Ziekenhuisloop niet door tunnel Witte auto mogelijk Noord-Bevelandpas betrokken bij overval oJnktwh komt er eindelijk aan 22 BEVELANDEN en THOLEN Gemeenteraad Kapelle besluit tot instellen driekoppige commissie die geloofsbrieven tevoren kan onderzoeken Kom kijken tijdens het Mopen huis! Opmerkelijke ikansen in' 1s-Crauenpolder 12 mensen per uur krijgen de diagnose kanker Ik was eri van... KAPELLE - De gemeenteraad van Kapelle wil problemen met raads leden en wethouders uitsluiten door de geloofsbrieven van kandi daat-raadsleden en -wethouders tevoren goed te'onderzoeken. Als dat gauw-gauw moet gebeuren tij dens de vergadering waarin de nieuwe raad geïnstalleerd wordt, zou de commissie die daarmee be last wordt, zaken over het hoofd kunnen zien. Ook moeten kandi daat-raadsleden en -wethouders in het vervolg een verklaring om trent gedrag overleggen. Tijdens de raadsvergadering gis teravond was er nog even wat on duidelijkheid over hoe zo'n com missie moet worden benoemd. Wie nu in de raad zit, kan best eens niet verkozen worden. De werkgroep duaal, die het voorstel voorbereidde, denkt daar wel een mouw aan te kunnen passen. De raad breidde gisteravond ook het aantal uren van de raadsgrif- fier uit. De werkgroep duaal had dat graag structureel gedaan maar enkele fracties wilden die beslis sing aan de nieuwe raad overla ten. Nu geldt de uitbreiding tot de verkiezingen in maart. „De Sluiskiltunnel is nog niet zo ver gereed om er met een grote groep door te lopen. We hebben wel goede hoop voor volgend jaar. Op 5 februari valt het besluit of we in 2015 tijdens de tweede edi tie van onze loop wel door de tun nel kunnen", aldus woordvoerder John Smael van ziekenhuis Zorg- saam. De Ziekenhuisloop is initiatief van Zorgsaam ten bate van een va kantiereis voor de dialysepatiën ten van Zorgsaam. Deelname kost vijf euro. De loop (3, 5 en 10 kilometer) mag dan nog niet door de tunnel gaan, ze bavet wel een ander bij zonder element: het parcours leidt voor een deel dwars door het ziekenhuis. Hardlopers dienen een tempo van minimaal zeven kilometer per uur te hebben, wandelaars vijf ki lometer. Aanmelden kan via de website. Kijk naar Sta op tegen kanker 22 januari 21:25 uur op Ned 1 JU* vrijdag 24 en B I zaterdag 25 januari If Wl Bij de overval raakte een 83-jarige vrouw ernstig gewond. Donder dag 16 januari rond 10.15 uur kreeg de politie een melding dat een bejaarde vrouw (83) in haar woning was overvallen en mis handeld. De witte auto stond ten tijde van de overval geparkeerd aan de Burgemeester Adelaar straat, ter hoogte van bakkerij Wisse. De recherche sluit niet uit dat de stationcar rondrijdt in de omgeving van Meliskerke en dat de bestuurder slaapt en verblijft in deze auto. Wie iets gezien heeft, kan belten met 0900-8844. Anoniem bellen kan ook via 0800-7000. KAPELLE - Sjors Huisman, Mandy Houtekamer en Lindsay Hornstra van de Twirl en Dancefactory Ka pelle, hebben ieder in hun eigen categorie het Nationale Twirlkam- pioenschap gewonnen. Sabrina Platjouw en Stephanie de Theije, beide lid van The Showgirls uit 's-Heerenhoek werden eveneens Nederlands kampioen. Sandra van de Ven, Danielle Nieu- wenhuize en Esmee Koeman twirlden zich ook in de prijzen. De kortingspas voor toeristen en bezoekers moet mede helpen om de zomerbus op Noord-Beveland, de gratis pendelbus Noord-Beve- landexpress die in het hoogsei zoen langs de toeristische attrac ties van het eiland toert, uit de kosten te helpen. De gemeente Noord-Beveland wil de bus niet meer subsidiëren na drie jaar suc cesvol rijden. De pas kost drie euro. Degene die de pas verkoopt houdt daar zo'n dertig eurocent aan over en er gaat per verkochte pas zeventig eurocent in een regiofonds, om de Noord-Bevelandexpress te hel pen betalen. De gemeente Noord-Beveland ruim 11.000 euro gestoken in het helpen ontwikke len van de Noord-Bevelandpas. De gebruiker is bij voorkeur de toerist die voor langere tijd in het gebied verblijft. Met de kaart kun nen logiesverstrekkers, dagattrac ties en horeca arrangementen aan bieden. De Gezamenlijke Onder nemersvereniging Noord-Beve land hoopt op die manier de toe ristische omzet op Noord-Beve land te vergroten. De pas werd twee jaar geleden al gewenst, naar aanleiding van het succes van de Schouwen-Duive- landpas, maar dat concept leek zich niet zomaar te laten vertalen naar breder gebruik. Een toeristen pas komt deze zomer ook beschik baar voor de gemeente Veere. In Zeeuws-Vlaanderen is zo'n pas ook al op de markt. Inmiddels is bekend dat alle grote verblijfsac- commodaties op Noord-Beveland eiland mee willen doen. Ook heb ben kleinere verblijfsgelegenhe- den en de jachthavens zich aange meld. Raad onderzoekt integriteit beter door Raymon de Frel TERNEUZEN - Het was een mooie stunt geweest; wandelend en jog gend door de Sluiskiltunnel, ander half jaar voordat de eerste auto er doorheen mag rijden. Maar helaas, de eerste Ziekenhuisloop mag op zaterdag 8 maart nog niet onder het Kanaal van Cent naar Terneu- zen door. www.ziekenhuisloop.nl. Dan wil je maari ding horen, je kunt ditoverleven. Om er voor te zorgen dat niemand meer hoeft te sterven aan kanker, staat Nederland opnieuw op. Puflusstraat 94 Vraagprijs 172.500.-k.k OPEN HUIS! Ontvangst Popuiiertstraat 77 op 24/01 van 16-17u b 25/01 van ll-12u Ruime geschakelde woning met garage Drie ruime slaapkamers en royale zolder met vaste trap 231 m2 grond Fijne tuin gelegen op het zonnige zuiden met vrije achterom Nette, eenvoudige keu ken en badkamer Gelegen in een rustige kindvriendelijke woonom geving. Esdoornstraat 80 Vraagprijs 157.500.-kJt OPEN HUIS! op 24/01 van 15-16u 25/01 van ll-12u Royale hoekwoning op 188 m2 grond Drie royale slaapkamers en zolder Eenvoudige keuken en badkamer Geheel voorzien van nieuw binnenschilderwerk Voor zien van nieuwe laminaatvloeren Rustige ligging Fijne tuin met vrije achterom Voldoende parkeerge legenheid Grote Kade 2, Goes. Tel (0113) 251 000 l Mail goes@sinke.nl www.sinke.nl I m Popuiierestraat 77 Vraagprijs 175.000,- k.k OPEN HUIS! op 24/01 van 16-17u 25/01 van ll-12u Royale geschakelde woning op een hoek gelegen met ruime garage Drie ruime slaapkamers en royale zolder met vaste trap Nieuw bin nenschilderwerk en nieuwe fraaie laminaat vloeren 255 m2 grond Nette, eenvoudige badkamer en keuken Op korte afstand van o.a winkelcentrum. MELISKERKE - In het onderzoek naar de dader van de overval op donderdag 16 januari aan de Sivert- straat in Meliskerke, is de politie op zoek naar de bestuurder van een witte stationcar met een Bel gisch kenteken. door Claudia Sondervan WISSENKERKE - De Noord-Beveland- pas is na twee jaar ontwikkeling rijp voor de toeristenmarkt. Met Pa sen moet de pas in omloop komen. Henkjan Smits

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 52