Rondreis Java Bali Beschermen avonturier eist zes levens Bewoner kliniek bedreigt Aboutaleb Grondlegger University College Roosevelt pleit bij viering tienjarig bestaan voor uitbreiding universitair onderwijs. EENS 89% ONEENS 11% Top Gun junior in de ruimte DONDERDAG 23 januari 2014 Overleven op kruiden gras in belegerd ka Ka MIDDELBURG - Zeeland heeft be hoefte aan nog één of twee univer sity colleges. De potentie om hon derden jongeren meer naar de pro vincie te trekken is er, maar het ontbreekt aan voldoende aanbod van universitair onderwijs. Dat zeggen Hans Adriaansens en Dick van den Bout, de grondleg gers van het University College Roosevelt. Het UCR viert vandaag het tienjarig bestaan. Adriaansens wijst erop dat elk jaar zeshonderd vwo-scholieren de provincie verlaten om elders te studeren. Bovendien zijn er jaar lijks vele honderden jongeren meer die naar het UCR willen ko men, dan waarvoor er plaats is. „Elke student vertegenwoordigt een economische waarde van 25.000 euro per jaar. Eén universi ty college levert vijftien miljoen euro op. Dat besef leeft hier te weinig." Zeeland omarmde twaalf jaar gele den met enthousiasme het idee van een college en universitair on derwijs, blikt Adriaansens terug. „Maar het nadeel van Zeeland is: we vinden het hier al gauw ge noeg. Iedereen was blij met wat we bereikten, terwijl ik de komst van het college pas als beginpunt zag voor verdere ontwikkelin gen." Volgens Van den Bout heeft Adriaansens genoeg pogingen on dernomen om de geest rijp te ma ken voor volgende stappen. „Hij heeft zich echt niet geliefd ge maakt. Bij overheden overheerste de gedachte: het college staat er, nou ophouden met zeuren." Javier Colorado (27) wilde als on derdeel van zijn fietstocht rond de wereld vanuit Iran naar Quetta in Pakistan, de hoofdstad van de provincie Baluchistan. Die vormt al tijden het toneel van geweldda digheden door seperatisten en Ta- liban-militanten. Colorado kreeg kennelijk van de plaatselijke auto riteiten een escorte mee van de paramilitaire politie. In Mastung stuitte het gezelschap op de mili tanten. In het vuurgevecht dat volgde raakten vijf paramilitairen gewond. Colorado belandde met een schotwond in het ziekenhuis. Dat incident was het einde van de onfortuinlijke reis. DE STELLING UW MENING 318 reacties Provincie moet knokken ROTTERDAM - In een psychiatri sche kliniek in Assen is woensdag avond een 32-jarige man aange houden. Hij wordt ervan verdacht dinsdagavond bedreigingen te hebben geuit in de richting van de Rotterdamse burgemeester Ah med Aboutaleb. Dat liet de politie weten. Dinsdagavond werd extra bewaking ingesteld bij het huis van de burgemeester nadat de dreiging was binnengekomen. Het is nog onduidelijk wat het motief voor de dreigementen was. Kras.nl/indonesie of bel 0900-9697,5cpm Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 19 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Zeeland behoeft meer colleges door Maurits Sep en Cornelleke Blok pagina 2: 'Zeeland heeft kans gemist' LAHORE - Het beschermen van een Spaanse avonturier die op de fiets door een van de gevaarlijkste ge bieden van Pakistan wilde rijden, is minstens zes leden van de paramili taire politie fataal geworden. Ze kwamen om toen militanten de fietser wilden ontvoeren, aldus een bericht in The Guardian woensdag. Zeeland moet snel een tweede university college krijgen Reageer op pzc.nl voor elke rijksbaan Alle hoogtepunten van de Indonesische eilanden ontdekt u natuurlijk met Kras. Met Jakarta, Bandung, de Borobudur, Prambanan, de Bromo-vulkaan en meer. Inct. vliegreis, hotels, ontbijt, NL-sprekende reisleiding en excursies Tip: verleng uw reis met een extra week op 'godeneiland' Bali Oók bij Kras: prachtige combinaties met Sulawesi of Sumatra Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. excl. res.kosten en Calamiteitenfonds. KIEV - De machtsstrijd in Oekraïne tussen pro-Europese betogers en de naar Rusland neigende regering dreigt verder te escaleren. Na de dood van min stens drie betogers eiste de oppositie woensdag binnen 24 uur harde toezeg gingen van president Janoekovitsj. Tienduizenden betogers gingen onder aan voering van oppositieleider Vitali Klitsjko de straat op.foto HH O pagina 9: Hooligans Dinamo Kiev voorop in de strijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1