Mijlpaal voor Wesley Winne bij D'Ouwe Brug 28 SPORT Navigator uit Lewedorp blij dat-ie gefinisht is. OQ_ value-Tencezaman 2-3 (1-1): Tencezaman werd het in Axel moeilijk gemaakt door O Q_ value. De thuisclub hanteerde een gedis ciplineerde speelwijze. De Hul stenaren waren sterker en kwa men via Jari Vyaene twee keer op voorsprong, maar die werd teniet gedaan door treffers van Artan Kulludra (vrije trap) en Marcus Ongenae. Tencezaman liep ook twee tijd- straffen op, waarvan O Cf value één keer profiteerde. Doelman Jur- gen Zohlandt blonk uit bij de Axelse ploeg, maar was na rust kansloos op de inzet van Angelo Verbraeken, die daardoor match winnaar werd voor Tencezaman: 2-3. Kraker Trailers-De Boemel 4"5 (1-3): De Axelse derby was even wichtig en spannend. De Boemel nam een 3-0-voorsprong en leek op een gemakkelijke overwinning af te gaan. In de slotfase bracht Kraker de marge echter terug tot een doelpunt. Toch hield De Boe mel daarna stand. Doelpuntenmakers. Kraker Trailers: Bert Scheele, Erik Wieland, Rinus Scheele, Bart Rijckaert allen 1De Boe mel: Robin Comelissen 3, Randy Lau- ret 2. Wentzler Pauwels-Du Commer ce Bodyline 5-6 (1-1): Beide ploegen waren aan elkaar ge waagd, maar de Terneuzenaren toonden zich iets fanatieker dan Wentzler Pauwels. De ploeg uit Vogelwaarde miste bovendien de scherpte in de af werking. Jelmer Dingemanse be sliste kort voor tijd de ontmoe ting in het voordeel van Du Com merce. Doelpuntenmakers. Wentzler Pauw els: Ricardo de Bruijn 2, Yannick Van- hijfte, Jeffrey de Koning, Dave de Waal allen 1. Du Commerce Body line: Mathieu Kreuze 3, Jelmer Dinge manse 2, Barry van de Wetering 1 De Molenhoek-Zeldenrust-Stee- lantcollege 5-4 (x-3): Zeldenrust liet de kans liggen om de Hoekse tegenstander de genadeklap uit te delen. De Molenhoek wist verrassend uit een ondertalsituatie, na de ro de kaart (twee keer geel) voor Mare de Haas, te scoren. Zeldenrust raakte van slag. Thijs de Blaeij bezorgde De Molenhoek in de slotseconden de 5-4-winst. Doelpuntenmakers. De Molenhoek: Sander de Haas 2, Jopie van 't Hof, Jus D'Ouwe Brug/Outokumpu-Van Kouteren 9-3 (4-1): De ploeg uit Sas van Gent was een maatje te groot voor Van Kouteren, dat niet lang tegenstand kon bieden. Wes ley Winne scoorde zijn honderd ste doelpunt in zijn zaalvoetbal loopbaan voor D'Ouwe Brug. Doelpuntenmakers. D'Ouwe Brug: Wesley Winne 3, Stijn Eggermont, Da- rio Sandrini beiden 2, Sebastian de Meijer, Martijn Marcélis beiden 1. Van Kouteren: Frank van Kouteren 2, Jeffrey Haver 1 Baderie Dam-LimeWorkx/'t Kel dertje 0-3 (0-1): Baderie hoefde niet echt onder te doen voor de te genstander, maar kwam niet tot scoren. Dat was het verschil met Limeworkx, dat drie keer scoorde. Doelpuntenmakers. LimeWorkx: Micky Imand 2, Ivica Bjelobrk 1 B-junior Kloetinge naar Cercle Brugge De zestienjarige voetballer Quincy van Aerde maakt met onmiddellijke ingang de overstap van Kloetinge Bi naar Cercle Brugge. Hij doorliep met succes een halfjaar durende stage bij de Belgische profclub. De jonge aanvaller zal in eerste instan tie voor U17- en Ui9-teams uitkomen. Met de B-junioren van Kloe tinge, getraind door oud- Hoek en -Kloetinge-doel- man Jaap Pijnenburg, speel de Van Aerde bovenin de hoofdklasse. Trainer Wim Fenijn verlaat Groede Wim Fenijn stopt na dit sei zoen als hoofdtrainer van voetbalvereniging Groede, zo meldt de Zeeuws-Vlaam se club op de website. Onder Fenijn wist Groede vorig seizoen te promove ren naar de vierde klasse van het zondagvoetbal. Dit jaar vergaat het Fenijn en zijn mannen minder goed. De ploeg staat met vier pun ten op de onderste plaats van de ranglijst. Wie de oefenmeester uit Oostburg opvolgt, is nog niet bekend. Gerrans sprint naar etappezege De Australische wielrenner Simon Gerrans heeft giste ren de eerste etappe van de Tour Down Under gewon nen. De renner van Ori- ca-GreenEdge, die eerder de ze maand ook al de Australi sche titel op de weg verover de, was de snelste in de mas saprint. Hij was op de meet rapper dan de erkende Duitse spe cialist André Greipel (Lotto), die tweede werd. De Austra liër Steele van Hoff (Gar- min) spurtte naar de derde plek. LEWEDORP - Hij is terug van een groot avontuur dat nog heftig door zijn hoofd gonst. Peter van Stee was tijdens de Dakar Rally de navigator in de truck van Ad- win Hoondert en haalde na veer tien dagen racen op zijn tandvlees de eindstreep. „Ik ben heel blij dat we het gehaald hebben, maar moet nu nog wel vijftig uur slaap inhalen." Het dagritme van de landbouwer uit Lewedorp was dan ook 'kil ling'. Twee, drie, bij hoge uitzon dering vier uur slaap per etmaal, meer kreeg hij niet. Na de finish, vaak in de nacht, moest hij het roadbook voor de volgende etap pe nog doornemen. Voor het krie ken van de dag kroop hij dan weer uit z'n tentje omdat er weer vroeg gestart moest worden. Het was dan ook niet gek dat Van Stee een keer letterlijk en figuur lijk de weg kwijt raakte. De Zeeuwse equipe verdwaalde in de Argentijnse woestijn en vond pas na lang zoeken de juiste route te rug. In het donker ging het ver der, met de nodige problemen. „Er stond die etappe ook nog een fout in het roadbook. Overdag stond daar een politieagent om de weg te wijzen, maar toen wij er kwamen, was hij vertrokken. Dankzij de organisatie in Parijs, die ons via de satelliet volgde, zijn we toch nog goed aangekomen. Ze belden ons en hebben ons de weg gewezen." Een extra verzwarende factor was de hitte. In de eerste week was het veertig graden, in de cabine minstens vijftig. Adwin Hoondert werd er ziek van en had twee da- gen nodig om een beetje te her stellen. Ondertussen deelde de Zeeuwse equipe water uit aan ge strande motorrijders. „1 let was bi zar", herinnert Van Stee zich. „Die mannen konden niet veel meenemen. Ze smeekten ons om water." Positief was de kwaliteit van de vrachtwagen. Vorig jaar lag de Hoondert-ploeg er na twee dagen al uit. Hun Daf van toen was te oud, te zwaar en had te veel ver- mogen. Door de te zware motor ging er van alles kapot. De veel lichtere Daf-truck van dit jaar had er maar één Dakar Rally opzitten en liep als een naaimachientje. „Veel problemen hebben we niet gehad", meldt Van Stee. „Dat komt ook doordat we maar één doel hadden: uitrijden. Dat was zwaar genoeg. Van de 196 moto ren zijn er maar 78 gefinisht, van de quads 15 van de 47, van de au- to's 62 van de 154 en van de vrachtwagens 50 van de 75. Het was een enorme slijtageslag. Dit was een van de zwaarste Dakars ooit." Plannen voor volgend jaar zijn er nog niet. De avonturen moeten eerst een plaatsje krijgen. Over een maand gaan Adwin Hoon- dert, Peter van Stee en monteur Jacco op 't Hof hun truck ophalen in de haven van Le Havre. „Wie weet gaan we dan voor het eerst terugkijken." UITSLAGEN ATLETIEK Apeldoorn. NK junioren. Kogelstoten: 3. Ruud Louter (RKHAV) 11 meter (persoonlijk record). TENNIS Melbourne. Australian Open. Mannen, kwartfinales: Wawrinka (Zwi/8) - Djokovic (Ser/2) 2-6 6-4 6-2 3-6 9-7, Berdych (Tsj/7) - Ferrer (Spa/3) 6-1 6-4 2-6 6-4. Vrouwen, kwartfinales: Li Na (Chn/4) - Pert- netta (Ita) 6-2 6-2, Bouchard (Can/30) - Ivano- vic (Ser/14) 5-7 7-5 6-2. VOLLEYBAL Sas van Cent. Recreatieve competitie: Gara ge Bode-Savok/Outokumpu 0,5-2,5 (18-25, 18-25, 23-23), De Sasse Kwartiertjes-100% SAS 0-3 (19-25, 15-25, 12-25), De Resedaa- tjes-De JV's 0-3 (14-25, 18-25, 8-25), De Wa- terneuzen-Nikkies Nagelstudio 3-0 (25-18, 25-18, 24-21). Stand: Savok/Outokumpu 12-35,5; Garage Bode 12-26,5; 100% SAS 12-26; De Waterneuzen 12-17; Nikkies Nagel studio 12-15; De Sasse Kwartiertjes 12-12; De JV's 12-9; De Resedaatjes 12-3. p. WIELRENNEN Angaston. Tour Down Under. Eerste etappe, Nuriootpa - Angaston: 1. Ger- rans (Aus) 135 km in 3.20.34, 2. Greipel (Dui), 3. Von Hoff (Aus), 4, Ulissi (Ita), 5. Bouet (Fra), 6. Gavazzi (Ita), 10. Gesink, 33. Westra 0.04, 40. Danny van Poppel, 78. Boy van Poppel 2.21, 91. Thomas Dekker, 99. De Kort 3.53, 100. Clement 3.57, 112. Tankink, 136. Flens 8.08. door Aector Dooms TERNEUZEN - Koploper Tencezaman behaalde in de eerste klasse van het zaalvoetbal Zeeuws-Vlaande- ren een moeizame 3-2-overwin- ning op OQ value. Doelpuntenmakers. OQ value: Artan Kulludra, Marcus Ongenae beiden 1 Tencezaman: Jari Vyaene 2, Angelo Verbraeken 1 tin de Zeeuw, Thijs de Blaeij allen 1 Zeldenrust-Steelantcollege: Joost van der Steen 2, Lennart Verhelst, Abi van Lare beiden 1 KLOETINCE GROEDE ANGASTON Peter van Stee moet eerst slaap inhalen door Koen de Vries I Vanwege de vermoeidheid raakte navigator Peter van Stee één keer de weg kwijt tijdent de Dakar Rally, foto's Hollandse Hoogte Peter van Stee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 64