Evenementenweken starten met Spinningmarathon voor Sophia 24 maanden 50% korting twv €399,- 'Meer werk naar lokale aannemers bij zeesluis' QjS EB CSU 26 SCHOUWEN-DUIVELAND Nagenoeg al het openbaar groen in de Vlissingse Rooie buurt is deze week weggehaald. Met grof geweld. Verdachten Fo's allemaal weer vrij van €5voor 360 MIN 240 SMS 400 MB Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc Q EP VLISSINGEN - Het is maar een kale bedoening in de Vlissingse Rooie buurt. Op plekken waar eerst struiken en bomen stonden, ligt nu omgewoelde grond met resten van groen, afval en een groeiend aantal hondendrollen. Maandag begon een hoveniersbedrijf in op dracht van de gemeente met het rooien van bomen en het wegha len van struikelt, maar dat er zo weinig groen zou overblijven, had den de meeste buurtbewoners niet verwacht. De gemeente Vlissingen verwij dert het groen omdat het onder houd ervan te duur is. Het is de bedoeling dat er onderhouds- vriendelijker beplanting voor te rugkomt. Een bewoner van de Nicolaes Ho- nighstraat: „Wij waren in de ver onderstelling dat alleen de kale plekken zouden worden aange pakt, maar echt alle bosjes zijn weggehaald. Wij hadden in de straat zelfs een hele mooie struik staan die bewoners ooit zelf heb ben neergezet, maar ook die is ge ruimd. Het vervelende vind ik dat de gemeente niet met ons heeft overlegd. Als ze dat wel hadden gedaan, dan waren we misschien tot een oplossing gekomen." Al voordat het rooien deze week begon, kwamen bewoners van de wijk in opstand. Ze waren bang dat ze in het voorjaar geen egel meer over zouden hebben omdat de beestjes in de struiken leven en momenteel in diepe winter slaap verkeren. De gemeente kon digde daarop in een brief aan voor afgaand aan de werkzaamheden alle groenvoorzieningen te inspec teren op de aanwezigheid van egels of andere kleine zoogdieren en beloofde het betreffende groen- vak tot het voorjaar ongemoeid te laten indien deze dieren werden aangetroffen. Bewoonster Louise de Dreu is vooral teleurgesteld in de manier waarop het rooien is uitgevoerd. „Dat er onderhoud nodig is begrij pen wij best, maar waarom moet dat dan gepaard gaan met zo veel geweld?" Het Vlissings college heeft deze week weten contact te hebben ge had met het Ministerie van Econo mische Zaken, dat verantwoorde lijk is voor het handhaven van de Flora- en Faunawet. Daaruit is ge bleken dat de gemeente wel op de juiste manier heeft gehandeld. Komende zaterdag wordt het spits afgebeten door de spinning marathon 'Zeeland sport voor So phia'. In de grote zaal worden 200 spinningfietsen neergezet. „Dat zijn allemaal hele goede fietsen", vertelt Marcel Willemse van de or ganisatie. „We krijgen zelfs splin ternieuwe fietsen." Want in tegen stelling tot de vorige jaren wor den alle fietsen nu van sportscho len uit heel Zeeland geleend. „Dat is een hele militaire operatie want de fietsen komen van zeven verschillende locaties. Dat regelen de Kiwanis voor ons." De spin ningmarathon wordt gehouden in drie blokken. In het ochtend- blok (met Hans van Breukelen) zijn nog twintig fietsen beschik baar voor mensen die nog mee willen doen. De middag en avond zitten vol. Aanmelden kan via www.zeelandsportvoorsophia.nl. Op donderdag 30 januari biedt de sporthal onderdak aan Goud voor Oud. Een gratis evenement voor senioren op Schouwen-Duive- land. Dit evenement zit vol. Zaterdag 1 februari is het sluitstuk met 's middags de kindermusical Assepoester. Hiervoor zijn nog kaarten beschikbaar, 's Avonds is Aemstie Alive, met onder andere optredens van de U2 tributeband L.A. Vations en Ben Saunders. Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant VLISSINGEN - De beheerder van koffiehuis Fo's aan de Hogeweg in Vlissingen heeft drie dagen in een politiecel doorgebracht. Daar na mocht hij weer naar huis. Twee van zijn klanten werden twee dagen vastgehouden omdat ze, tijdens de inval op 9 januari, kleine hoeveelheden harddrugs op zak hadden. Die dag viel een arrestatie-een heid van de politie het koffiehuis binnen en hield acht personen aan. Vijf van hen, zo liet de poli tie gisteren weten, mochten later die dag ook weer naar huis. Ze hadden alleen kleine hoeveelhe den softdrugs in bezit. Achter de toonbank vond de politie wel 54 gram softdrugs. De inval vond plaats na klachten van omwonenden over handel in drugs. De dag na de inval sloot de gemeente Fo's. Gebruik je minder? Kijk op de website voor goedkopere abonnementen met de iPhone. Van Boom is gealarmeerd door de volgens hem zeer beperkte inzet van Zeeuws-Vlaamse bedrijven bij de bouw van de Sluiskiltun nel. De tunnelelementen kwa men uit Duitsland, veel grond werk is aldus Van Boom verricht door een niet-lokale aannemer en het beton is gekocht in België. Dit moet anders bij de aanbesteding van de nieuwe zeesluis, vindt Van Boom, want anders lekt er op nieuw werkgelegenheid weg. In schriftelijke vragen roept Van Boom het college van B en W op tot actie. Terneuzen heeft naar zijn oordeel recht van spreken. De gemeente draagt immers ander half miljoen euro bij aan het zee sluisproject. Het is bovendien ook nog niet gelukt een schadepot voor elkaar te krijgen bij eventue le schades aan bebouwing in de binnenstad door aanleg van de zeesluis, voert Van Boom als extra argument aan. Woede kaalslag door Melita Lanting door Wendy de Jong BURGH-HAAMSTEDE - Vrijwilligers zijn begonnen met de ombouw van Sportcentrum Westerschouwen in Burgh-Haamstede. De sporthal is de komende twee weken middel punt bij vier grote evenementen. 1 Vrijwilligers zijn begonnen met de ombouw van Sporthal Westerschouwen. Zaterdag staan daar 200 spinningfiet sen. Een paar dagen later is de zaal aangekleed voor Goud voor Oud. foto Dirk-Jan Gjeltema iPhone 4S Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603 te0,45Pergesprek) vodafone Kiikop de website ook voor aanbiedingen met toestellen en abonnementen. Abonnementen ai vanaf 15,- en altijd in combinatie met een toesS. Bovenstaande actie abonnementen hebben een contractor van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 30.-. Zolang de voorraad strekt. Alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden. TERNEUZEN - Bij de bouw van de nieuwe zeesluis bij Terneuzen moet erop worden gelet dat regio nale aannemers ook aan de bak ko men. Fractievoorzitter Giel van Boom van TOP/Gemeentebelan- gen vindt dat de gemeente Terneu zen daarop actie moet onderne men.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 56