Ongeluk in tunnel kost tijd, ook tijdens spits Speeltuinbedrijf Ballorig gaat toch weer in gesprek met Skidöme ZEEUWS-VLAANDEREN 21 Folkrockband The Levellers op Graauwrock TERNEUZEN - Niet alleen automobi listen die door de Westerschelde tunnel wilden, stonden maandag tijdens de avondspits in de file. Het ritsen naar één strook net voor de tunnel leidde tot zoveel vertraging, dat ook ander verkeer dat via het sluizencomplex Ter- neuzen wilde verlaten én mensen die bij Dow aan het werk moes ten, tussen de wachtende auto's terechtkwamen. Het leidde tot een zeldzaamheid: de N62 werd op de. landelijke radio bij de ver keersinformatie genoemd: 'tussen Hoek en Borssele staat een file van 8 kilometer'. Wie erin stond, had bijna een uur vertraging en daardoor alle tijd om de mobiele telefoon te pakken en naar huis te bellen dat het later werd, of een tweet de wereld in te slingeren. De meeste reacties op twitter waren gelaten en bleven beperkt tot conclusies als 'het eten zal straks wel in de magne tron moeten' en 'ach nee, niet weer hè...'. Er was echter ook verbazing over het feit dat de gestrande voertui gen (drie stuks, een kleine twee kilometer de tunnel in vanuit Ter- neuzen) niet meteen geborgen werden. Dat zou weliswaar leiden tot een volledige afsluiting tij dens de spits, maar zou meteen daarna de file weer hebben opge lost, denken twitteraars. Woordvoerder Ingo de Moor van de Westerscheldetunnel NV weer spreekt dat. „De tunnel was, door het ongeval zelf, een half uur dicht. Meteen bergen duurt een uur, dus dan zou de tunnel ander half uur dicht zijn geweest. Dat zou nog véél meer ellende heb ben veroorzaakt dan nu het geval was." De drie voertuigen werden nu na de spits, om half acht, uit de tunnel gehaald. Bijkomend voordeel was dat de berging daar door beter voorbereid kon wor den. De Moor: „Alles stond klaar: de bergers, de schoonmaakploeg. Daardoor hoefde de tunnel 's avonds maar een dik half uur dicht." Volgens De Moor ontstond het on geluk doordat een busje een klap band kreeg. Twee auto's reden er vervolgens achterop. Er raakte nie mand gewond. GRAAUW - De Engelse folkrock band The Levellers is de hoofdact op de dertiende editie van Graauwrock. Het festival in Graauw wordt tra ditiegetrouw gehouden op Hemel vaartsdag (29 mei). The Levellers (uit Brighton) staan al meer dan 25 jaar bekend om hun energieke liveshows en onophoudende pro ductie van albums. Het platina al bum Levelling The Land (1991) geldt als een absolute klassieker. In 2009 speelden The Levellers op Rock Around The Bridge in Sas van Gent. Kaarten kosten 20 euro. Ballorig was in eerste instantie verbaasd dat exploitant Nicky Broos van Skidöme en makelaar Paul Fermont namens vastgoedei genaar CBRE in deze krant zei den weer te onderhandelen met Ballorig. Manager Wijnand Miran- dolle van Ballorig liet weten al tij; den niets meer vanuit Terneuzen te hebben gehoord. „We waren een tijd geleden in onderhande ling. Zelf mochten wij er in ver band met externe veiligheid in combinatie met de koelmotor van de skibaan geen vestiging ope nen", vertelt Mirandolle. „Het was alleen mogelijk als dezelfde ondernemer van de skihal de ves tiging als franchisenemer zou ex ploiteren. Het is een heel tech nisch verhaal, maar er komt dus helaas geen Ballorig in Terneu zen", zei Mirandolle aanvankelijk. Niet veel later legde hij vanwege de reacties van Broos en Fermont contact met Skidöme. „Ik snap dat Ballorig dacht dat het boek dicht was. Ik heb immers tijden niets laten horen. Maar er is weer contact. Vrijdag zitten we met el kaar om de tafel", aldus Broos. Mi randolle bevestigt dat de deur weer op een kier staat. „Maar voor alle duidelijkheid; het zou gaan om een franchisevestiging, dus is iedereen welkom met een goed initiatief. Broos heeft interesse, maar nog niet de middelen. Er zijn dus weinig mogelijkheden, maar de boel is wel weer in gang gezet. Dus wie weet komt er toch een Ballorig in Terneuzen." Vita Event is bereid met Broos in gesprek te gaan over de aanleg van een semi-permanente schaats baan bij Skidöme. Lezing 'Ketters van Praag tot Middelburg' Jurist en oud-leraar Kunstge schiedenis C.L. De Vries houdt woensdag om 20.00 uur een lezing in de Zeeuw se Bibliotheek, getiteld 'Ket ters van Praag tot Middel burg'. Daarin wordt er inge gaan op de Reformatie en de gevolgen er van in Zeeland. De toegang is gratis, ook niet-leden zijn welkom. Verkiezingsdebat in de Vlaschaard In de aanloop naar de ge meenteraadsverkiezingen houdt de Dorpsraad van Koe wacht vrijdag 28 februari een verkiezingsdebat. In ge meenschapshuis De Vla schaard kunnen de lijsttrek kers van de partijen aan de tand gevoeld worden. De bij eenkomst in Koewacht be gint om half acht. Voorleesfeest voor peuters en kleuters In de bibliotheek in Terneu zen is er vrijdag 24 en vrij dag 31 januari van 16.00 tot 16.30 uur een voorleesfeest voor peuters en kleuters. Daarbij wordt gezongen, ge danst en voorgelezen uit het prentenboek van het jaar 2014. De toegang is gratis, maar wel graag van tevoren aanmelden. Passion4drums in Reynaertland In Reynaertland in Hulst vindt zaterdag de vierde edi tie plaats van Passion4 Drums. Slagwerkleerlingen laten in een afwisselend avondvullend programma met bekende nummers zien wat ze kunnen. Zowel solo als samen. De jongste trom melaars zijn 7 jaar. Aanvang 19.30 uur. Helleborusdagen op Ferdinandushof Kwekerij Ferdinandushof in Overslag houdt zaterdag 25 en zondag 26 januari weer Helleborusdagen. Bezoekers vinden er groot aantal bloeiende Helleborussen in uiteenlopende kleuren. Nieuw dit jaar zijn kruisin gen met Helleborus niger; de echte kerstroos. Beide da gen open van 12 tot 17 uur. Concert door Aulos Consort in kerk Het Aulos Consort, bestaan de uit acht musici, geeft zon dag een concert in de Catha- rinakerk in Hengstdijk. Op het programma staat on der meer het 5e Branden- burgse Concert van Bach en een dubbelconcert van Vival di. Aanvang 15.00 uur, en tree 12 euro, inclusief koffie of thee. WOENSDAG 22 JANUARI 2014 III IIIIIIIIIIIIIIHII Hllll'BIHIWIW Zo af en toe is het raak: een flinke file voor de ingang van de Westerscheldetunnel. Inzetje: de calamiteitenweg van Dow ging in 2011 tijdelijk open tijdens een onderhoudsstop bij Dow. foto's Camile Schelstraete en Mark Neelemans door Martijn de Koning www.graauwrock.nl door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het Friese speeltuin- bedrijf Ballorig zit nog deze week om de tafel met Skidöme-exploi- tant Nicky Broos om te praten over een vestiging in Terneuzen. MIDDELBURG KOEWACHT TERNEUZEN HULST OVERSLAG HENGSTDIJK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59