24 maanden 50% korting twv €399,- Oostkapelle blijkt veilig f 26 WALCHEREN J- Nagenoeg al het openbaar groen in de Vlissingse Rooie buurt is deze week weggehaald. De bewoners zijn woedend. Verdachten Fo's allemaal weer vrij van €557- voor GRATIS p/mnd Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc 0 360 MIN 240 SMS 400 MB EP VLISSINGEN - Het is maar een kale bedoening in de Vlissingse Rooie buurt. Op plekken waar eerst struiken en bomen stonden, ligt nu omgewoelde grond met resten van groen, afval en een groeiend aantal hondendrollen. Maandag begon een hoveniersbedrijf in op dracht van de gemeente met het rooien van bomen en het wegha len van struiken, maar dat er zo weinig groen zou overblijven, had den de meeste buurtbewoners niet verwacht. De gemeente Vlissingen verwij dert het groen omdat het onder houd ervan te duur is. Het is de bedoeling dat er onderhouds- vriendelijker beplanting voor te rugkomt. Een bewoner van de Nicolaes Ho- nighstraat: „Wij waren in de ver onderstelling dat alleen de kale plekken zouden worden aange pakt, maar echt alle bosjes zijn weggehaald. Wij hadden in de straat zelfs een hele mooie struik staan die bewoners ooit zelf heb ben neergezet, maar ook die is ge ruimd. Het vervelende vind ik dat de gemeente niet met ons heeft overlegd. Als ze dat wel hadden gedaan, dan waren we misschien tot een oplossing gekomen om als wijkbewoners zelf het groen te onderhouden." Al voordat het rooien deze week begon, kwamen bewoners van de wijk in opstand. Ze waren bang dat ze in het voorjaar geen egel meer over zouden hebben omdat de beestjes in de struiken leven en momenteel in diepe winter slaap verkeren. De gemeente kon digde daarop in een brief aan voor afgaand aan de werkzaamheden alle groenvoorzieningen te inspec teren op de aanwezigheid van egels of andere kleine zoogdieren en beloofde het betreffende groen- vak tot het voorjaar ongemoeid te laten indien deze dieren werden aangetroffen. Ook was er de belof te dat als er tijdens de ruimings werkzaamheden toch dieren wer den aangetroffen, die naar een op vang zouden worden gebracht. Maar de meeste bewoners 'zijn sceptisch. „Ik heb ze vorige week met stokken zien prikken in de bosjes", vertelt Louise de Dreu uit de Hurgronjestraat. „Maar met die methode kun je toch onmoge lijk met zekerheid zeggen of daar geen egeltjes in wonen? Ik weet dat ze hier leven. Er is hier in de buurt pas nog een moederegel met twee kleintjes aangetroffen die hun intrek hadden genomen in een hondenhok." De Dreu is vooral teleurgesteld in de manier waarop het rooien is uitgevoerd. „Dat er onderhoud no dig is begrijpen wij als buurtbe woners best, maar waarom moet dat dan gepaard gaan met zo veel geweld? We dachten dat ze alleen de slechte planten weg zouden ha len, maar alle beplanting wordt met veel geweld uit de grond ge trokken. Dat overleven de dieren die in de bosjes leven niet." Karin Haarhuis is samen met buurtbewoner Corrie Stroo al sinds begin december bezig om aandacht te vragen voor het 'groenonvriendelijke beleid' van de gemeente, maar dit leidde nooit tot een gesprek. Daarom be sloot ze twee weken geleden haar ongenoegen te uiten tijdens een commissievergadering. Daar kaart te ze onder meer aan dat het han delen van de gemeente inzake groenbeleid in strijd zou zijn met de Flora- en faunawet. De SP-frac- tie stelde daarop vragen aan het College van B en W. In antwoord daarop laat het college deze week weten contact te hebben gehad met het Ministerie van Economi sche Zaken, dat verantwoordelijk is voor het handhaven van de wet. Daaruit is gebleken dat de ge meente wel op de juiste manier heeft gehandeld. Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant iPhone Gebruik je minder? Kijk op de website voor goedkopere abonnementen met de iPhone. VLISSINGEN - De beheerder van koffiehuis Fo's aan de Hogeweg in Vlissingen heeft drie dagen in een politiecel doorgebracht. Daar na mocht hij weer naar huis. Twee van zijn klanten werden twee dagen vastgehouden omdat ze, tijdens de inval op 9 januari, kleine hoeveelheden harddrugs op zak hadden. Die dag viel een arrestatie-een heid van de politie het koffiehuis binnen en hield acht personen aan. Vijf van hen, zo liet de poli tie gisteren weten, mochten later die dag ook weer naar huis. Ze hadden alleen kleine hoeveelhe den softdrugs in bezit. Achter de toonbank vond de politie wel 54 gram softdrugs. De inval vond plaats na klachten van omwonenden over handel in drugs. De dag na de inval sloot de gemeente Fo's. De tellingen zijn uitgevoerd in de acht drukste straten. Nergens ble ken de normen te worden over schreden van 6000 auto's per dag op 'erftoegangswegen' of 10.000 op 'gebiedsontsluitingswegen'. Er is nog eens extra geteld omdat de nieuwe N57 tot extra drukte leid de en er klachten waren over ge vaarlijke situaties, met name in de Dorpsstraat (winkelgebied). Maar 'de verkeersveiligheid is niet in het geding', schrijft het college. Wel kan de inrichting van de Dorpsstraat worden verbeterd en de kruising met de Molenweg. Er zijn plannen om daar een 'ver- blijfsgebied' van te maken, zoals op de Dorpsdijk in Vrouwenpol der is gedaan. De auto is daar nu 'te gast'. Opstoppingen kunnen volgens het college worden ver minderd door het laden- en los sen beter te reguleren. Voor het overige is het 'acceptabel dat het verkeer gedurende het hoogsei zoen niet op ieder moment vrij door kan rijden'. Van de randweg Zeeduinse Poort, die in aanleg is, wordt een verbetering verwacht. Het verkeer vanaf de N57 kan dan rechtstreeks naar het strand. EP Voorvragen en meer informatie bel: 0900-0603 0,45 per gesprek) vodafone Kaalslag in de Rooie buurt door Wendy de Jong i Louise de Dreu staat op de kale omgewoelde grond die na het rooien in de wijk op veel plekken overbleef. Op de achtergrond zijn de hoveniers aan het werk. foto Ruben Oreel iPhone 4S door Henk Postma OOSTKAPELLE - De gemeente Veere ziet geen verkeersproblemen in Oostkapelle. Verkeerstellingen heb ben uitgewezen dat de drukte er zelfs in het toeristisch piekseizoen binnen de perken blijft, schrijven Ben W. Kijk op de website ook voor aanbiedingen met toestellen en abonnementen. Abonnementen al vanaf 15,- en altijd in combinatie met een toestel. Bovenstaande actie abonnementen hebben een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 30,-. Zolang de voorraad strekt. Alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 26