voor het eerst sinds lange tijd weer grond kopen. De gemeente Reimerswaal wil na de zomer begin nen met de ontwikkeling van een nieuw bedrijventerrein langs de Molendijk in de Olzendepolder. door Joeri Wisse Zie ook www.jeugdsportforids.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 60