Bewoners Swerf-Rust verhuisd naar Hof 't Seijs Ambtenaren willen zelf adviseren over kerntaken WALCHEREN 25 MIDDELBURG - De bewoners van Swerf-Rust hebben een nieuw thuis gevonden. Zij hebben het oude verzorgingshuis in de afgelo pen weken verruild voor een nieuw complex iets verderop in Middelburg. In de zorgvernieuwing waaraan de gemeente Middelburg met zorginstellingen de afgelopen ja ren heeft gewerkt, paste ook ver vanging van het verouderde Swerf-Rust, aan de rand van Mid delburg bij de Breeweg. Zorg stroom heeft in de Griffioenstraat een nieuw complex laten bou wen, dat in maart definitief wordt geopend. „Hof 't Seijs past in de visie van de gemeente om klein schalige zorg aan te bieden in alle wijken. Bovendien zijn we met dit nieuwe complex kaart voor de toekomst, waarin wonen en zorg van elkaar gescheiden zijn", zegt directeur Léon Phernambucq van Zorgstroom. Swerf-Rust was nog een verzor- gingshuis-oude-stijl, waarin men sen één bedrag betaalden voor zo wel een appartement als de zorg die ze nodig hadden. In Hof 't Se ijs is dat apart. Phernambucq: „We hebben daar dertig wonin gen die mensen gewoon huren. Daarnaast kunnen ze apart de zorg afnemen die ze nodig heb ben. Bewoners die dat niet zagen zitten, zijn verhuisd naar andere verzorgingshuizen waar we nog wel 'intramuraal' werken." Hof 't Seijs beschikt ook over drie ver- pleegunits met elk zes plaatsen en een zorghotel met vijftien op vangplaatsen waar mensen kun nen herstellen na een operatie. Phernambucq is blij dat de bouw van dertig appartementen in de buurt gewoon doorgaat. De bewo ners daarvan zijn voor hem poten tiële klanten. „Zij kunnen in de toekomst zorg bij ons afnemen als ze die nodig hebben." Toen onzeker was of de wonin gen gebouwd konden worden, heeft Zorgstroom nog overwogen dat te doen, zegt Phernambucq. „Maar daar hebben we van afge zien, omdat we voorrang geven aan andere projecten. Zo willen we een nieuw complex bouwen als vervanging voor Rustenburg in Dauwendaele. Ook willen we het verpleegcentrum kopen in Buitenrust." EP Omdat het Rijk flink aan het be zuinigingen is op het geld dat be schikbaar is voor de individuele gemeenten, wil het dagelijks be stuur van Middelburg de komen de periode een kerntakendiscus sie voeren. Daarbij wordt gekeken welke taken de gemeente echt moet uitvoeren en welke niet tot het takenpakket hoort. Voor begeleiding van die discus sie wil het college van burgemees ter en wethouders een externe deskundige aantrekken. Dat plan is niet echt goed gevallen bij de Middelburgse ambtenaren, zo blijkt uit een brief van de onder nemingsraad. Voorzitter Jacky Nijssen laat het college weten dat de ondernemingsraad vindt dat die discussie door interne mede werkers van de gemeente bege leid en gevoerd dient te worden én niet door iemand van buiten. „De eigen medewerkers hebben immers de meeste kennis van de wijze van werken binnen onze ge meente en kunnen het beste in schatten waar taken geschrapt kunnen worden." Een externe deskundige, zo ver volgt hij, zal uitsluitend kijken naar hoe andere gemeenten iets aanpakken. Hij zal, aldus de voor zitter, niet ingaan op de specifie ke Middelburgse situatie. Nijssen wijst er ook nog eens op dat het betrekken van de eigen medewer kers bij de discussie over de echte taken van de gemeente zorgt voor veel meer draagvlak onder de ambtenaren. De voorzitter laat op voorhand weten dat de ondernemingsraad ook een externe deskundige zal in huren om de bezuinigingsvoor- Middelburgse ambtenaren kunnen zelf beter maatwerk leveren over kerntaken dan een extern bureau stellen te beoordelen, als het dage lijks bestuur van de gemeente vasthoudt aan ook zo'n specialist. Tot slot merkt Nijssen op dat de gemeente naar de inwoners goed moet laten weten op welke taken bezuinigd wordt. Dit om te voor komen dat individuele ambtena ren van de buitendienst aange sproken worden door inwoners op bijvoorbeeld het achterstallig onderhoud van het groen of de verminderde staat van onderhoud van de wegen. Het dagelijks bestuur van de ge meente en de gemeenteraad moe ten volgens Nijssen heel goed la ten weten aan de inwoners dat zo iets het gevolg is van bezuinigin gen en niet de ambtenaren is aan te rekenen. Voorlichting inbraakpreventie Koffiehuis De Ontmoeting houdt morgen een voorlich tingsochtend met de wijk agent van de Stromenwijk in Middelburg over inbraak preventie en veiligheid. Dat is van 10.00 tot 11.00 uur aan de Oosterscheldestraat 1. Ie dereen is welkom vanaf 9.30 uur. Laatste Terra Gotha festival in De Piek Het Zeeuwse dark under ground festival Terra Gotha wordt zaterdag voor de laat ste keer gehouden in De Piek in Vlissingen. Om die reden zijn er vijf (interna tionale bands geprogram meerd. Het is de negentien de editie van het festival, de eerste vond plaats in 2001. Aanvang 19.00 uur. Computercursus voor 55-plussers De stichting Welzijn Veere begint maandag met een computercursus Windows 7 voor beginners. Deze is be stemd voor inwoners van de gemeente Veere van 55 jaar en ouder. De cursus bestaat uit tien lessen die worden gegeven op maandag van 13.15 tot 14.45 uur. Voor info en opgave: A. Wisse, tel. 0118-583687 Mona Keijzer te gast in Vlissingen CD A-kamerlid Mona Keijzer is maandag te gast op een thema-avond in de HZ Uni versity of Applied Sciences. Zij gaat in dialoog vanuit de vraag: 'Wordt de zorg een ramp?'. Drie ervaringsdes kundigen openen de discus sie waarna Keijzer haar visie geeft. De avond begint om 19.00 uur. Predikant Boersma spreekt over schuld Dominee Bertie Boersma, predikant in Scharendijke, spreekt dinsdag over het the ma Vergeven moet, maar het maakt wel uit hoe'. De ochtend begint om 9.15 uur en staat in het teken van vor ming en toerusting en wordt gehouden in de Ont- moetingskerk in Middel burg. Cursus 'Spaans op reis' van start De Volksuniversiteit Zee land begint dinsdag met een achtdelige cursus 'Spaans op reis'. Daarin komen elemen taire onderdelen van het Spaans aan de orde. De cur sus is van 19.30 tot 21.00 uur in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. EP DONDERDAG 23 JANUARI 2014 Zorgstroom heeft in de Griffioen in Middelburg een nieuw woonzorgcomplex gebouwd ter vervanging van het oude Swerf-Rust. De bewoners zijn inmid dels verhuisd. De officiële opening is in maart, foto Lex de Meester door Emile Calon MIDDELBURG - De ambtenaren van de gemeente Middelburg vinden dat zij de politiek het beste kun nen adviseren over de taken die ge meente echt hoort uit te voeren en welke afgestoten kunnen worden. MIDDELBURG VLISSINGEN DOMBURG VLISSINGEN MIDDELBURG MIDDELBURG volksuniversiteitzeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25