Kedem Cutkind behoudt de leiding 28 SPORT Navigator uit Lewedorp blij dat-ie gefinisht is. Vierde zege voor Brouwershaven Oefenwedstrijd Schouwse selectie LEWEDORP - Hij is terug van een groot avontuur dat nog heftig door zijn hoofd gonst. Peter van Stee was tijdens de Dakar Rally de navigator in de truck van Ad- win Hoondert en haalde na veer tien dagen racen op zijn tandvlees de eindstreep. „Ik ben heel blij dat we het gehaald hebben, maar moet nu nog wel vijftig uur slaap inhalen." Het dagritme van de landbouwer uit Lewedorp was dan ook 'kil ling'. Twee, drie, bij hoge uitzon dering vier uur slaap per etmaal, meer kreeg hij niet. Na de finish, vaak in de nacht, moest hij het roadbook voor de volgende etap pe nog doornemen. Voor het krie ken van de dag kroop hij dan weer uit z'n tentje omdat er weer vroeg gestart moest worden. Het was dan ook niet gek dat Van Stee een keer letterlijk en figuur lijk de weg kwijt raakte. De Zeeuwse equipe verdwaalde in de Argentijnse woestijn en vond pas na lang zoeken de juiste route te rug. In het donker ging het ver der, met de nodige problemen. ,;Er stond die etappe ook nog een fout in het roadbook. Overdag stond daar een politieagent om de weg te wijzen, maar toen wij er kwamen, was hij vertrokken. Dankzij de organisatie in Parijs, die ons via de satelliet volgde, zijn we toch nog goed aangekomen. ^Ze belden ons en hebben ons de weg gewezen." Een extra verzwarende factor was de hitte. In de eerste week was het veertig graden, in de cabine minstens vijftig. Adwin Hoondert werd er ziek van en had twee da- gen nodig om een beetje te her stellen. Ondertussen deelde de Zeeuwse equipe water uit aan ge strande motorrijders. „Het was bi zar", herinnert Van Stee zich. „Die mannen konden niet veel meenemen. Ze smeekten ons om water." Positief was de kwaliteit van de vrachtwagen. Vorig jaar lag de Hoondert-ploeg er na twee dagen al uit. Hun Daf van toen was te oud, te zwaar en had te veel ver mogen. Door de te zware motor ging er van alles kapot. De veel lichtere Daf-truck van dit jaar had er maar één Dakar Rally opzitten en liep als een naaimachientje. „Veel problemen hebben we niet gehad", meldt Van Stee. „Dat komt ook doordat we maar één doel hadden: uitrijden. Dat was zwaar genoeg. Van de 196 moto ren zijn er maar 78 gefinisht, van de quads 15 van de 47, van de au to's 62 van de 154 en van de vrachtwagens 50 van de 75. Het was een enorme slijtageslag. Dit Was een van de zwaarste Dakars ooit." Plannen voor volgend jaar zijn er nog niet. De avonturen moeten eerst een plaatsje krijgen. Over een maand gaan Adwin Hoon- Peter van Stee. dert, Peter van Stee en monteur Jacco op 't Hof hun truck ophalen in de haven van Le Havre. „Wie weet gaan we dan voor het eerst terugkijken." Beide spelers hadden zich op de ongewone variant van het Frans voorbereid. Toen de spelers de theorie na een zet of tien niet meer wisten, speelden zij op intuï tie en leek Spiegels een licht voor deel te krijgen. Bij latere analyse bleek dat hij minimaal remise in handen had. Maar Spiegels koos niet altijd de beste voortzetting, en in het eindspel kon Gutkind met zijn actievere dame een pion winnen. Dit was, samen met zijn iets betere pionnenstructuur, ge noeg voor de overwinning. Medekoploper Hans Aangeen brug speelde de vrij onbekende Tsjigorin-opening, waarop witspe- ler Kees van den Nieuwendijk na dameruil het recht op de rokade verspeelde. Het kostte hem enke le zetten zijn stelling weer te fat soeneren, maar toen maakte hij de fout zijn loper van de zwarte velden af te ruilen, waardoor hij een zwakke geïsoleerde pion in het centrum overhield. Aangeen- brug buitte dit voordeel uit. Bas van de Graaf slaagde erin met zwart een koningsaanval op te zet ten, en toen hij zijn f-pion kon doorschuiven naar f4 was het met de veiligheid van de koning van Kees Bimmels gedaan en gaf deze op. De enige witspeler die won dank te dit aan zijn optimisme. Marco Vieveen stond weliswaar beter in tijd - elf minuten tegen Pang Yuen nog maar drie - maar zijn stelling met een kwaliteit minder leek niet best. Hij dacht er zelf an ders over en offerde een toren om zijn ver opgerukte vrijpion te be houden. Vervolgens produceerde hij een hele rij aan schaakjes. Yuen koos vaak niet de beste voortzetting. Uiteindelijk werd de witte minderheidsaanval beloond met een vol punt. De kracht won het van de logica. Derde plaats voor Melissa Dooge Melissa Dooge is in Wijk en Aalburg bij de voorronde meerkamp turnwedstrijden in de derde divisie als derde geëndigd. De turnster van Delta Sport behaalde bij de- pupil 149.075 punten. Haar beste onderdeel was de vloe roefening. Daarmee was ze de sterkste van het comple te deelnemersveld. Joyce Papeveld werd bij de jeugd vierde divisie vierde. Delta Sport kwam met acht turnsters in actie. Brouwershaven boekte in de reserve vierde klasse een verdiende 2-0-zege in Scha- rendijke tegen het derde team van ZSC'62. In de eer ste helft raakten de bezoe kers twee keer de lat en wer den een aantal grote kansen om zeep geholpen. Na de pauze was de thuisploeg aan vankelijk wat sterker, maar- trok Brouwershaven het duel aar zich toe via Marijn Kool en Jan de Koeijer. De Schouwse vrouwenselec tie speelt woensdag 29 janua ri op sportpark 'De Volhar ding' in Bruinisse een oefen wedstrijd tegen het Flak- keese vrouwenelftal. De wedstrijd begint om 19.30 uur. Het Schouwse team be staat uit voetbalsters van MZC'11 (6), De Westhoek (4), Bruse Boys (3) en ZSC'62 (2). Op 23 januari trai nen de geselecteerde speel sters onder leiding van Adri Franke. Snap on Racing wint kartrace Het team van Snap on Ra cing heeft in de hoofdklasse de achtste race in het Zeeuws indoor kartkam- pioenschap gewonnen. De equipe kwam halverwe ge aan de leiding en won nen met een ronde voor sprong de twee uren duren de wedstrijd. De snelste race ronde werd gereden door Rico Haar- bosch, in een tijd van 43.200 seconden. Dammers GZC winnen bij Tholen Het achttal van damcombi- natie Goes-Zierikzee (GZC) heeft de vierde competitie wedstrijd met ruime cijfers gewonnen. In de uitwed strijd bij Tholen/DSVF werd gewonnen met 4-12. Na mens GZC wonnen Chiel Poulisse, Kees Rijk, Aart Walraven en Cor Boot allen, terwijl de overige partijen in remise eindigden. GZC staat nu derde op de rang lijst. Peter van Stee moet eerst slaap inhalen door Koen de Vries I Vanwege de vermoeidheid raakte navigator Peter van Stee één keer de weg kwijt tijdens de Dakar Rally, foto's Hollandse Hoogte UITSLAGEN ATLETIEK Apeldoorn. NK junioren. Kogelstoten: 3. Ruud Louter (RKHAV) 11 meter (persoonlijk record). p. BASKETBAL New York. NBA: Cleveland Cavaliers - Dallas Mavericks 97-102, Detroit Pistons - Los Ange les Clippers 103-112, Charlotte Bobcats - Tor onto Raptors 100-95, Washington Wizards - Philadelphia 76'ers 107-99, New York Knicks - Brooklyn Nets 80-103, Memphis Grizzlies - New Orleans Pelicans 92-95, Atlanta Hawks - Miami Heat 121-114, Chicago Bulls - Los Ange les Lakers 102-100 (n.v.), Houston Rockets - Portland Trail Blazers 126-113, Golden State Warriors - Indiana Pacers 94-102. TENNIS Melbourne. Australian Open. Mannen, kwartfinales: Wawrinka (Zwi/8) - Djokovic (Ser/2) 2-6 6-4 6-2 3-6 9-7, Berdych (Tsj/7) - Ferrer (Spa/3) 6-1 6-4 2-6 6-4. Vrouwen, kwartfinales: Li Na (Chn/4) - Pen- netta (Ita) 6-2 6-2, Bouchard (Can/30) - Ivano- vic (Ser/14) 5-7 7-5 6-2. WIELRENNEN Angaston. Tour Down Under. Eerste etappe, Nuriootpa - Angaston: 1. Ger- rans (Aus) 135 km in 3.20.34, 2. Greipel (Dui), 3. Von Hoff (Aus), 4. Ulissi (Ita), 5. Bouet (Fra), 6. Gavazzi (Ita), 10. Gesink, 33. Westra 0.04, 40. Danny van Poppel, 78. Boy van Poppel 2.21, 91. Thomas Dekker, 99. De Kort 3.53, 100. Clement 3.57, 112. Tankink, 136. Flens 8.08. ZIERIKZEE - De meeste aandacht in de competitie van schaakvereni ging Zierikzee ging uit naar het duel tussen koploper Kedem Gut kind en de kampioen van twee jaar geleden, Sjaak Spiegels. De winst ging naar de leider van dit mo ment. Uitslagen: Kees Bimmel-Bas van de Graaf 0-1, Sjaak Spiegels-Kedem Gut kind 0-1, Fokko Baakman-Martin Krij ger 0-1, Kees van den Nieuwend- ijk-Hans Aangeenbrug 0-1, Rene van Rikxoort-Piet de Vreede 0-1, Frans Jan- sen-Paul Greefhorst 0-1, Marco Vie- veen-Pang Yuen 1-0, Teun Brouwer-Jo- hn van Dalsen 0-1, Peter de Vrie- ze-Adrie de Jonge 0-1johan van de Velde-Jan Heiligers 0-1, Chris van El- dik-Dick Doeswijk 0-1, Henny de Jon- ge-Wim van deWaarsenburg 0-1, Ben Snethorst-Jac Weeland 0-1. Stand aan kop: 1. Kedem Gutkind 592, 2. Hans Aangeenbrug 564, 3. Bas van de Graaf 426, 4. Martin Krijger 414, 5. Jac Weeland 347. WIJK EN AALBURG SCHARENDIJKE B RU INIS S E MIDDELBURG ZIERIKZEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 48