Oorbellen ZEELAND 'Krrr....okodil' sluipt rond Vlissinger rekent inbreker in almanak Oostburgse café-eigenaar: 16-jarige komt ladderzat terug uit België, regionale horeca raakt handenvol jonge klanten kwijt. 28 en 29 Federer speelt zoals in zijn gloriejaren OOSTBURG - Het verbod op alco holgebruik door 16- en 17-jarigen werkt in de grensstreek averechts. Jongeren van die leeftijd 'vluch ten' naar België, waar ze zonder controle helemaal 'los' kunnen. Daarnaast leveren de regels in komstenderving op voor regiona le horeca-ondernemers. Dat ervaart ook Francois Ooster ling van café De Drie Musketiers in Oostburg. „Wij zijn alleen nog een verzamelplaats. Ze komen hierheen, bellen een taxi en ver dwijnen naar België." Oosterling kan niet anders dan lijdzaam toe zien hoe hij de 16- en 17-jarigen uit zijn klantenkring in rap tem po kwijtraakt. In hun eigen streek mogen ze in cafés geen alcohol meer kopen en drinken. En dus gaan" ze elk weekend naar België. Met alle gevolgen van dien, bena drukt Oosterling. „Er is geen enke le controle meer. Voorheen moch ten achttien-minners geen sterke drank. Veel cafés, en wij ook, let ten daar goed op en speelden er op in door speciale drankjes in te slaan die net minder dan vijftien procent alcohol bevatten. Maar in België gaan ze lekker aan de whisky: niemand die er iets van zegt." Ouders maken zich ongerust, zegt Oosterling. „Moeders wier kinderen in de weekenden nu naar België gaan, vertellen dat die veel later thuiskomen dan voor heen, en vaak in een staat waarin je je 16-jarige dochter echt niet wil aantreffen." Door de uittocht naar België loopt de regionale horeca nogal wat inkomsten mis. „Na de slui ting van disco Joy is het hier bij ons vorig jaar een stuk drukker ge worden. We hebben daarop inge speeld door te zorgen voor evene menten en live-muziek. Maar dat is niet genoeg meer." De middel bare scholieren die na school op vrijdagmiddag een biertje kwa men drinken, zien ze bij De Drie Musketiers ook niet meer. „En dan hopen ze dat er in West- Zeeuws-Vlaanderen nog iemand een disco wil beginnen. Dat gaat op deze manier natuurlijk he lemaal nooit lukken." Volgens Oosterling moet het ge meentebestuur Den Haag laten weten dat de regel in de grens streek averechts werkt, zoals afge lopen week ook de WD Sluis al opperde. „Dit speelt natuurlijk niet alleen hier, maar langs de he le zuid- en oostgrens van Neder land." Ondertussen houdt Ooster ling zich wel aan de regels. „We zijn net politie-agenten in onze ei gen zaak. Maar ik ben doodsbe nauwd voor boetes. Stel dat we be trapt worden terwijl een paar 17-jarigen een biertje staan te drin ken. Dat kost me per geval 1300 euro. Dan kan ik wel sluiten." De vrouw zag een ingeslagen ruit en hoorde boven gestommel. Ze rende hierna naar de buurman om hulp. De inbreker was inmiddels het huis weer uit, waarna de vrouw en haar buurman de achtervol ging inzetten. De buurman wist de inbreker in de kraag te grijpen en aan de poli tie over te dragen. Zeeland moet kennisregio worden In een tijd van tweeverdieners en flexibele werktijden komt het tegen woordig nogal eens voor dat opa en oma op de kleinkinderen passen. Zo had die opa uit Goes kort geleden de dankbare taak om op zijn twee kleinzonen te passen. Maar omdat de vader van de twee jongens nogal vroeg met zijn kroost arriveerde, kon het gebeuren dat opa nog onder de douche stond. En aangezien oma uit werken was, arriveerde het drie tal in een ogenschijnlijk leeg huis. Nu had de oudste kleinzoon van 5 al wel gezien dat opa zijn hoortoe- stelletjes op tafel lagen, Dat deelde hij met zijn vader: „Pap, opa moet wel thuis zijn, want zijn oorbellen liggen op tafel." 'Drankregels werken averechts' door Martijn de Koning VLISSINGEN - Een inbreker is woens dagavond aan de Koudekerkseweg in Vlissingen op heterdaad betrapt door de bewoonster die thuis kwam. ■nryri mT £jSu Tip? redactie@pzc.nl DONDERDAG 23 januari 2014 ZIERIKZEE - Op meerdere plaatsen in Zeeland werd gister ochtend een voorleesontbijt gehouden. Het is een activi teit in het kader van de Nationale Voorleesdagen die tot en met 1 februari worden gehouden. In Zierikzee las kin derburgemeester Kyra Droppers (11) in de bibliotheek voor uit het boek Krrr... okodil. Het zeer jonge publiek tus sen 0 en 4 jaar bleek vooral belangstelling te hebben voor de plaatjes en voor de gebreide krokodil. Illustraties en at tributen helpen om peuters en kleuters meer bij het ver haal te betrekken. „Ik vond het zelf toen ik heel klein was ook erg leuk elke avond even te worden voorgelezen", liet Kyra weten, foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 21