De Hobbyisten willen een feestje op het podium maken Folkband Fungus is de rode dra; d UIT 3 één van onze krachten. Wij vinden dat er iets moet gebeuren op het podium. De trom pettist kan ineens gaan rappen, de saxofonist gaan zingen, de gitarist verplaatst zich." „We zijn zeven gasten die elkaar niet ken den", zegt Van Gorkom. „De muziek heeft ons bij elkaar gebracht. Als we in een schrijf sessie zitten of op het podium staan, de klik is er. Het voelt alsof we verkering hebben." De Hobbyisten zijn een hiphopband met een vleugje reggae, salsa en soul. „Maar dat is te veel. Een echt Hobbyistenliedje is makkelijk te begrijpen en meezingbaar. We halen inspi ratie uit Doe Maar, maar zijn wel moderner." Na Clouseau, Stef Bos en Rowwen Hèze staan sinds januari ook De Hobbyisten onder contract bij het Vlaamse Hans Kusters Music (HKM). Een album is beloofd. Frontman Ke vin van Gorkom spreekt van een droom die uitkomt. „We waren echt verbaasd. In sep tember brachten we onze single Wat het doet met mij uiten zouden we gaan kijken wat de mogelijkheden waren. We hoopten op een boekingskantoor of een manager, maar in eens is het een bekend label en hebben we een platencontract." De band bestaat uit zeven bandleden, dat is wel druk op een podium. „Ik zie het juist als nen. The Allman Brothers Band en Lynyrd Skynyrd zorgden met hun southern blues voor nieuw elan en Muddy Waters, B.B. King, Willie Dixon en Howlin' Wolf sponnen er garen bij. Deze muzikanten smeedden on bewust tal van ingrediënten waar een nieuwe generatie bluesadep ten mee aan de slag kon gaan. En vaak zijn het weer Britse bluesmu zikanten die uit hun eigen erf- goed putten en daar de Ameri kaanse varianten in verwerken. Ook rock en pop sluipt geraffi neerder de blues in. Met het pro grammeren van de Schotse Nim- mo Brothers en de Engelse Danny Bryant haalt het Scheldeblues Fes tival in Vlissingen twee bands in huis uit de Britse tweede en der de generatie. De verwerking van verschillende bluesstijlen komt bij de broers Alan en Stevie Nimmo als een lo gische nieuwe variant tot stand. Alan grijpt terug op Peter Green,- Clapton en bands als The Free en Thin Lizzy terwijl zijn zes jaar oudere broer meer heeft met de Chicago en Texaanse Southern Blues. De broers creëerden al snel een eigen bluesrocksound die in druk maakte tot ver buiten thuis basis Glasgow. Met prijzen als bes te UK bluesalbum en grootste bluesbelofte na het verschijnen van Moving On in 1998 en vooral Coming Your Way uit 2001 was de status gevestigd. Het laatste al bum Brother To Brother (2012), na een tijdje radiostilte en soloprojec ten van de twee broers, bevestig de dat de chemie nog lang niet is uitgewerkt. Festivalorganisator Wouter Ver- helst greep de kans om ze tijdens een nieuwe toer naar Vlissingen te halen. „Door enkele optredens op het Bluesfestival Kwadendam- me is ook in Zeeland de band al lang geen onbekende meer. Bo vendien zijn Alan en Stevie Nim mo ook in hun soloprojecten nog steeds toonaangevend in de nieu we bluesstromingen. Daarin past ook Danny Bryant. Hij sloot vijf jaar geleden de eerste editie van Scheldeblues op indrukwekkende wijze af." Britse folksong, America na en een portie volks muziek van eigen bo dem. Dat zijn de drie in grediënten van het trio Fred Piek, Linde Nijland en Bert Rid derbos. Fred Piek is een van de groothe den uit de Nederlandse folkmu ziek. Als voorman en zanger-gi tarist van het legendarische Fun gus timmerde hij begin jaren ze ventig stevig aan de weg. Tradi tionals als Kaap'ren varen en Een Rijke boer belandden zelfs in de hitlijsten. Met de Amazing Stroopwafels scoorde hij op nieuw een bescheiden hit. Daarna volgden de 3 Heren, enke-' le soloalbums en wat kleinere formaties. Piek begon ooit met Amerikaanse folkmuziek, kwam via Fairport Convention in aan raking met de Angelsaksische folk, switchte naar het Neder landstalige om uiteindelijk weer bij de bron uit te komen. Zangeres-gitariste Linda Nijland kreeg Fungus met de paplepel ingegoten. Toch zingt zij voorna melijk in het Engels. Met Anne- marieke Coenders richtte ze zo'n twintig jaar geleden het duo Ygdrassil op. Onmisken baar openden ze vele deuren voor latere formaties. Nijland be werkte ook liederen van haar grote idool Sandy Denny. Die tribute-cd leidde er toe dat ze sa men met Fairport Convention, de formatie waarmee Denny fu rore maakte, op het podium stond. Een samenwerking tus sen Piek en Nijland, met mul ti-instrumentalist Ridderbos, is dus helemaal niet zo vreemd. Al kwam dat contact wel op een ei gentijdse manier tot stand. „Via facebook", verklaart Bert Ridder bos. „We hadden Piek al eerder ontmoet tijdens een reüniecon cert van Fungus. Pas later is dat contact geïntensiveerd en is via facebook de discussie ontbrand om samen te gaan werken." Het repertoire van het trio be staat uit werk van de drie muzi kanten en wordt aangevuld met nieuwe eigen songs en bewer kingen van composities van an deren. Het trio Piek, Nijland en Ridder bos is een vaste formatie, „maar", vervolgt Ridderbos: „De contouren zijn niet nog hele maal duidelijk. We zijn in de verkennende fase. We hebben ook ieder onze eigen bezighe den. Begin februari verschijnt I am here, de nieuwe cd van Lin da. Nee, Fred Piek is daar niet bij betrokken, maar een cd met het trio is een reële optie." www.pzc.nl/uit DONDERDAG 23 JANUARI 2014 De Hobbyisten zijn verrast door het platencontract bij HKM. De Spot, Middelburg, zaterdag 25 januari, 21.00 uur zaal open. door Yorben Weststrate georiënteerd Het vijfde Scheldeblues Festival in het Vlissingse Arsenaaltheater begint za terdag 25 januari om 19.30 uur. De broers Alan (links) en Stevie Nimmo, de Nimmo Brothers. Het folktrio met vlnr Linde Nijland, Bert Ridderbos en Fred Piek. door Marius Roeting Vrijdag 24 januari, de Wegwijzer Nieuw- en Sint Joosland, 20.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43