Samenwerking met mbo en bedrijfsleven Gemeente investeert in eilandmarketing SCHOUWEN-DUIVELAND 21 Zij is blij met de zaken die op dit gebied zijn gerealiseerd. Zo ver zorgt een docent van Scalda in Vlissingen één dag per week les in Zierikzee bij vmbo-leerlingen consumptief, zodat zij meteen iets leren van de mbo-werkwijze. Ook de samenwerking met het re gionale bedrijfsleven acht De Munnik van groot belang voor het voortbestaan van een volledi ge vmbo op Schouwen-Duive- land. „Zo is het gelukt dat leerlin gen van klas 4 elke dinsdag stage kunnen lopen bij een bedrijf in de regio. Een ander mooi voor beeld zijn de lascabines de Ne- mag de school heeft geschonken." Verder geeft I )e Munnik voorbeel den van samenwerking met maat schappelijke organisaties. Zo zijn leerlingen van de Bouwgroep be trokken bij de bouw van een tra- valje in opdracht van de Dorps raad in Geersdijk. Ook de Stoom- treingroep in Kerkwerve doet een beroep op vmbo-leerlingen voor de bouw van een seinhuisje bij de miniatuurspoorbaan. Verder hel pen circa tachtig leerlingen van consumptief en zorg/welzijn mee bij het evenement 'Goud van Oud' volgende week vrijdag in Burgh-Haamstede. En natuurlijk is er het eigen schoolrestaurant 'Le Marin' waar bezoekers van daag tijdens de open dag ook een kijkje kunnen nemen. Die open dag bestaat uit twee delen. Het middagprogramma duurt van 13.30 tot 16.00 uur en is geschikt voor ouders én hun kinderen. Ze krijgen ieder een eigen program ma waarbij de kinderen zelf din gen kunnen doen in de praktijkaf delingen. Vanavond zijn er voor lichtingen en rondleidingen door de leerlingen tussen 19.00 uur en 21.30 uur. Er zijn praktijklessen Sport, Kunst en Cultuur, Techna- sium en de schoolband treedt op. „We zijn op de goede weg met ei landmarketing", vindt burgemees ter Gerard Rabelink. De gemeen te Schouwen-Duiveland hecht veel waarde aan 'het promoten van het draagvlak voor het ei land'. Daar passen beide projec ten volgens het college prima bij. De Ondernemersvereniging Ren esse wil een laag touchscreen bord plaatsen bij de locatie Water meter, waar bezoekers interactief informatie kunnen vergaren. Daar naast is een digitaal bord (zonder touchscreen) gepland aan de Stoofweg waarop evenementen kunnen worden aangekondigd. Met de aanschaf en installatie van de borden is een bedrag van 60.000 euro gemoeid, waaraan de gemeente eenmalig 15.000 euro wil bijdragen. De borden zijn van de ondernemersvereniging en die is ook verantwoordelijk voor on derhoud. De gemeente mag wel, in geval van calamiteiten of als er bijvoorbeeld in het kader van ei landmarketing zaken vallen te melden, gebruik maken van de borden. Met het videoproject Ei landverhalen wil de Stichting Markant Schouwen-Duiveland historische verhalen schetsen aan de hand van zaken die nog op Schouwen-Duiveland zichtbaar zijn, zoals bijvoorbeeld de oude tramlijn. Het gaat om een serie van zo'n tien video's, waarbij het de bedoeling is (met behulp van acteurs) de verhalen te laten ver tellen door mensen uit die tijd. Doel is de belangstelling van in woners van Schouwen-Duiveland voor hun woonomgeving te sti muleren. Eilandverhalen kan daar- Eilandverhalen zijn histori sche video's die alles te ma ken hebben met de Schou- wen-Duivelandse identiteit. naast worden i ngezet voor verbre ding van het toeristisch product en eilandmarketing. De onderwer pen die aan bod komen hebben al les te maken met de Schouwse identiteit, licht initiatiefnemer Peter Huijsman (onder meer ma ker van de documentaire 'Al draagt een aap een gouden ring...' over Jacob Cats) de insteek toe. De link naar eilandmarketing is dan snel gelegd. „Wil je je eiland verkopen, dan past daar je identi teit wel bij. Want je moet dan wél zelf weten wat jou nu zo interes sant maakt." Met de subsidie van de gemeente op zak (16.500 euro) kan de stichting op zoek naar cofi nanciering. Huijsman verwacht dit jaar al een begin te kunnen maken met het project. Lezing over slavernij in Zeeland Siegfried Steglich van de Stichting Monument in Mid delburg vertelt vandaagvoor de Vrouwen van Nu om 19.30 uur in het dorpshuis van Noordwelle over de rol van Zeeland in de slavenhan del, met name vanuit Mid delburg en Vlissingen. Deze zomer wordt de afschaffing van de slavernij herdacht. Lezing over ontwikkeling mens Gemeentelid Gerard Gerrit- se van de Vrijzinnige Ge meente Zierikzee houdt morgenavond de lezing 'De ontwikkeling van de geest van homo sapiens' om 20.00 uur in het Kerkcentrum ach ter de Gasthuiskerk, Haven plein 17. Toegang vanaf 19.45 uur met koffie en thee. De entree is een vrije gift. Gymnastiek voor ouderen Stichting Eilandzorg Schou wen-Duiveland is begonnen met wekelijkse gymnas tieklessen voor ouderen op drie locaties van Eilandzorg in Zierikzee en Nieuwer- kerk. Meer informatie is ver krijgbaar bij Jacqueline Bouwman via 06-20685782 of via jbouwman@cilandzorg.com. ZONNEMAIRE Darttoernooi voor koppels In de zaal van café Bommen- ede in Zonnemaire wordt za terdag een darttoernooi voor koppels gehouden. Aan vang is 19.00 uur. Mensen die mee willen doen, kun nen bellen naar 06-50551896 of mailen naar komeenslangs@cafebomme nede.nl. Inschrijfgeld is 5 eu ro per persoon. Kindertheater in het Diekhuus Kindertheatergezelschap Wie Walvis speelt op zater dag 25 januari 'Yurko' in de Rabobankzaal van het Diek huus aan het Beneden Zand pad in Middelharnis. Het sprookje gaat over de klein ste reus ter wereld, over dap per zijn en je eigen angsten overwinnen. Aanvang is 14.00 uur. Entree is 6 euro. Kampioenschap mountainbiken Wielercomité Goeree houdt zaterdag voor de tiende keer een mountainbikewedstrijd op de Brouwersdam. Het par cours bestaat uit anderhalve kilometer heuvelachtig ter rein met klimmetjes. Ieder een kan meedoen, je hoeft alleen in het bezit te zijn van een mountainbike en helm. WOENSDAG 22 JANUARI 2014 Vmbo-staffunctionaris Anita de Munnik deelt te midden van de leerlingen van de bouwafdeling een moment van vreugde, foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE - De route naar betere, aansluiting tussen vmbo/mavo en mbo is al enige tijd geleden inge zet. „Dat is een landelijke trend. Het is van groot belang die samen werking te verstevigen vooral om uitval bij het mbo te voorkomen", zegt Anita de Munnik. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Een serie historische vi deo's met 'eilandverhalen' en digita le evenementenborden in Renesse. De gemeente Schouwen-Duiveland steekt ruim 30.000 euro subsidie in deze projecten in het kader van eilandmarketing. NOORDWELLE ZIERIKZEE ZIERIKZEE MIDDELHAR.NIS BROUWERSDAM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43