Duif is eenzaam en gaat op zoek naar vrienden in de wereld Podiumagenda 2 UIT Cellostroom is de titel van de muziek- voorstelling die zondagmiddag in de Zeeuwse Concertzaal in Middelburg wordt gegeven in de serie Kinder- Klassiek. Het verhaal wordt gespeeld door acht cellisten van Cello8ctet Amsterdam. De regie is in handen van Dagmar Slagmolen. Cellostroom is een beeldende voorstelling - voor iedereen vanaf vijfjaar - over eenzaam heid en vriendschap. Het verhaal wordt zon der woorden verteld, maar met veel humor en met muziek uit de hele wereld van Franz Schubert tot Philip Glass, van Emile Wald- teufel tot John Adams en van Alberto Ginas- terea tot Astor Piazzolla. Het draait in Cellostroom om een duif. De vo gel voelt zich eenzaam en trekt de wijde we reld in op zoek naar vrienden. Ze vliegt over oerwouden, steppen, zeeën en woestijnen. Natuurlijk beleeft duif tijdens haar tocht gro te avonturen met vreemde vogels en rare snuiters. Al die spannende ontmoetingen worden verbeeld en muzikaal ten gehore ge bracht door de leden van het Cello8ctet. Overigens ondanks al die avonturen vindt duif nog steeds geen vriend. De wind voert haar mee naar oorden waar het koud is. Bib berend, moe en alleen strijkt duif neer in de sneeuw op de Noordpool. Dat klinkt treurig, maar het komt wel eens voor dat er zomaar iets onverwachts gebeurt. Bij het vijfde Scheldebluesfestival in Vlis singen laten jonge Britse bluesmuzikan ten zien dat zij als geen ander de blues uit hun eigen erfgoed putten. Zij verwer ken daar Amerikaanse varianten in. De blues mag dan zo Amerikaans zijn als de ham burger, het zijn de Britse bands die er mee aan de haal gingen. Peter Green, Eric Clapton en John Ma- yall zetten de zwarte blues met respect naar hun hand. Dankzij die sixties bluesrevival leerden veel Amerikanen wat er in hun ei gen achtertuin ooit was begon- Zondag 26 januari, Zeeuwse Concertzaal, Middel burg, 14.30 uur. Scène uit de voorstelling Cellostroom. foto Ronald Knapp VRIJDAG 24 JANUARI Goes Jongerenavond 'SMWO Partycipatie', Podium 't Beest, 20.00 uur Middelburg Hermes ensemble 'Hommage aan Arvo Part', Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur (om 19.15 u. inleiding door Douwe Eisenga Marijn Brouwers zingt Frans Halsema, 't Spiegeltheater, 20.00 uur Optreden Stuurbaard Bakkebaard, Kaffee 't-Hof, 22.30 uur Nieuw- en Sint Joosland Theaterconcert Nijland, Piek en Ridder bos, De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Theaterconcert Muziekvereniging Bres- kens-Groede, Ledeltheater, 20.00 uur Terneuzen Cabaret Wim Helsen 'Spijtig, spijtig, spij tig'. Scheldetheater, 20.00 uur Veere Openbare repetitie Veere's Genoegen. Oudestraat 9.19.30-22.00 uur Vlissingen Bonnie Raitt Tributeband, Panta Rhei, 17.00 uur Scheldeblues met Danny Bryant en The Nimmo Brothers, Arsenaaltheater, 19.30 uur Rockabillynight met The Spunyboys fr) en Slapback Johnny, De Piek, 21.30 aur Wissenkerke Improcabaret 'Op Sterk Water', Onder de Toren, 20.00 uur Zierikzee Brogum beukt beats met als thema Mi nimal en Techno, Brogum Popcultura, 21.00 uur ZATERDAG 25 JANUARI Goes Cabaret Ronald Goedemondt, De Mythe, 20.00 uur (uitverkocht) Middelburg Dansvoorstelling Amazing Dazzling Weekend, Dance Center Dazzle, Schouwburg, 15.00 en 20.00 uur Nieuwjaarsconcert Martin Mans met panfluitisten Liselotte Rokyta en Vasile Ra- ducu, Koorkerk, 20.00 uur Concert Zeeuwse hiphopformatie De Hobbyisten, De Spot, 21.00 uur Nieuw- en Sint Joosland EtnoSaraj 'Sarajevo Roots', wereldmu ziek, Theater De Wegwijzer, 20.30 uur Vlissingen Z.W. Ned. Zangersbond met Carmina Burana van Carl Orff, Sint Jacobskerk, 15.00 uur Scheldeblues met The Blue Clay, Danny Bryant en The Nimmo Brothers, Arsenaaltheater, 19.30 uur Terra Gotha XXI: XMH, Implant, K-Be- reit en Synthetica, De Piek, 19.30 uur Nilgün Yerli 'Onbeperkt genieten', Vestzaktheater, 20.15 uur Bluesband The Baldrick Brothers, Café De Concurrent, 22.30 uur ZONDAG 26 JANUARI Goes Schrijversontmoeting met Marjan Berk, Geldeloozepad 30,14.00 uur Muziekmatinee Jazz Mash met dj Sand storm en June Noa, Podium 't Beest, 15.30 uur Ellewoutsdijk Blokfluitensemble Alma del Core: "Deir- dre en de Zonen van Usnach", 't Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur Hengstdijk Het Aulos Consort (houtblazers, strij kers, clavecimbel, H. Catherinakerk, 15.00 uur Middelburg Kinderklassiek Concert Cello Octet Am sterdam 'Cellostorm', Zeeuwse Concertzaal, 14.30 uur Dansvoorstelling Amazing Dazzle Week end, Dance Center Dazzle, Schouwburg, 15.00 en 20.00 uur MuziekPopdium Zeeland: James Blood Ulmer (met Phalanx Revisited feat. Calvin Weston), Café Schuttershof, 15.30 uur Grandpa Nick Sessieband met speciale gasten William Finta Julia van de Ketterij Norman Pattiwael, Grand Café Brooklyn, Markt, 17.00 uur. Oost-Souburg Lunchconcert met Guimar, Historische Kerkje, 11.30 uur Scharendijke Optreden Scaldis Jazzband Cafe Westenwind, 14.30-18.00 uur. Terneuzen Tributeband The Blues-Brothers, Scheldetheater, 20.00 uur Vlissingen Coverband CIA, Strandpaviljoen Panta Rhei, 17.00 uur Zierikzee fiZi-muziekmatinee met Footprint, De Weverij, 15.00 uur DINSDAG 28 JANUARI Middelburg Toneel 'Maar je krijgt er wel heel veel voor terug, Schouwburg, 20.00 uur WOENSDAG 29 JANUARI Goes Woezel en Pip 'Alles is fijn' (2+), De Mythe, 14.00 uur en 16.00 uur Middelburg Nathalie Baartman 'Prei met mij', Schouwburg, 20.00 uur Nieuw- en Sint Joosland Opera Dolleboelja: 'Koninginnesoep', kindervoorstelling vanaf 6 jaar, Theater De Wegwijzer, 15.00 uur Terneuzen Jazz Rony Verbiest invites Thelonious Monk jr., Porgy en Bess, 20.30 uur Scheldeblues Brits door René de Dreu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 42