Trainingsprogramma jonge watersporters Juniorendriedaagse staat in de steigers Kerkhove sluit aan bij Fed Cupteam a 34 SPORT SUPERCROSS COES Motorcrossers staan als ze rijden niet stil bij de gevaren, zo blijkt ook nog na de dood van de Deen Kaspar Lynngaard. Gehele top drie van 2013 ontbreekt in Goes Anderhalf jaar geleden maakte de provincie Zeeland bekend zich voornamelijk te gaan richten op drie takken van sporten: de diver se watersporten, de verschillende beachsporten en het wielrennen. Eén van de uitvloeisels van die in geslagen weg is een traininsgpro- gramma voor jonge zeilers, surfers en kitesurfers. „Op sporttechnisch vlak doen we niks. Dat laten we over aan de sportbonden", vertelt Hopmans. „Maar we kunnen de talenten wel ondersteunen bij sportoverschei- dende zaken. Helpen bij krachttrai ningen, bij het het maken van vi deo-analyses en bij zaken rondom het sporten. Dan hoeven ze niet al lemaal zelf het wiel uit te vinden." Zeeland heeft wel talentvolle wa tersporters, maar bijna niemand bereikt de landelijke top. Hop mans: „Wij hebben bij SportZee land ons ook afgevraagd: hoe kan dat nou in zo'n waterrijk gebied? Hopelijk is het trainingsprogram ma een deel van de oplossing." Zaterdag is er in de Yachtclub Co- lijnsplaat de eerste bijeenkomst voor talentvolle waterpsporters. Een week later wórdt er in Zeil en surfcentrum Brouwersdam we derom uitleg gegeven over het trai ningsprogramma. Voor beide da gen hebben twintig sporters, trai ners en ouders zich aangemeld. Het plan is om in Axel onder meer een dikkebandenwedstrijd en een toertocht te houden. Ver der worden pogingen onderno men om de Axelse ondernemers bij de Driedaagse te betrekken. „We gaan proberen nog meer pu bliek naar onze wedstrijd te trek ken", vertelt Bram Cambier, sinds september de nieuwe voorzitter van het organisatiecomité. Zijn voorganger Rolf Mobach gaat zich meer met sponsorzaken be moeien. De belangstelling van deelnemers is dit jaar ongekend groot. Sinds het openen van de inschrijving hebben zich 27 teams van zes renners aangemeld. Daaronder be vinden zich de landenteams van Azerbeidzjan, Polen en de VS, der tien buitenlandse ploegen, een aantal Nederlandse formaties en een districtsteam. De verwach ting is dat ook de landenploegen van Duitsland, Zwitserland, Groot-Brittannië en Kazachstan meedoen. Er is plaats voor 33 teams. „We hebben het begin van de inschrijving vervroegd naar 1 januari en dat werpt duidelijk zijn vruchten af', aldus Cambier. Aan het programma is verder wei nig veranderd. De route van de laatste etappe door de Vlaamse Ar dennen, met Strijpen als start- en finishplaats, is enigszins aange past, omdat op die dag in België verkiezingen zijn. GOES - Het is bij de motorcrossers in de Zeelandhallen, die allen ko men trainen voor de Supercross van vrijdag en zaterdag, deze week hét onderwerp van gesprek: de dood van collega Kaspar Lynn gaard. De Deen verongelukte twee weken geleden tijdens een trai ning voor de Supercross van Stutt gart. „Iedereen is geschokt", ver telt de Belgische topcoureur Jur- gen Wybo, nadat hij het circuit heeft verkend. „We mochten hem allemaal graag." Lynngaard (24) was al zeer erva ren in het rijden van indoorwed- strijden. In Goes deed hij meer maals mee en vorig jaar werd hij zelfs derde. „Het was dus niet ie mand die niet op een indoorpar- koers thuishoort", zegt Wybo, win naar in de Zeelandhallen in 2006 en 2007. „Kaspar was een ervaren jongen. Hij heeft op het wasbord, waarop het gebeurde, gewoon ont zettend veel pech gehad." Maar Wybo en de anderen zijn nu niet ineens voorzichtiger. „Ik denk bij dit soort dingen altijd: dan kun je helemaal niets meer doen. Er ge beuren overal ongelukken. In het verkeer, bij het wintersporten - kijk maar naar Schumacher - en helaas ook bij de motorcross. Het is een sport waar risico's aan verbonden zijn, maar als je rijdt, moet je daar niet aan denken. Ik doe dat ook niet." Ook Vlissinger Rinus van de Ven Het heeft geen zin om in Goes in te spelen op iets wat in Duitsland gebeurt is, als hij nog wel eens op een motor zit, niet bezig met de gevaren. „De dood van Kaspar valt ons allemaal heel zwaar. Daar zijn we allemaal even niet goed van", vertelt de voormalige crosser die nu trainer is. „Maar ik heb bij mezelf ook al gemerkt dat je heel snel de knop kunt omzetten. Als' je eenmaal een helm op hebt, denk je niet meer aan wat er kan gebeuren. Dat ongeluk met Kaspar was op een vrijdag en een dag la ter testte ik een nieuwe motor voor m'n zusje Nancy. Ik ging ge woon weer, alsof er niets gebeurd was." Volgens Van de Ven, die deze week trainingen verzorgt en op het parkoers let, heeft het geen nut om na het ongeluk in Stutt gart iets extra's aan de veiligheid van het circuit in Goes te gaan doen. „Dit is een heel ander cir cuit, het heeft geen zin om hier in te spelen op iets wat in Duitsland gebeurt", zegt hij. „Bovendien", zo vult Wybo hem aan, „is dit al een circuit dat ge schikt is voor elke rijder. In Goes maken ze altijd een parkoers dat mooi is voor de internationale cou reurs en ook nog leuk is voor de hobbyrijders. Ik denk niet dat ze hier al te veel aan Stuttgart moe ten denken." GOES - De Supercross van Goes moet het komend weekeinde doen zonder de top drie van vorig jaar. De Engelse nummer één van 2013, Jack Brunell, is geblesseerd. De nummer twee, zijn landgenoot Adam Chatfïeld, doet mee aan een grote indoorwedstrijd in Birming ham. En de nummer drie, de Deen Kaspar Lynngaard, verongelukte eerder deze maand tijdens een training in Stuttgart. Hij brak zijn nek en was op slag dood. Hoewel Erik Weug, de voorzitter van de stichting Motorsport Zee land, hun afwezigheid bij de 22e editie betreurt, vindt hij dat er nog altijd een mooie deelnemers lijst is bij de Inters. „Er hebben zich voor de hoogste categorie 27 coureurs aangemeld. Daar zitten tal van jongens bij die aan elkaar gewaagd zullen zijn." Met de Belg Jurgen Wybo staat er één oud-winnaar aan de start. De 31-jarige routinier, die niet meer zo veel indoorwedstrijden rijdt als voorheen, geldt als outsider. Mike Kras uit Fijnaart is een echte titelkandidaat, net als Christofer Bayliss uit Engeland. Vanuit Zee land doen Kyle Mathijssen uit Poortvliet en Joeri van Liere uit Kapelle mee. De winnaar in Goes verdient 2000 euro. Voor de nummers twee en drie ligt er 1000 en 700 euro klaar. Het circuit in de Zeelandhallen is ontworpen door de Belg Freddy van Verherstraeten. Het leem waaruit de baan is opgebouwd, is relatief nat. „Het heeft het hele Nederland is ingedeeld in Groep I van de Europees Afrikaanse zo ne en speelt van 4 tot en met 9 fe bruari een serie wedstrijden in de Hongaarse hoofdstad Boeda pest. Inzet daar is plaatsing voor een promotie-/degradatieduel met een land uit de Wereldgroep II. De Oranje-equipe speelt sowie so tegen België, Kroatië en Luxemburg. Kerkhove, die de nummer 258 van de wereld is, debuteert bij het Fed Cupteam. Ze vergezelt Ki- ki Bertens, Michaëlla Krajicek en Richel Hogenkamp naar Boeda pest. In deze eeuw kwamen al twee andere Zeeuwse tennissters uit voor de nationale vrouwen- ploeg. Dat waren Silvana Bauer (2002) en Angelique van der Meet (2013). Kerkhove speelde gisteren in de eerste ronde van de challenger van Daytona Beach in Florida. De Schouwse versloeg de Hongaarse Melinda Czink, die vijf jaar ge leden nog in de top vijftig van de wereld stond, in drie sets: 3-6 6-4 6-3. Voor Kerkhove was het me teen de eerste overwinning van 2014. Angelique van der Meet test zichzelf deze week in het Duitse Kaarst. Daar doet de uit 's-Heer Abtskerke afkomstige speelster, die nog niet volledig hersteld is van een slepende schouderblessu re, mee aan een futuretoernooi. In de eerste ronde versloeg de 22-jarige Bevelandse gisteren de Bulgaarse Julia Terziyska met 6-4 6-3. Voor Bernice van de Velde was het toernooi in Kaarst van korte duur. De in Kapelle woonachtige speelster kwam er niet aan te pas tegen landgenote Mandy Wage- maker. Ze verloor met 6-0 6-2. Wagemaker treft nu in de volgen de ronde Van der Meet. jaar buiten gelegen is nat naar bin nen gekomen", vertelt Weug. „Maar we hebben er veel kalk op gegooid, dat vocht aan de grond onttrekt. Daarnaast hebben we de kachel flink aangezet. Ik hoor van de rijders dat het circuit met de dag droger wordt" Morgen begint de eerste manche om 18.20 uur. Zaterdag valt het starthek voor de eerste keer om 16.20 uur. Van de Inters mag het meeste spektakel worden ver wacht. Daarnaast worden er wed strijden gehouden in de 65CC (klei ne en grote wielen), de 85a: (klei ne en grote wielen), de hobbyklas se en de nationaal open klasse. Op beide avonden geven de free style crossers van FMX4ever een show in één van de pauzes. D door Roeland van Vliet GOES - Talentvolle watersporters worden bij de hand genomen door SportZeeland. De provinciale organi satie begint met een zogenoemd Re gionaal Trainingsprogramma Water sport Zeeland. „We willen dat me de hierdoor meer jongeren uit onze provincie doorstromen naar de na tionale top", legt Joost Hopmans, consulent sport en bewegen, uit. door Koen de Vries OOSTBURG - Het duurt nog vier maanden voordat de 33e editie van de Internationale Junioren Drie daagse van Axel wordt verreden, maar toch heeft de organisatie het programma al een eind rond. De Ju niorendriedaagse wordt op 23, 24 en 25 mei verreden. Om het evene ment nog aantrekkelijker te maken worden op zaterdag 24 mei extra activiteiten georganiseerd. Het programma van de Juniorendrie daagse. Vrijdag 23 mei: 17 00 uur, start eerste etappe Sluiskil- Axel. Zaterdag 24 mei: 10.00 uur start tweede etappe Axel (individuele tijdrit); 17.00 uur start derde etappe Axel-Axel. Zondag 25 mei: 12.30 uur start vier de etappe Strijpen-Strijpen. 'Als je je helm opzet, door Roeland van Vliet Rinus van de Ven door Roeland van Vliet Lesley Kerkhove zit voor het eerst bij het Fed Cupteam. MIDDELBURG - Tennisster Lesley Kerkhove is gisteren door bonds coach Paul Haarhuis toegevoegd aan het Fed Cupteam. De 22-jarige Zierikzeese neemt de plaats in van Arantxa Rus, die een optre den met het nationale vrouwen team niet in haar schema vond passen. UITSLAGEN p. BILJARTEN Libre. Grote Prijs Schadeherstel Roland Pop- pe. A-groep. Poule 7: 1. Rori Verburg 3-6, 4.444; 2. Wim van Wingerden 3-4, 1.830; 3. Jan Willem Slabber 3-2, 1.711; 4. Jaap van Stee 3-0, 1.711. Poule 8: 1. Rinus Mulder 3-6, 2.791; 2. Martin Sturm 3-4, 2.810; 3. Marco Kooiman 3-2, 2.794; 4. Bram Kamerling 3-0, 1.535. Nummers 1 en 2 naar tweede ronde. Pool. Sharkey's-Roadhouse Roadies 4-2: 8-ball. Remco Teigeler- Mark van Wijngaarden 6-4; Ferry - Rinus Witte 3-6; 9-ball. Ferry Ruij- senaars - Rinus Witte 4-7; Remco Tegeler - Ab el van de Sande 7-5; 10-ball. Brian Wetzel - Mark van Wijngaarden 6-3; straight Richard Vernimmen - Abel van de Sande 75-53. Heat-Roadhouse Blues 2-4: 8-ball. Bobby Bo- leyn - Patrick gilde 6-1; Kwok Sung - Jeroen Damman 5-6; 9-ball. Kevin beun - Martien Neumann 0-7; Lesley Weterings - Patrick Cilde 7-1; 10-ball. Lesley Wetreings - Martien Neu mann 4-6; straight. Bobby Boleyn - Jeroen Damman 73-75. Pool 4 Dummies-Roadhouse Rockets 4-2: 8-ball. Thomas Kleinjan - Johan Braspenning 6-2; Jordi Schouteren - Maarten Grashoff 6-1 9-ball. Kwokkeung Tsang - Craig Yeman 6-7; Peter Rietveld - Johan Braspenning 1-7; 10-ball. Thomas Kleinjan - Maarten Grashoff 6-5; straight. Jordi Schouteren - Craig Yeaman 75-36. 4»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34