Parkeren aan de kust 20 procent duurder Moestuin voor buurt op plein oude school Orionis wijst klant nu op beroepsmogelijkheid Ravage bij botsing Oostkapelle 24 WALCHEREN WOONSERVICEZONE Projectontwikkelaar neemt bouw appartementen in Middelburg over van woningcorporatie Woongoed. Tobias Meijers stopt met de politiek Die gemeente gaat nu ook de par keerterreinen van het waterschap in Vlissingen en Noord-Beveland exploiteren. Afgelopen jaar deed Veere dat al met de terreinen bin nen de eigen grenzen. De parkeertarieven moeten om hoog om kostendekkend te kun nen opereren, zegt Veere. Het uur tarief stijgt van 0,90 naar 1,10 eu ro en het dagtarief van 5 naar 6 eu ro. Een jaarkaart blijft 67,50 euro kosten. Dat blijkt uit een voorstel van B en W aan de gemeenteraad. De deal omvat zowat alle grote par keerterreinen langs de kust, in to taal zeventien, van de Van Woel- derenlaan in Vlissingen tot aan de hele Veerse Gatdam. Veere betaalt het waterschap jaarlijks twee ton aan huur voor de terreinen, voor alsnog voor een periode van tien jaar. Veere rekent er op jaarlijks 6,7 ton aan parkeergeld te kunnen innen. Maar daar blijft volgens de gemeente niets van over na aftrek van het huurbedrag en de kosten voor onderhoud, voorzieningen en controles. Die zijn begroot op 4,7 ton. Op de terreinen moet worden be taald van 1 april tot en met 31 okto ber, dagelijks van negen uur 's ochtends tot zeven uur 's avonds. De deal tussen de gemeente en het waterschap kwam niet zonder slag of stoot tot stand. Aanvanke lijk wilde het waterschap de ter reinen verhuren aan de hoogste (commerciële) bieder. Veere wei gerde dat spelletje mee te spelen. Aan de andere kant was de ge meente er op gebrand de controle te behouden, en wel om één be leid te kunnen voeren, zowel voor de gemeentelijke parkeerterrei nen als voor die van het water schap, gericht op een goede sprei ding van de verkeersdruk. Dat leidde alsnog tot een deal, met de afspraak dat Veere nu ook de terreinen in Vlissingen en Noord-Beveland gaat exploiteren. VAN DE WEG MIDDELBURG - Het is een klein maar niet onbelangrijk laatste schakelt je in een lange keten van projecten en daarom goed nieuws voor de woonservicezones en de zorgvernieuwing in Middelburg: de bouw van dertig appartemen ten in de wijk Griffioen gaat toch door. Belegger Green Development en projectontwikkelaar Bogor ne men deze klus over van woning corporatie Woongoed Middel burg. De onderhandelingen daar over met de gemeente zijn vrij wel afgerond. Green Develop ment koopt de grond van de ge meente, neemt de bouwvergun ning over van Woongoed en zet op korte termijn de woningen neer in de Griffioenstraat. Woongoed had tien jaar geleden met de gemeente afgesproken de ze appartementen te bouwen. Maar juist toen vorig jaar het pro ject aangepakt kon worden, zag Woongoed zich gedwongen de op dracht terug te geven. De woning corporatie moet door de verhuur dersheffing zo veel bezuinigen dat er geen geld meer is voor nieuwbouw. „Het was onverant woord vijf tot zes miljoen euro te gaan investeren", verklaart direc teur Eric de Ceuster. Dat was een domper voor de ge meente, want die kon de grond nu niet meer verkopen. Woon goed droeg bij de gemeente een andere partij aan die het project kon overnemen. De gemeente raad van Middelburg stemde hier mee maandag in. De grondverkoop levert wel min der op dan ooit was berekend, maar dat heeft niets te maken met de nieuwe deal met de beleg ger en projectontwikkelaar. Dat komt vooral doordat er door de verslechterde woningmarkt geen belangstelling is voor dure koop appartementen. Daarom was de aandacht - ook toen Woongoed nog in beeld was - al verlegd naar huurappartementen. Dan wordt de grond minder waard - het scheelt Middelburg drie ton. Wethouder Saskia Szarafinski is blij dat het project nu toch uitge- WOONSERViCEZONES voerd kan worden. „Want de Grif fioenstraat maakt deel uit van het project woonservicezones. De bouw van dertig appartementen is daarvan een laatste aanhangsel. Het gaat niet puur om zorgver nieuwing, maar wel om de ge dachte om mensen in hun eigen wijk te laten wonen en zorg in de buurt aan te bieden." In de Griffi oenstraat is namelijk ook een nieuw woonzorgcomplex ge bouwd door Zorgstroom. Toekom stige bewoners van de apparte menten kunnen zorg inkopen bij Hof't Seijs van Zorgstroom. Wanneer de bouw van de apparte menten gaat beginnen, is nog niet bekend. Volgens de gemeen te kunnen Green Development en Bogor Projectontwikkeling wel snel aan de slag, omdat de bouw vergunning - die zij van Woon goed overnemen - al is verleend. Bezwaarprocedures van omwo nenden zijn door de Raad van Sta te afgewezen. Een deel van de der tig appartementen wordt te koop aangeboden, een ander deel wordt verhuurd. De huurprijs ligt boven de grens voor het recht op huursubsidie. De moestuin wordt openbaar; het is de bedoeling dat buurtbewo ners meehelpen met de aanleg en onderhoud van de tuin. Een deel van de oogst wordt gebruikt in het restaurant dat geopend wordt in de oude basisschool. Ook dat is gericht op buurtbewoners, ook qua budget. De stichting Droom, de organisatie die de activiteiten in de school min of meer coördi neert, beoordeelt nu of het een projectbureau wil inhuren om de tuin aan te leggen. Dat bureau, Na- tuurSuper, heeft op drie andere plekken in het land al dergelijke moestuinen gemaakt: in Eindho ven, Wageningen en Den Bosch. De plannen zijn nog niet hele maal concreet: volgens Kris van Weezei van Droom wordt er eerst nog met de buurt over legd. In Middelburg, aan de Merwedestraat, is al een buurt- moestuin. Die wordt volledig ver zorgd en onderhouden door vrij willigers. VLISSINGEN - Tobias Meijers (POV) stopt na de verkiezingen met de politiek. Hij heeft 26 jaar in de gemeenteraad gezeten en was in die tijd 15 jaar wethouder. Meijers begon zijn loopbaan op het Vlissingse stadhuis bij de WD. Hij nam in 2001 afscheid, vanweg zijn gezondheid. Vijf jaar later maakte hij zijn rentree als raadslid voor de WD. Toen hij daar in 2010 niet meer op een verkiesbare plek kwam, stap te hij over naar de Progressief On dernemend Vlissingen. Daar kwam hij in 2011 voor in de raad, na het afscheid van Henk de Haas. De Veerse PvdA-wethouder Chris Maas (sociale zaken) heeft dat dins dagavond bekend gemaakt. Orio nis komt hiermee tegemoet aan een ultimatum van de SP Walche ren. Die constateerde afgelopen weekend dat Orionis uitkeringsge rechtigden eenzijdig prestatietrajec ten opdringt, en daarbij niet altijd rekening houdt met persoonlijke omstandigheden, wat in strijd is met de wet. De SP tekende daarbij aan dat Orionis klanten niet infor meert op hun recht hiertegen in beroep te gaan. Wethouder Maas is er niet blij mee dat de SP meteen ook de pers op de hoogte stelde. „Het is de vraag of dit in het be lang is van de klanten." Volgens hem voldoen de prestatietrajecten van Orionis aan de wettelijke ei sen. Maar hij gaf toe dat het 'de klant niet altijd duidelijk is' dat die het recht heeft een traject aan te vechten. Orionis zal dit de klant nu voortaan apart duidelijk maken. door Henk Postma DOMBURG - Parkeren aan de Wal- cherse kust wordt dit jaar op de meeste plaatsen zo'n twintig pro cent duurder. Dat is een gevolg van een deal die het waterschap Schel- destromen heeft gemaakt met de gemeente Veere. OOSTKAPELLE - Op de Noordweg tussen Oostkapelle en Serooskerke botste woensdagochtend een tractor met aanhanger tegen een auto, volgens de poli tie doordat de aanhanger begon te slingeren. De automobilist, een 23-jarige man uit de gemeente Veere, raakte lichtgewond. De tractorbestuurder was een 30-jarige man uit de gemeente Veere. foto Rolf de Feijter Laatste schakel in lange keten van zorgvernieuwing door Maurits Sep Middelburg is in 2002 begonnen met het project woonservicezones en was landelijk proefgemeente. Middelburg is verdeeld in negen woonservicezones. Het doel ervan is dat mensen zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven, liefst in hun eigen huis of ten minste in hun eigen wijk. Dat gebeurt door in alle wijken de voorzieningen aan te bieden die daarvoor nodig zijn, waaronder zorg- en welzijnscentra. Met zorgaanbieders en de woning corporatie werden afspraken ge maakt over vernieuwing van het zorgaanbod, verkoop van en gron den en nieuwbouw van woningen, appartementen en zorg- en wel zijnscentra. door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Nu ligt het nog vol stoeptegels, maar over een tijdje moeten de peentjes, bonen en uien uit de grond schieten op het plein van de voormalige school Het Vlot in de Vlissingse Bloemenlaan. door Henk Postma DOMBURG - Orionis wijst de klan ten op Walcheren voortaan met een aparte brief op de mogelijk heid bezwaar of beroep aan te teke nen tegen de aard van de prestatie die ze moeten verrichten om hun uitkering te behouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 24