L 'Vrijgezelle en oudere zieke hard geraakt' Scandinavië Busreizen 530 IN HET NIEUWS 3 Compleet verzorgd Ga naar Kras.nl/scandfnav1e of bel 0900-9697«„m ES*®* «SS® bij een deel van de Satudarah-ach- terban niet zo goed liggen en al een aantal akkefietjes hebben ge had. Zelf verklaart hij te zijn opge stapt omdat hij zich niet langer kon verenigen met de in zijn ogen 'dictatoriale' organisatie structuur. Hoewel hij het zelf ont kent, lijkt het erop dat Kuipers vooral eieren voor zijn geld kiest. Justitie zou inmiddels zo'n veer tig strafrechtelijke onderzoeken tegen leden van de club hebben lopen, variërend van vermeende drugssmokkel tot afpersingsprak tijken. Of die zaken allemaal be wezen kunnen worden, blijft de vraag. Maar feit is dat Satudarah als organisatie onder druk staat. Een van de kopstukken van de club en Satudarah-lid van het eer ste uur uit Enschede werd vorige maand in Duitsland opgepakt en zit nog vast. Deze week werd ook bekend dat de gearresteerde lei der van het Duitse chapter in Duisburg een deal met justitie heeft gesloten en met belastende informatie over Satudarah naar buiten komt. Typerend is dat de verandering van 'clubkleuren' die dinsdagavond in het clubhuis van Emmen in het bijzijn van Klaas Otto bezegeld werd, zichtbaar on dersteund werd door aanwezige Duitse leden. Grote vraag is hoe de rest van Satudarah reageert. Santerra Manuhutu uit Tilburg, kapikane van Satudarah in Zuid-Nederland, is in het buiten land, maar laat weten 'dat er niets van klopt' dat 180 leden overstap pen. Hij komt snel met een uitge breide verklaring. Chronisch zieken verliezen de wettelijke tegemoetko ming chronisch zieken en gehandicapten Het afschaffen van extra's voor chronisch zieken en gehandicap ten betekent voor bijna iedereen in die groepen koopkrachtverlies. Toch denkt staatssecretaris Mar tin van Rijn (Volksgezondheid, PvdA) - plus een Kamermeerder heid, zo bleek gisteren - dat de ge volgen meevallen. Omdat een fis cale regeling overeind blijft én ge meenten een vrij te besteden be drag van 268 miljoen krijgen. „AOW'ers zijn de pineut", zegt Jo- han Meijer van de ANGO. „Zij be talen amper belasting, dus kun nen ook geen geld via de belas ting terugkrijgen:. Tegelijk verlie zen ze de wettelijke tegemoetko ming chronisch zieken en gehan dicapten, zo'n 330 euro per jaar, en de tegemoetkoming van een derde in hun zorgkosten." Maar ook alleenstaanden die in een rolstoel zitten krijgen het extra voor de kiezen, volgens Meijer. „Zij krijgen wel wat geld terug via de belasting, maar dat weegt niet op tegen de kosten die zij hebben: voor aanpassingen aan de woning, voor vervoer." En dan zijn er nog jong gehandi capten die in een instelling verblij ven. Meijer: „Zij houden nu al een zeer beperkt budget per maand over, 280 euro, waarvan ze ook hun zorgverzekering moeten beta len. Straks verliezen ze ook de compensatie van het eigen risico, a 360 euro per jaar." Volgens Van Rijn werken de oude regelingen niet goed. Ze komen volgens hem vaak terecht bij men sen die ze niet nodig hebben. ms&mm: 1564 KRAS - 100% vertrekgarantie 7 dagen al v.a. DONDERDAG 23 JANUARI 2014 nieuwe stellingen I Satudarah-leider Henk Kuipers (midden) stapt over naar de concurrerende motorclub No Surrender. Hij zou zich niet meer kunnen verenigen met het be leid van Satudarah en lichtte dat gisteravond toe tijdens een persconferentie in Emmen. foto Sake Elzinga/HH door Francine Wildenborg DEN HAAG - Alleenstaanden in een rolstoel, gehandicapten met alleen AOW en jonggehandicapten in in stellingen worden onevenredig hard geraakt door de kabinetsbe zuinigingen. Dat zegt de Algemene Nederlandse Gehandicapten Orga nisatie (ANGO). v—'.: .V:' 7 dagen 10 dagen v.a. 10 dagen v.a. 15 dagen Het mooiste van Denemarken Rondreis naar de mooiste bezienswaardigheden j op historisch en cultureel gebied. Verblijf in 3- en 4-sterren hotels Zie: Kras.nl/39459 I Natuurlijk Noorwegen Maak met deze excursiereis kennis met ruige natuur, diepe fjorden en imposante watervallen, j Met o.a. Sand, Prekestölen en Oslo Zie: Kras.nl/39460 Fjordtour Noorwegen Spectaculaire rondreis met o.a. Stavanger, Bergen, Flêmbaan en het Hardangerfjord. Verblijf in 3- en 4-sterren hotels Zie: Kras.nl/39461 Scandinavië en de Noordkaap Een magnifieke rondreis door Finland, Zweden en Noorwegen. Geniet van de wonderen van de natuur. Klantbeoordeling 8,3 Zie: Kras.nl/39390 Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. excl,re#.kosten eg. Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 3