Stadhuismuseum wordt zelfstandig Voorzaat schildert nog ondanks verbrijzelde pols Echtpaar in Serooskerke woont in 'buidel' van hun dochter 66 De optie chalet stond er niet tussen, dus heb ik maar trekkershut aangevinkt WALCHEREN 27 Mannen beroven Middelburgse jongen van gsm Volgens het college hoort een mu seum runnen niet tot de kernta ken van de gemeente. Dat deson danks het Stadhuismuseum wel kan rekenen op financiering door de-gemeente (ruim 620.000 euro op jaarbasis) is volgens wethou der Wim Stouten wel logisch. „Het gebouw is van ons, net als de collectie, en dat blijft zo." Dat laatste is volgens Stouten erg be langrijk om te voorkomen dat een museumbestuur in een onbe waakt moment delen van de col lectie gaat verkopen. Het grote bedrag dat de gemeente jaarlijks in het Stadshuismuseum steekt, was de andere musea op het eiland altijd een doorn in het oog omdat zij veel minder krij gen. Het Watersnoodmuseum krijgt bijvoorbeeld 4800 euro. Stouten hoopt dat de verzelfstan diging het museum goed zal doen. „Ze krijgen meer vrijheid, kunnen meer organiseren en kun nen gemakkelijker subsidie bin nenhalen." Hij denkt bijvoor beeld aan het organiseren van acti viteiten, het binnenhalen van ver gaderingen en evenementen. Te gen dergelijke activiteiten hadden ondernemers in Zierikzee altijd moeite, omdat zij het zagen als valse concurrentie. Door meer activiteiten te organi seren en zichtbaarder te worden, moet het museum meer bezoe kers trekken. Het zelfstandige mu seum moet ook meer gaan samen werken met de andere musea op het eiland. Dat kan bijvoorbeeld op het terrein van financiën. Dit keer heeft de nu geplande ex positie van 6 tot en met 9 februari in Zierikzee echter nog veel gro ter belang. De fijnschilder bewijst ermee dat hij er nog is én dat hij nog steeds mooi werk kan maken. Zo vanzelfsprekend was dat im mers niet meer sinds hij bij een motorongeluk vorig jaar juni zijn rechterpols verbrijzelde. „Rijd ik 55 jaar lang op van die snelle Japanse motoren, gebeurt er niks. Kies ik op mijn 75e voor éen oldtimer BMW die veel lang zamer rijdt, krijg ik die botsing. Frontaal op een auto. In feite heb ik veel geluk gehad. Alleen maar een verbrijzelde pols, maar dat maakt het schilderen er niet ge makkelijker op", vertelt Voorzaat. Het genezingsproces vergt nogal wat tijd. Hij is geopereerd aan zijn pols, heeft er een stalen plaat in gekregen en" is daarna zo snel mogelijk weer gaan schilderen. „Maar letterlijk met veel pijn en moeite, hoor. Het gaat nu al weer veel beter, maar ik ben er nog niet. Ik ben nog in behandeling bij het hand- en polsrevalidatie centrum in Goes. Mijn middelvin ger en ringvinger doen het nog niet en bijvoorbeeld een tube verf openen en uitknijpen kost al veel inspanning. Maar gelukkig is het me kortgeleden wel gelukt het schilderij af te maken waar ik voor het ongeluk net aan begon nen was. Het is een tafereel van De Wallen in Amsterdam. Vol gens de mensen die het al gezien hebben, is er geen verschil met mijn werk van voor het ongeluk." Voorzaat behoort tot de vaste kern van exposanten bij Galerie Lieve Hemel in Amsterdam. Gale riehouder Koen Nieuwendijk res pecteert Voorzaats wens nieuw werk voor een expositie daar al tijd eerst op Schouwen-Duive land te laten zien. Dat gaat dus binnenkort weer gebeuren. In het St. Jacobshofje aan de Sint Domus- straat in Zierikzee zal recent werk vier dagen te zien zijn: do. 6 feb. van 11.00 - 17.30 u. en vrij. 7 t/m zon. 9 feb. van 11.00 - 17.30 u. Bur gemeester Gerard Rabelink ver richt woensdag 5 februari om 19.00 uur de officiële opening. Hij fietste richting het parkeerter rein van de AH-supermarkt. Ter hoogte van de molen kwam een man uit de struiken met een zwar te muts op die de weg blokkeer de. Vervolgens kwam daar een tweede man bij staan. Deze sloeg hem tegen zijn onderkaak waar door hij met zijn fiets op de grond viel. Een van twee pakte vervolgens de mobiele telefoon uit de zak van het slachtoffer, waarna de beide mannen verdwe nen in de richting van de Lange- vielebrug. Volgens de politie is een van de straatrovers een don ker getinte man en zo'n 1,95 me ter lang. Hij droeg een zwarte muts met een logo voor op zijn hoofd en had een zwarte jas met capuchon en bontkraag. Herinrichting Kaai kost een miljoen De gemeente Veere trekt een miljoen euro uit voor de herinrichting van de Kaai in het stadje Veere. Daarvan komt vier ton uit de Europe se pot voor het stadje. De noordzijde wordt flaneerge- bied met meer terrassen. Op vier iepen na worden alle bo men vervangen. Op 1 april 2015 moet alles klaar zijn. Anders vervalt de subsidie. Mysterieuze steen duikt op in weiland Rens Vermeer uit Noordwel- le is op zoek naar de her komst van een bijzondere steen die hij vond in zijn weiland. In de grote steen bleek gebeiteld te zijn. De ge schiedenis van de inscriptie kan wel teruggaan tot 1600. De inscriptie is vermoede lijk een handtekening of een vroege vorm van reclame. door Wendy de Jong Als je de tuin in stapt, heb je het idee dat een chalet van de Room pot op een verkeerde plek is neer gezet. „Dat kan kloppen", beaamt bewoner Jo Flipse. „De chalet komt van Chaletbouw Nederland uit Kamperland en die plaatsen ook chalets op vakantieparken van de Roompot." De dochter van Jo Flipse en zijn vrouw kwam met het idee om haar ouders in de achtertuin te la ten wonen omdat ze steeds hulp- behoevender worden en ze ze daarom graag in de buurt wil heb ben. Ze kwamen uit bij kangoe roewonen, een vorm van wonen waarbij verschillende generaties samenwonen op het terrein van één woning. In Scandinavische landen is dat al langer gebruikelijk. Voor de ge meente Veere was het echter een nieuw verschijnsel. Jan Muizelaar van de afdeling ruimtelijke orde ning van de gemeente Veere: „We hebben de 'kangoeroewoning' van meneer Flipse in het bestem mingsplan toegekend in het kader van mantelzorg. De regels daar voor, zoals dat de oppervlakte van de woning maximaal 40 vierkan te meter mag bedragen, is zo'n twee jaar geleden al opgeschaald naar 60 vierkante meter. Ook een CIZ-indicatie is niet langer nood zakelijk. Voor de woning van me- Jo Flipse neer Flipse hebben we geen spe ciale uitzonderingen hoeven ma ken. De bestaande, versoepelde re gels maakten het al mogelijk." Maar desondanks liep Flipse hier en daar toch tegen een moeilijk heid aan. „Bij het aanvragen van een vergunning via het Omge vingsloket moest ik aanvinken wat ik wilde bouwen. De optie chalet stond daar niet tussen, dus heb ik maar trekkershut aange kruist en er een opmerking bij ge plaatst." Al met al is hij tevreden over de manier waarop het proces is verlopen. In april kreeg hij de vergunning en in september zweefde zijn woning over de da ken in de Bisschopstraat. De chalet mag dan wel in de eer ste plaats bedoeld zijn voor recrea tie, het ontbreekt Flipse aan hele maal niets. En als je binnen kijkt, doet de woning inderdaad niet on der voor een simpel flatje. Het echtpaar heeft zelfs vrij zicht op achterliggende landerijen. Alleen het gebrek aan ruimte om spullen op te slaan behoort tot de nade len. In overleg met de bouwer bepaal de Flipse zelf de indeling van zijn chalet. Er is een woonkamer, een keukentje, een slaap- en een bad kamer. „We doen hier in principe alles zelf, alleen de was gaat op een grote hoop met die van de rest van het gezin van mijn doch ter. Koken doen we ook zelf, al leen op zondag eten we vaak sa men, maar dan voor de gezellig heid." DONDERDAG 23 JANUARI 2014 door Melita Lanting ZIERIKZEE - Het Stadhuismuseum in Zierikzee komt in 2015 op eigen benen te staan. Het museum wordt ondergebracht in een stichting. De gemeente blijft het museum wel fi nancieren. Alle personeel gaat mee en behoudt de huidige arbeidsvoor waarden. De gemeenteraad moet de verzelfstandiging nog wel goed keuren. Schilderij van Theo Voorzaat: 'Vogelverschrikkersballet in Noordgouwe'. Een landelijk tafereel met rechts de drei ging van de nieuwe tijd in de vorm van betonnen kolossen (2013, olieverf/paneel). door Ali Pankow DREISCHOR - Een expositie van kunstschilder Theo Voorzaat (75) uit Dreischor is altijd een bijzonde re gebeurtenis, maar behoort in middels wel tot de tradities. Voor zaat draagt Schouwen-Duiveland een warm hart toe en wil om de paar jaar nieuw werk hier tonen om zijn medebewoners een tocht naar Amsterdam te besparen. MIDDELBURG - Een jongen (15) uit Middelburg is dinsdagavond rond 19.20 uur op het Vlissings Bolwerk in Middelburg het slachtoffer ge worden van een straatroof, aldus de politie. VEERE NOORDWELLE SEROOSKERKE - Je kunt de woning niet zien vanaf de weg en de post bode kan er ook niet aanbellen als er een pakje bezorgd moet wor den, maar er staat sinds september wel degelijk een chalet met eigen adres in de achtertuin van een wo ning aan de Bisschopstraat in Serooskerke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 27