Twee extra turbines in windpark Kreekrak Eerste ziekenhuisloop nog niet door tunnel Witte auto mogelijk betrokken bij overval 22 SCHOUWEN-DUIVELAND Schouwen-Duiveland en de Walcherse gemeenten gaan de komende jaren intensiever samenwerken. OPTEGENI KANKER 12 mensen per uur krijgen de diagnose kanker Ik was er 1 van, Goesenaren openen weeshuis STA MIDDELBURG - De drie Walcherse gemeenten en Schouwen-Duive land gaan de komende vier jaar in tensiever samenwerken. De vier colleges van burgemeester en wet houders hebben dat afgesproken, zei de Middelburgse wethouder Chris Simons gisteren bij de on dertekening van de samenwer kingsovereenkomst op het gebied van geografische diensten. De vier spraken in 2011 af om meer samen te werken. Tot nu toe werken ze, in wisselende sa menstelling, samen op terreinen zoals ICT en Belastingen. De samenwerking in één Geo-dienst is de eerste waar alle vier de gemeenten elkaar gevon den hebben, benadrukte Simons tijdens zijn toespraak tot colle ga-bestuurders en medewerkers van die dienst. „Jullie hebben de samenwerking bevorderd", zei hij tegen de medewerkers. Simons liet ook weten dat de sa menwerking op het gebied van ICT en Belastingen tot nu toe pri ma verloopt. „Dat gaat echt heel erg goed." De Walcherse gemeenten werken ook al samen op het terrein van de Sociale Diensten. Maar op een onderdeel daarvan, het armoede beleid, bestaan er nog steeds ver schillen tussen Middelburg en Vlissingen. Daardoor heeft een in woner van de ene gemeente met andere regelingen te maken dan een inwoner uit de andere. Simons liet weten dat geprobeerd wordt de onderlinge verschillen weg te werken waardoor, straks el ke inwoner van Walcheren kan profiteren van de zelfde regelin gen. Hij verwacht niet dat die ver schillen heel snel zijn wegge werkt. Simons noemde als voorbeelden voor toekomstige samenwerking tussen de vier gemeenten de afde ling Personeel en Organisatie, het Groenbeheer en de Reinigings dienst. Volgens hem is samenwer king nodig om efficiënter te kun nen werken en om kennis in huis te houden. Door de samenwer king op het gebied van geografi sche diensten kunnen de vier ge- meenten nu beschikken over zeer moderne apparatuur, aldus afde lingschef Stephan Hageman. Hij vertelde ook dat door alle Zeeuw se gemeenten op vele terreinen sa menwerking gezocht. Ze houdt bijvoorbeeld een Middelburgse ambtenaar zich bezig met het on derhoud van openbare verlichting in heel Zeeland. „Ook voor de ter reinen van Havenschap Zeeland Seaports." En zo helpt een Middel burgse ambtenaar de gemeente Veere bij de plannen voor de aan leg van een kunstgrasveld in Kou- dekerke. Hageman: „Wij hebben al een aantal van die velden. Voor de gemeente Veere wordt het het eerste. Wij helpen de buurge meente maar profiteren zelf ook omdat we de aanbesteding voor een veld in Arnemuiden kunnen koppelen aan dat in Koudekerke." W Kijk naar Sta op tegen kanker 22 januari 21:25 uur op Ned 1 B en W van Reimerswaal hebben onlangs ingestemd met uitbrei ding met twee dezelfde turbines. Volgens Ronald de Coo van Win vast, één van de vier partijen in windpark Kreekrak, zijn de twee locaties aan het licht gekomen tij dens een 'optimalisatieslag'. De twee extra molens komen in de noordoostelijke punt van het windmolenpark, vlakbij de sluis- kolk. „De locatie voor de windtur bine die het dichtst bij de sluis komt, is vrijgekomen omdat een gebouw van Rijkswaterstaat bin nenkort gesloopt wordt", zegt De Coo. Het gaat om een kantoortje dat momenteel niet meer wordt gebruikt. De nieuwe windturbine wordt er pal naast gebouwd. De andere extra windmolen komt eveneens aan de oostkant van het sluizencomplex. „Bij een strek- gj dam langs de kade is er nog ruim te voor een windturbine." Vol- fg gens De Coo is de gemeente posi tief over het verzoek van Winvast omdat het beeld in het gebied al bepaald wordt door windmolens. Voor de plaatsing van de twee extra windturbines moet een apar te procedure worden doorlopen. Die kan wel aanmerkelijk sneller verlopen dan bij de plaatsing van de 31 voorgaande turbines. Veel onderzoeken die destijds gedaan zijn, kunnen worden aangevuld en geüpdatet, zegt De Coo. „De extra effecten door de bouw van de twee turbines zijn minimaal." Winvast heeft straks in totaal vier turbines in het windpark. Agra riërs uit de omgeving hebben er zes en energiebedrijven Delta en Eneco zijn eigenaar van respectie velijk achttien en zeven turbines. Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl „De Sluiskiltunnel is nog niet zo ver gereed om er met een grote groep door te lopen. We hebben wel goede hoop voor volgend jaar. Op 5 februari valt het besluit of we in 2015 tijdens de tweede edi tie van onze loop wel door de tun nel kunnen", aldus John Smael van Zorgsaam. De Ziekenhuis loop is initiatief van Zorgsaam ten bate van een vakantiereis voor de dialysepatiënten van Zorg saam. Deelname kost vijf euro. De loop (3, 5 en 10 kilometer) heeft een wel een ander bijzonder element: het parcours leidt voor een deel dwars door het zieken huis. Hardlopers dienen een tem po van minimaal zeven kilometer per uur te hebben, wandelaars vijf kilometer. Aanmelden kan via de website. www.ziekerthuisloop.nl. Bij de overval raakte een 83-jarige vrouw ernstig gewond. Donder dag 16 januari rond 10.15 uur kreeg de politie een melding dat een bejaarde vrouw (83) in haar woning was overvallen en mis handeld. De witte auto stond ten tijde van de overval geparkeerd aan de Burgemeester Adelaar straat, ter hoogte van bakkerij Wisse. De recherche sluit niet uit dat de stationcar rondrijdt in de omgeving van Meliskerke en dat de bestuurder sliapt en verblijft in deze auto. Wie iets gezien heeft, kan bellen met 0900-8844. Anoniem bellen kan ook via 0800-7000. GOES - De Stichting Netherlands Sri Lanka heeft in het Aziatische land een derde weeshuis geo pend. De drie bestuursleden Els- beth Sanderse, Dick Keizer en Theo Schouwenaar uit Goes zijn afgelopen weekeind teruggeko men van hun werkbezoek aan het Aziatische land, waar hun derde weeshuis in Kelaniya met zang, dans en muziek feestelijk werd ge opend. Vorig jaar werd het besluit genomen om een derde weeshuis te bouwen en dit plan kon on langs gerealiseerd worden. Gemeenten meer op één lijn door Emile Calon 4 De gemeenten Middelburg, Schou wen-Duiveland, Veere en Vlissingen willen de komende jaren nog meer gaan samenwerken. Henkjan Smits Dan wil je maar i ding horen, je kunt dit overleven. Om er voor te zorgen dat niemand meer hoeft te sterven aan kanker, staat Nederland opnieuw op. door Joeri Wisse RILLAND - Het grootste windmolen park van Zeeland wordt nog een beetje groter. Volgend jaar zomer wil Winvast bv uit Odijk nog twee extra turbines bouwen bij de Kreekraksluis bij Rilland. Daarmee komt het totaal op 33 windmolens. TERNEUZEN - Het was een mooie stunt geweest; wandelend en jog gend door de Sluiskiltunnel, ander half jaar voordat de eerste auto er doorheen rijdt. Maar helaas, de eer ste Ziekenhuisloop mag op 8 maart nog niet door de tunnel. MELISKERKE - In het onderzoek naar de dader van de overval op donderdag 16 januari aan de Sivert- straat in Meliskerke, is de politie op zoek naar de bestuurder van een witte stationcar met een Bel gisch kenteken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 44