Ajax-aanhang: 'Kom in het zwart naar de Arena' Wawrinka vereffent rekening SPORT 27 De fanatieke aanhang van Ajax, die in vak 410 zit, deed gisteren een oproep aan alle fans. 'Kom in het zwart naar de Arena, want een Klassieker zonder uitsuppor ters is geen Klassieker', luidde de boodschap. De fans vrezen voor een 'kleurloze Klassieker' en wil len met zwarte kleding hun on vrede uiten over het besluit. Bur gemeester Eberhard van der Laan van Amsterdam kwam begin ja nuari met zijn Rotterdamse colle ga Ahmed Aboutaleb overeen dat er wederom geen uitsupporters welkom waren. Toch worden er vanavond zo:n duizend Feyenoord-supporters in Amsterdam verwacht. Op sociale media circuleert al enige tijd een foto met daarop een stapel toe gangskaarten die in het bezit zijn van Feyenoord-fans. Wanneer die worden herkend, zullen ze wor den teruggestuurd. Ajax heeft een onbekend aantal kaarten inmid dels al preventief laten blokkeren, omdat die in verkeerde handen zouden zijn gevallen. Feyenoord-fans doken zondag in Utrecht ook op in vakken waar voor ze geen kaarten hadden moe ten kunnen krijgen. Een groep FC Utrecht-supporters kreeg het in het aanpalende vak aan de stok met vijf Feyenoorders. Ouders en kinderen verlieten dat gezinsvak of kregen van de ME het verzoek het stadion te verlaten. Feyenoord heeft op de eigen web site in een verklaring duidelijk ge maakt dat het hoopt dat de Klas sieker rustig en ordelijk zal verlo pen. De club roept haar suppor ters op om niet af te reizen naar de hoofdstad. Want als het beker duel rustig verloopt, is de kans groter dat er na dit seizoen weer uitsupporters aanwezig kunnen zijn bij de Klassieker. Hetzelfde verhaal, dezelfde ac teurs, een herkenbaar decor, een vergelijkbare spanningsopbouw, maar een herschreven einde. Als de partij tussen Djokovic en Wa wrinka als film gerecenseerd zou worden, had een dergelijke be schrijving zeker op zijn plaats ge weest. Want in grote lijnen was er sprake van een feest der herken ning, zij het dat de regisseur voor een andere rolverdeling en afloop had gekozen. Net als in 2013 trad het tweetal in Grand Slamverband in de Rod La- ver Arena op Melbourne Park aan in een avondsessie, zij het in de kwartfinale in plaats van in de vierde ronde. Evenals een jaar eer der werd het een marathonduel dat de toeschouwers tot ver na middernacht biologeerde en in vervoering bracht. Ook nu weer maakten slechts enkele punten het verschil. De uitslag was boven dien welhaast synoniem aan die van destijds: een vijfsetter met verlenging, door het ontbreken van de tiebreak in de slotakte. Niet Djokovic, maar Wawrinka bleek echter de hoofdrol te heb ben gekregen. Of beter gezegd: te hebben opgeëist. De uiteindelijke score was immers in zijn voor deel, al was de scheidslijn tussen euforie en deceptie opnieuw flin terdun: 9-7, terwijl het de afgelo pen keer 10-12 betrof. De andere vier sets eindigden, vanuit het per spectief van de winnaar, in 2-6 6-4 6-2 en 3-6. Het was een vorm van gerechtig heid, het eindresultaat van giste ren. Temeer omdat Wawrinka af gelopen seizoen niet alleen bij de Australian Open met miniem ver schil van Djokovic verloor, maar ook bij de US Open tegen de Ser viër slechts een fractie tekort was gekomen. In New York overwon Wawrinka overigens Wel een barrière. Hij onttroonde er niet alleen Andy Stanislas Wawrinka treedt op de Australian Open uit de schaduw van zijn landge noot Roger Federer. Murray als kampioen, maar drong ook voor het eerst in zijn loop baan tot de halve finale van een major door. Die prestatie voedde zijn zelfbewustzijn. Tot dan had Wawrinka bijna lijd zaam het noodlot van de topspor ter gedragen die dezelfde nationa liteit heeft als de icoon van zijn sport. Niet hij, maar landgenoot Roger Federer hoorde op dat po dium thuis, redeneerde hij jaren lang. Op Flushing Meadows was het voor het eerst andersom. Sindsdien lijkt hij van een last be vrijd te zijn. Wawrinka doet plots zijn bijnaam 'Stan The Man' eer aan. Hij is niet langer het pokdali ge en ietwat gezette kereltje dat zich laat afbluffen, maar een 28-ja rige routinier die ijs in zijn ade ren blijkt te hebben. Die laatste ei genschap wordt normaliter aan Djokovic toegeschreven, maar juist hij bezweek onder de druk. Jamaicaanse bob heeft genoeg geld Voor het eerst sinds 2002 is bij de Olympische Spelen weer een Jamaicaanse twee mansbob actief. Nadat eer der het Internationaal Olym pisch Comité bevestigde dat het team van Winston Watt zich geplaatst had, werd via crowdftmding het benodig de geld binnengehaald. Het bobteam had naar schat ting zo'n 60.000 euro nodig en bereikte dat bedrag maan dag. Andriessen trainer van XerxesDZB Aad Andriessen uit Bruinis- se is aangesteld als trainer bij voetbalclub XerxesDZB. Hij volgt per direct Cor Pot op, die eerder deze maand stopte bij de Rotterdamse za terdag-hoofdklasser. Andriessen is al sinds 2008 in diverse functies verbon den aan de club. XerxesDZB speelt in dezelfde klasse als Hoek en Kloetinge. Andries sen trainde in het seizoen 07/08 SSV'65 uit Goes. Arantxa Rus zegt af voor Fed Cup Arantxa Rus heeft zich afge meld voor de ontmoeting van Nederland in de eerste ronde in de Europese/ Afri kaanse zone van de Fed Cup in februari in Boedapest. De tennisster geeft de voorkeur aan het spelen van toer nooien. Captain Paul Haar huis heeft nog geen vervang ster aangewezen voor het team dat bestaat nu uit Kiki Bertens, Michaëlla Krajicek en Richel Hogenkamp. Anish Giri gelijk tegen koploper Op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee heeft Anish Giri gis teren remise gespeeld tegen Levon Aronian. De negen tienjarige Rijswijker blijft daardoor in de stand op een punt staan van de Armeense koploper. Hij staat nu ge deeld derde. Loek van Wely won van de Duitser Arkadij Naiditsch en staat nu ge deeld zesde. Van der Klooster weer in top tien Zitskiër Kees-Jan van der Klooster, afkomstig uit Vlis- singen, blijft zich goed mani festeren in de wereldbeker cyclus. In het Amerikaanse Copper eindigde hij gisteren als tiende op de reuzensla lom. In de eerste run zette de 36-jarige Walchenaar de tiende tijd neer, in de twee de de zesde. In andere oorden en op an dere onderdelen zat Van der Klooster, die over twee maanden deelneemt aan de Paralympics in Sotsji, dit sei zoen al vaker in de top tien. WOENSDAG 22 JANUARI 2014 yatti In de periode dat de Klassieker nog allerminst aan slijtage onderhevig was, troffen Feyenoord en Ajax elkaar in de bekerfinale van 1980. De Rotterdam mers wonnen met 3-1, onder meer door een doelpunt van Carlo de Leeuw die Ajax-doelman Piet Schrijvers verslagen achterlaat, foto Hollandse Hoogte door Barry van der Hooft AMSTERDAM - Het is goed voor het Nederlandse voetbal om te kunnen constateren dat Ajax en Feyenoord in sportief opzicht op de goede weg zijn. Het maakt de Klassieker een stuk interessanter. Toch kleeft er ook een smetje aan de duels tus sen de rivalen. Sinds vijf jaar zijn er geen uitsupporters welkom en dat wordt in beide kampen als een zwa re tekortkoming ervaren. door Marco Knippen MELBOURNE - Twaalf maanden gele den was Stanislas Wawrinka nog de beklagenswaardige verliezer, gis teren ontpopte hij zich tot de be wierookte triomfator. De Zwitser vereffende bij de Australian Open de rekening die sinds de vorige edi tie openstond. Novak Djokovic, de titelverdediger en viervoudig kam pioen, was het doelwit van de ge tergde incasseur. KINGSTON ROTTERDAM ALMERE WIJK AAN ZEE COPPER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 63