PEC Zwolle beëindigt bekersprookje Cuijk Robben staat voor rentree bij Bayern Gedoe in NBA over shirt met mouwen 32 KNVB BEKER Amsterdammers gaan ten koste van aartsrivaal Feyenoord naar halve finale van de KNVB beker. JVC Cuijk was de enige amateur club in de kwartfinales. De ploeg van technisch directeur Hans Kraay jr. had in de vorige ronde de profs van MW Maastricht uitge schakeld. Liefst 2000 supporters uit Cuijk waren naar Zwolle ge reisd om hun ploeg, die tweede staat in de Topklasse zondag, te steunen. Al in de derde minuut krulde Bart van Hintum een vrije trap over doelman Joris van Gerwen in de verre hoek. Maikel van der Werff maakte er na een kwartier 2-0 van. De wedstrijd was eigenlijk al ge speeld toen Ryan Thomas de bal in de negentiende minuut in het doel frommelde (3-0). Mahmudov bracht na een uur de 4-0 op het bord. Het legioen uit Cuijk kon tien minuten later toch nog jui chen toen Kevin van Veen iets te rug deed uit een vrije trap (4-1). Het laatste woord was voor Mahmudov, hij maakte de 5-1. Ook NEC heeft zich gisteren ge plaatst voor de halve finales van de KNVB-beker. De Nijmegenaren waren thuis te sterk voor het door blessures gehavende FC Utrecht: 1-0. De ploeg van trainer Anton Janssen heeft zodoende een kans om Europees voetbal te halen, ter wijl het in de eredivisie tegen de gradatie strijdt. Het enige doelpunt viel al na zeven minuten. Marnick Vermijl schoot de bal na een breedtepass van Sören Rieks onder Utrecht-doel man Robbin Ruiter door. „Het is mooi om'weer onderdeel te zijn van de ploeg", zei Robben. De international laat aan trainer Pep Guardiola over of hij al bij de selectie zit voor de competitie wedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach. „Ik ben na tuurlijk nog niet honderd pro cent." De aanvaller van Bayern München en Oranje liep begin de cember in de bekerwedstrijd te gen FC Augsburg forse schade aan zijn rechterknie op, door een onbezonnen actie van de doel- man van Augsburg. Robben miste daardoor onder meer het door Bayern gewonnen WK voor clubs in Marokko. „Het revalidatietraject is super ge lopen", zei Robben. „Ik heb voor het eerst weer een partijtje elf te gen elf gespeeld. Nu is het zaak om dit snel uit te bouwen en in het ritme te komen. Ik weet niet wat de trainer van plan is voor vrijdag, maar het is mooi dat ik in ieder geval weer bij de groep zit." Franck Ribéry en Philipp Lahm zijn na lichte blessures ook weer vol in training. Bayern München gaat met 44 punten uit zestien duels fier aan kop in de Bundesliga. Borussia Mönchengladbach, dat morgen aantreedt zonder de geblesseerde verdediger Roel Brouwers, staat derde met 33 uit 17. AMSTERDAM - Als speler van Ajax won Frank de Boer twee keer de KNVB beker. De eerste keer als trainer van de Amsterdamse club is sinds gisteravond ook een stap dichterbij gekomen. Ajax rekende in de eigen Arena af met aartsri vaal Feyenoord (3-1), waardoor een volgende horde werd geno men richting het winnen van een hoofdprijs. De Boer blijft met zijn ploeg op drie fronten meestrij den, waar Feyenoord zich nog al leen op het landskampioenschap kan richten. In de vierde en laatste kwartfina le van dit seizoen stonden twee ploegen tegenover elkaar die de competitie afgelopen weekend met een tevreden gevoel hadden hervat. Maar waar Feyenoord na de ruime zege in Utrecht (2-5) vrijwel ongewijzigd aan de aftrap verscheen (Van Beek verving de geschorste De Vrij), zag het elftal van Ajax er wel anders uit. Dat Frank de Boer zijn ploeg op vier plekken had gewijzigd kon je Am sterdamse bluf noemen. De trainer had voor de hervatting van de competitie aangegeven graag meteen een dubbele knock-out uit te willen delen. Eerst aan PSV, daarna aan Feye noord. Maar drie dagen na de ze ge op de Eindhovenaren zette de trainer vier andere namen in zijn basiself. Misschien oogde Ajax daarom in de openingsfase on wennig en onzeker. De ploeg had dan wel het meeste balbezit, maar kwam steeds in de problemen door de snelle omschakeling van het compact spelende Feyenoord. Dat resulteerde al na zeven minu ten in de openingstreffer van de Rotterdammers, die de buitenspel- val omzeilden. Immers bediende Vilhena, zijn maatje Boëtius gaf op de doellijn het laatste tikje (0-1). Die treffer gaf Feyenoord vertrouwen en daarna leek ook een tweede Rotterdamse treffer in de lucht te hangen. Schaken en Pellè - na een blunder van inval ler-doelman Vermeer - verzuim den echter de marge te vergroten. Ajax had op dat moment, na ruim 25 minuten, nog geen enkele doel poging ondernomen. Het had moeite met de compact spelende Rotterdamse ploeg, die echter zelf de helpende hand bood. Mathijsen verslikte zich rond de middenlijn in Duarte, Blind stuur de met links meteen Fischer de diepte in. De Deen bleef koel (1-1). Het was voor Ajax het sein om acht minuten voor rust nog gas te geven. Van Rhijn stuitte na een splijtende pass van Veltman op doelman Mulder, de rebound van Fischer werd door Van Beek van de lijn gehaald. Er was daar door halverwege evenwicht in de We hebben na de rust de puntjes op de i gezet en Feyenoord kapotgespeeld. stand, al stapte Ajax van de twee ploegen met het beste gevoel de kleedkamer binnen. Om een klein kwartier later weer met de borst naar buiten te komen. Ajax wilde snel de tweede treffer ma ken, maar de beste kans was, net als kort na het begin van de wed strijd, voor de rivaal. Schaken mis te alleen voor Vermeer. Het voetbal was niet altijd goed, maar de spanning - die voelbaar was in de Arena - vergoedde veel. Op de tribunes hadden duizen den zich in het zwart gekleed, zo als de fanatieke aanhang van Ajax vooraf had gevraagd. Het gold als een protest tegen het opnieuw ontbreken van uitsupporters, waardoor de Klassieker volgens de fans al jaren kleurloos is. Dat was deze zeker niet omdat Feye noord voor het eerst sinds tijden voldoende kansen creëerde tegen Ajax. Het rendement was echter te laag, tegen een ploeg die het hoofd na de vroege achterstand koel .hield. Ajax liet de bal het werk doen, rustig zoekend naar een opening. Die kwam er na 68 minuten, waarbij opnieuw Blind aan de basis stond. Zijn voorzet werd binnengekopt door Schone, maar Mulder redde. Op de re bound van Krkic was de doelman echter kansloos (2-1). Het vermoei de Feyenoord leek rijp voor de slacht. Ajax drukte echter niet hard genoeg door, waardoor de Rotterdammers mochten blijven hopen op een late gelijkmaker. Die kwam er niet en in blessure tijd moesten ze het hoofd defini tief buigen. Fischer vond de inge vallen Serero, die geen fout maak te (3-1). Ajax verloor zo voor de elfde keer op rij niet van Feye noord in de Arena, stelde de fina- leplek veilig en deelde nog maar eens een gevoelige tik uit aan de eeuwige rivaal. Op Eerste Kerstdag moesten alle NBA-teams in shirts met mou wen spelen en vorige week werd bekend dat ook tijdens het komen de NBA All-Star weekend met mouwen zal worden gespeeld. Dit heeft geleid tot veel controver se bij verschillende spelers en an dere bij de NBA betrokken men sen. Sinds de oprichting van de groot ste basketbalcompetitie ter we reld spelen de spelers in hemden. Tot 22 februari 2013, toen introdu ceerde Golden State Warriors de shirts met bedekte bovenarmen. De NBA wil nu dat er steeds meer gespeeld wordt in die shirts, maar de spelers vragen zich af of dit wel om de juiste redenen ge beurt. Verschillende spelers klagen over het feit dat ze beperkt zijn in het schieten vanwege de mouw rond de schouder. De echte reden voor de shirts is 'een extra manier voor de NBA om geld te verdienen', zegt een anoniem opgevoerde spe ler tegen het Amerikaanse blog Bleacher Report. Niet de clubs maar de NBA ver dient geld aan de verkochte te nues. Dit komt doordat elke NBA-club een franchise is van de grootste basketbalorganisatie ter wereld. De shirts met mouwen zijn gemaakt zodat fans een com fortabeler shirt kunnen dragen in hun vrije tijd. ZWOLLE - PEC Zwolle heeft giste ren een einde gemaakt aan het be kersprookje van amateurclub JVC Cuijk. Binnen twintig minuten had de eredivisieclub het duel met de Brabantse amateurs al beslist, door drie keer te scoren. Uiteindelijk werd het 5-1 in het IJsseldelta-sta- dion van Zwolle. PEC Zwolle bereik te daarmee voor het tweede jaar op rij de halve finales van het toer nooi om de KNVB-beker. MUNCHEN - Arjen Robben kan mor gen bij de hervatting van het Duit se voetbalseizoen zijn rentree ma ken bij Bayern München. De aanval ler deed gisteren voor het eerst sinds begin december, toen hij een fikse knieblessure opliep, de hele groepstraining mee. Ajax houdt het hoofd koel door Barry van der Hooft Daley Blind door Ruben van Gaaien NIJMEGEN - Er is grote commotie ontstaan in de NBA rond de nieu we tenues die gedragen moeten worden tijdens wedstrijden. De vraag is: mouwen of geen mou wen. Roger Federer viert zijn overwinning, foto Juergen Hasenkopf/VI-lmages

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 32