Stichting Omnisscholen kiest voor korte lijnen BEVELANDEN en THOLEN 21 Presentatie over leven in Papua Minder Vfflbo'erS Pontes roncGLU WÊamÊÊÊsÊÊÊÉéBÊÈ&: Zorgcafé gaat over dementie en humor Het Zorgcafé van dinsdag 4 februari in zorgcentrum Amaliahof in Wissenkerke, gaat over 'Dementie en hu mor*. Christa Henstra van Ketenzorg Dementie Mid den- en Noord-Zeeland ver telt over humor als middel om contact te maken. Aan vang is 19.30 uur, de toegang is vrij. Juwelier betrapt sieradendief Een man (60) uit Den Haag is gistermorgen opgepakt bij een poging tot diefstal bij ju welier Het Gouddoppertje in de Lange Kerkstraat in Goes. De man probeerde sie raden weg te nemen door die weg te moffelen en te vervangen door iets anders. De juwelier had de man in de gaten en waarschuwde de politie. Die hield de Hage naar even na 11.00 uur aan. Voetbal verdient met zonnepanelen De Voetbalvereniging Wolf- aartsdijk krijgt reclamebor den die hun licht en bewe ging krijgen van zonnepane len. Daarmee kan de vereni ging geld verdienen omdat er vaker niet dan wel wordt gespeeld op het wedstrijd- veld. Omdat de panelen de opgewekte energie meestal doorgeven aan het net, zijn de panelen al over vijfjaar terugverdiend. PARTYcipatie door jongeren in 't Beest Een groep jongeren houdt in samenwerking met de jonge- renraad Goes en het jonge renwerk van de SMWO vrij dag vanaf 20.00 uur de activi teit PARTYcipatie. Het idee erachter is dat jong Goes ta lenten op het podium kan la ten zien. De activiteit vindt plaats in podium 't Beest. En tree bedraagt 2 euro. Optreden van Op Sterk Water Cabaretgroep Op Sterk Wa ter treedt op vrijdag 24 ja nuari om 20.00 uur op in buurthuis Onder de Toren in Wissenkerke. Twee jaar geleden trad het gezelschap ook al op voor het Nut Noord-Beveland. Toegang kost 18 euro voor niet-leden en 15 euro voor leden. Molly Malone treedt op In de Haestinge in Sint- Maartensdijk wordt zater dag 25 januari vanaf 20.15 uur een Ierse avond gehou den met een optreden van Molly Malone. De band speelt Ierse folksongs. Meer informatie via: www.stich- tinguitoptholen.nl. GOES - Paul van den Berg, de nieu we directeur van de openbare ba- sischolen in de gemeente Borsele, kiest bewust voor korte lijnen en veel communicatie tussen de coör dinatoren van de scholen en de ouders van de leerlingen. „Zo heb ben we tweewekelijks overleg met de coördinatoren." De nieuwe directeur vindt het een uitdaging aan de slag te gaan in een regio waar zes schoolbestu ren actief zijn. „Natuurlijk ben ik een groot voorstander van het openbaar onderwijs maar ik ga met open vizier het overleg met de overige schoolbesturen in." Bestuurder Elly Brand van Stich ting Omnisscholen noemt Paul van den Berg een onderwijsman in hart en nieren. „Hij is de juiste man op de juiste plek." 'Samen wijzer' is de slogan van de nieuwe stichting. „We Teren de kinderen verantwoordelijkheids gevoel en zelfstandig werken. Dat kinderen van elkaar leren. Daar naast werken we met hechte schoolteams die de kinderen na tuurlijk ook een leuke schooltijd willen bezorgen. De nieuwe stichting investeert in de kwaliteit van het onderwijs. „Zo is het afgelopen jaar veel geïn vesteerd in scholing. We spreken over het Omniprofiel. We gaan voor de maximale onderwijsresul taten. Zo willen we bijvoorbeeld bij de Cito-eindtoets de maxima le capaciteit van de leerlingen be nutten. Ik moet daarbij wel zeg gen dat de Cito-toets in mijn ogen breder opgezet zou kunnen worden. Dat leerlingen niet al leen worden getest op hun intel lectuele vermogens maar ook op hun cognitieve kwaliteiten." De gemeente Borsele maakte zich wat zorgen over het buitenonder- houd van de schoolgebouwen zo dra de daarvoor bedoelde budget ten vanaf 1 januari 2015 direct van het Rijk naar de schoolbesturen gaan. Volgens Brand hoeft Borsele zich geen zorgen te maken. „Het staat buiten kijf dat we blijven in vesteren in de schoolgebouwen." GOES - Pieter en Jacomien van der Wilt wonen met hun dochters •Julia en Ivana in de binnenlanden van Papua en zijn daar werkzaam in het onderwijs. Donderdag 23 ja nuari geven ze op het Calvijn Col lege in Goes een presentatie over hun leven en werk in de Baliem- vallei. Met de verkoop van Indone sische spulletjes hopen ze geld op te halen om hun werk te onder steunen. Aanvang 19.30 uur. Dat aantal is gezakt van 120 in eer dere jaren naar 80 nu. Bij buur school Ostrea Kader- en Beroeps gerichte leerweg is het aantal leer lingen dat voor beroepsonderwijs kiest wel stabiel: 107 dit school jaar, tegen 105 in het vorige. Afde lingsleider Lidia Rouw ziet de be langstelling voor de beroepsge richte leerweg stijgen, afgaand op het aantal aanmeldingen voor de oriëntatiedag voor de schoolkeu ze, gisteravond. Die is bij het Goe se Lyceum Beroepsonderwijs za terdag van 9.30 tot 12.00 uur. Pontes Goese Lyceum werkte tot nu toe met twee klassentypes, een met meer nadruk op de theo retische leerweg en een sterker ge richt op de beroepskeuze. „We verenigen nu de beste punten uit beide systemen," zegt woordvoer der Rino Gelok. De school gaat werken met twee niveau's: een basis/kader-niveau en een 'master- klas', waarin de lat dichter bij ma vo-niveau gaat en ook Frans en Duits wordt gegeven. Voor beide klassen geldt extra aandacht voor taal en rekenen. In talentwerk- plaatsen proeven leerlingen van al le mogelijke vakken. WOENSDAG 22 JANUARI 2014 - WISSENKERKE KRUININGEN WOLFAARTSDIJK GOES W.ISSENKERKE SINT-MAARTENSDIJK I Kleine foto bovenin: Paul van den Berg. foto's Stichting Omnisscholen, fotomontage Donja Odijk door Frank van Cooten www.wildeverhalen.blogspot.com door Claudia Sondervan atheneum - havo - vmbo theoretische leerweg www.roncalli-boz.nl GOES - Pontes Goese Lyceum Goes heeft de eerste leerjaren op het Be roepsonderwijs aan de Bergweg op de schop genomen. Reden is het sterk teruglopend aantal leerlingen dat kiest voor een van de beroeps gerichte opleidingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51