Federer roept herinneringen aan gloriejaren op SPORT 33 Justitie pleit Ribéry en Benzema vrij De Franse topvoetballers Franck Ribéry en Karim Ben zema komen waarschijnlijk onbestraft weg voor hun sek- suele escapades met een minderjarige prostituee. Vol gens justitie kan niet wor den bewezen dat Ribéry en Benzema wisten dat de vrouw waarmee ze het bed in doken, Zahia Dehar, op dat moment nog geen acht tien jaar was. De rechtbank van Parijs, die de zaak behan delt, doet vandaag uitspraak. Japans avontuurtje voor Diego Forlan Diego Forlan gaat in de nada gen van zijn carrière nog op avontuur. De Uruguayaanse aanvaller heeft gisteren zijn contract bij Internacional ontbonden en zich voor de rest van het jaar verbonden aan de Japanse club Cerezo Osaka. Dat maakte Forlan via Twitter bekend. De spits uit Uruguay werd in 2010 geko zen tot béste speler van het WK en is met 107 interlands recordhouder bij Uruguay. Timman op half punt van koplopers Jan Timman is goed bezig in de Challengersgroep van het schaaktoernooi in Wijk aan Zee. De 62-jarige Amster damse grootmeester won gisteren in de tiende ronde met zwart van Etienne Goudriaan. Hij heeft nu nog maar een half punt achter stand op de koplopers Ivan Saric (Kroatië) en Baadur Jo- bava (Georgië). Timman ver gaarde tot dusver zeven pun ten. Hij won vijf partijen en verloor er één. Hockeyers treffen Duitsland op WK De Nederlandse hockeyers spelen op het WK in Den Haag in groep B onder meer tegen Duitsland. De ploeg van bondscoach Paul van Ass werd verder gekoppeld aan Nieuw-Zeeland, Zuid-Korea, Argentinië en Zuid-Afrika. De andere groep bestaat uit titelverde diger Australië, Engeland, In dia, Spanje, Maleisië en Bel gië. Het WK begint op 31 mei. Finale schaatsen in Olympisch Stadion De marathonschaatsers slui ten het seizoen om de KPN Cup afin het Olympisch Sta dion. De finale is op 27 fe bruari. Momenteel wordt in de Amsterdamse accommo datie de 'Coolste Baan' van Nederland neergelegd, een initiatief van onder anderen Rintje Ritsma. Op de ijspiste van 400 meter worden na de Winterspelen van Sotsji ook de NK allround en de NK sprint gehouden. In de kwartfinale tegen Murray ac teerde Federer, net als een ronde eerder tegen Jo-Wilfried Tsonga, zoals zijn grote schare fans hem graag wil zien schitteren. Misschien wel het opvallendst was dat hij vaak naar voren storm de. Met veel succes overigens. Te gen Tsonga won Federer 34 van de 41 acties aan het net, tegen Murray lag dat aantal op 49 van de 66. Die winstpercentages van respectievelijk 83 en 74 procent vormden het illustratieve bewijs van zijn heropleving. Het waren uitgerekend de giste ren ouderwets brommerige Brit en de flamboyante Fransman die hem vorig jaar bij de eerste twee majors dwarszaten. Murray ver dreef bij de Australian Open de monen uit het verleden en ver sloeg Federer voor het eerst in grandslamverband, nadat hij hem in de zomer van 2012 op Wimble don ook al van olympisch goud had afgehouden. Tsonga legde op Roland Garros de tekortkomin gen fijntjes bloot. De bijrol ontlokte de gedachte dat het einde van een tijdperk was in geluid. Een conclusie die op Wim bledon en bij de US Open gerecht vaardigd leek. De Oekraïner Ser gei Stakhovski, destijds nota bene s werelds nummer 116, versloeg Federer in de tweede ronde in Londen, terwijl in New York de Spanjaard Tommy Robredo hem in de vierde omloop zelfs geen set gunde. Het was in 2002 (Wimble don) en 2004 (US Open) dat de re cordhouder grandslamtitels (ze ventien) in het enkelspel voor het laatst in zo'n vroeg stadium sneu velde. Pas tegen het einde van het wed strijdseizoen, afgesloten met slechts één toernooizege, beken de de afgetakelde heerser van wel eer dat hij ruim een half jaar met een rugblessure had gekampt. Het overwonnen blessureleed voedde bij hemzelf, zo liet hij tijdens de World Tour Finals doorscheme ren, de hoop dat hij in 2014 op nieuw om de hoofdprijzen kon gaan meedoen. Het optimisme bij de inmiddels 32-jarige icoon stond in schril contrast met de scepsis bij de buitenwacht. Tegen Tsonga won Federer 34 van de 41 acties aan het net, tegen Murray lag dat aantal op 49 van de 66. Maar zie daar. Een ander racket met groter blad, jeugdidool Stefan Edberg als nieuwe coach annex in spiratiebron en een opgelapt lichaam lijken 'veteraan' Federer zijn jeugd te hebben teruggege ven. Al wacht de ultieme kracht proef hem pas bij de laatste vier. In die halve finale stuit Federer immers op Rafael Nadal, zijn grootste kwelgeest, die met een blaar op zijn linkerhandpalm speelde en moeizaam met Fede- rer-kloon Grigor Dimitrov afre kende (3-6 7-6 7-6 6-2). Een bijna nostalgische rivaliteit herleeft zo doende. Want hoewel de twee ve detten vorig jaar vier keer tegen el kaar speelden (met de Spanjaard telkens als winnaar), dateert de laatste grandslamconfrontatie van twee jaar geleden. De laatste keer dat Federer in een major die twee strijd in zijn voordeel beslechtte, dateert zelfs van 2007. Dat terwijl de totaalscore ook nog eens 22-10 voor Nadal bedraagt. PARIJS OSAKA WIJK AAN ZEE DEN HAAG AMSTERDAM door Marco Knippen MELBOURNE/NiJMEGEN - Het is alsof Roger Federer in de tijd is terugge reisd. De dominantie die hij bij de Australian Open tentoonspreidt, roept herinneringen aan zijn glorie jaren op. Al kon in de winstpartij te gen Andy Murray (6-3 6-4 6-7 6-3) wankelmoedigheid niet worden ge camoufleerd. DONDERDAG 23 JANUARI 2014 Bojan Krkic en Viktor Fischer vieren de 2-1 voor Ajax bij de cornervlag. foto Karei Delvoye/VI-lmages

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33