Jachthaven van de Toekomst dichterbij I I Gemeente houdt eigen Straö Renesse schrapt organisatie tegen licht inschrijfgeld door crisis veel voordeel berco 64 Graadmeters als slagingspercentage examenresultaten en zittenblijvers zeggen niet alles Vijfentwintig kilometer te gaan 20 SCHOUWEN-DUIVELAND OPEN DAG ONDERWIJS Vmbo-staffunctionaris Anita de Munnik is 'geweldig trots' op die eerste plek. 'Maar er telt veel meer'. Gospelkoor zingt EP Het einddocument bevat de resul taten van allerlei onderzoeken die zijn uitgevoerd nadat de gemeen te Schouwen-Duiveland en de ini tiatiefnemers in 2010 een intentie overeenkomst hebben getekend. Nog niet rond is de compensatie voor de visserij en ook het beeld kwaliteitsplan moet nog verder uitgewerkt. Daarnaast is de erf pacht nog niet definitief geregeld. Pas als ook die kwesties duidelijk zijn, zullen er krabbels onder de exploitatieovereenkomst worden gezet. De bedoeling is wel dat de gemeenteraad het einddocument eerst (in februari) vaststelt, zodat de initiatiefnemers kaders heb ben om het project verder te ont wikkelen en de exploitatieover eenkomst alvast kan worden opge steld. Dat laatste is voor de ge meente Schouwen-Duiveland van belang omdat via die overeen komst geregeld wordt dat alle kos ten die de gemeente voor dit pro ject maakt voor rekening van de initiatiefnemers komen. De Jacht haven van de Toekomst is het grootste project (200 miljoen eu ro) waar de gemeente Schou wen-Duiveland ooit mee te ma ken heeft gehad. In het plange bied worden voorzieningen op het gebied .van dag- en verblijfsre- creatie gebouwd, waaronder re creatiewoningen en een hotel met congresfunctie (samen 600 eenheden), winkels, ligplaatsen en attracties als een visbank waar dagvangsten worden verkocht. „Voor ons als gemeentebestuur is dit van belang in het kader van de werkgelegenheid", wijst wethou der Ad Verseput op de zeker 500 fte's die de Jachthaven van de Toe komst zal opleveren. „Daarnaast is de uitstraling voor de regio vol gens het college van groot be lang." Donderdag 23 januari wordt om 19 uur een presentatie gegeven in het gemeentehuis. ZIERIKZEE - Het vmbo bij Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee staat als beste van Zeeland genoteerd in de Keuzegids Middelbare Scho len van Elsevier. „Ik denk dat we met z'n allen hebben bijgedragen aan dit resultaat", zegt Anita de Munnik. Zij is nu bijna vijfjaar werkzaam bij Pontes Pieter Zee man. Vanaf maart 2009 tot aan dit schooljaar als sector-directeur vm bo en sinds kort als staffunctiona ris. Leuk dus zo'n lijstje van Elsevier, maar de Munnik hoopt dat het niet of nauwelijks zal meespelen in de schoolkeuze die ouders voor hun kinderen maken. „Natuurlijk is het beter dan negatief in de pu bliciteit komen, maar graadme ters als slagingspercentage, exa menresultaten en zittenblijvers zeggen niet alles. In de praktijk spelen vaak zoveel andere facet ten mee. Soms is het voor een leerling bijvoorbeeld beter een jaartje over te doen dan met de hakken over de sloot naar een vol gende groep te gaan." Bij schoolkeuze zijn in haar op tiek heel andere factoren van be lang: „Dat de school passende en persoonlijke aandacht biedt aan een'kind. Dat er goed op wordt ge let dat een kind op de goede plek zit." De Munnik vindt dat Pontes Pieter Zeeman zich onderscheidt in goede zorg voor de leerling. „Dat gebeurt in een heel scala in samenspraak met de ouders: Wat is de beste weg voor de leerling om de school te doorlopen en waar wordt de route bijgesteld? De mentor van de klas speelt daar VMBO NOC STEVIG IN ZADEL OP SCHOUWEN-DUIVELAND een belangrijke rol in. Bij vmbo kennen we hier sinds twee jaar ook een leerlingbegeleider voor in dividuele contacten. Verder heb ben we schoolbreed een 'teamlei der zorg' voor interne contactep, maar ook indien nodig voor het inschakelen van externe deskun digheid bijvoorbeeld via het Cen trum voor Jeugd en Gezin." Voor De Munnik zelf zou afstand ook van belang zijn voor de schoolkeuze van haar kind. „Ik vraag me wel eens af of een school buiten de eigen regio niet ten koste.gaat van de sociale mo gelijkheden om met vrienden uit de buurt om te gaan. Ik zou mijn kind bijvoorbeeld liever in Nieu- werkerk naar een feestje brengen dan in Krabbendijke." Overigens vindt zij wel dat het argument 'mijn vrienden gaan ook naar die school' heel betrekkelijk is. „Je vriendje van vandaag is soms niet je vriendje van morgen." De Mun nik ziet in de open dag vandaag bij Pontes Pieter Zeeman een mooie gelegenheid nadrukkelijk uit te dragen dat de school de leer lingen een veilige omgeving met individuele aandacht wil bieden. RIOLERING HAAMSTEDE - Gospelkoor 'Laetare' uit Burgh-Haamstede zingt en swingt onder leiding van Willem dirk van den Berg op zondag 26 ja nuari in de Gereformeerde kerk in Haamstede. Aanvang 10.00 uur. De organisatie gaat terug van ne gen afdelingshoofden naar vijf. De afdelingshoofden die niet te rugkeren in een leidinggevende functie zullen salaris moeten inle veren. De reorganisatie moet in april zijn afgerond en levert een bezuiniging van drie fte's op. In de afgelopen periode heeft een interne werkgroep de organisatie onder de loep genomen. Er is ge constateerd dat de structuur niet helemaal meer voldeed aan de ei sen. Sommige afdelingen waren te klein geworden om zelfstandig te blijven. Andere afdelingen zijn juist heel groot. Naast het hergroeperen van afde lingen wordt ook gewerkt aan de houding van het ambtenarenappa raat. De klant (inwoner, onderne mer of andere relatie) moet cen traal staan. Een voorbeeld is dat de ambtenaren ook ter plekke moeten kijken hoe een situatie is en niet meer uitsluitend oordelen van achter een bureau. Ook manege Grol heeft de huur van de paarden verlaagd tot 60 eu ro. Al met al kan dat deelnemers aan de traditioneel eerste straö op Schouwen-Duiveland een bedrag van minstens 15 euro schelen, re kent mede-organisator Jan van Hengel voor. „Je moet iets doen om de magere jaren door te ko men". De bedoeling is het wegval lende inschrijfgeld door middel van extra sponsoring te dichten. De Renesser straö wordt gehou den op zaterdag 15 februari. De folkloristische voetwassing van de paarden in zee trekt doorgaans zo rond de 75 paarden. „De in schrijving loopt lekker", geeft Van Hengel aan. Deelnemers worden dit jaar getrakteerd op een aange paste route. De lange en korte rou te zijn samengevoegd. Op strand wordt rekening gehouden met rui ters met paarden die even willen galopperen en koppels die het rus tiger aan willen doen. Rondom de voetwassing is van alles op Renes- se - ook voor kinderen - te doen. Zie: www.straorenesse.nl door Esme Soesman BROUWERSDAM - Nog niet alles is in kannen en kruiken, maar met de presentatie van het einddocument Duurzame Jachthaven van de Toe komst komt realisatie van dit mil joenenproject bij de voormalige werkhaven Middelplaat aan de Brouwersdam wel een stap dichter bij. Steeds toezien dat leerling op goede plek zit door Ali Pankow Anita de Munnik De vmbo-afdeling bij Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee telt op dit moment circa 230 leerlingen. Bij de mavo-afdeling zijn er dit schooljaar circa 340 leerlingen. In totaal - inclusief havo/vwo - heeft Pontes Pieter Zeeman 1070 leerlingen. Volgens vmbo-staffunctionaris Ani ta de Munnik krijgt deze school op termijn ongetwijfeld ook te ma ken met krimp van het leerlingen aantal. Een cruciale ondergrens zegt zij niet te kunnen noemen. Het streven is zo lang mogelijk een volledige vmbo- en mavo-op leiding aan te bieden. Eerdere ge ruchten over concentratie van bo venbouw elders worden weerlegd. DREISCHOR - In Dreischor trekken een hogedrukwagen, vacuiimwagen en be stelbus met rijdende camera door de straten. In een week of vier tijd wordt op Schouwen-Duiveland ongeveer 25 kilometer aan riool gereinigd en geïnspec teerd. Het riool wordt schoongespoten, waarna vervuiling wordt opgezogen. Aansluitend wordt het riool op gebreken gecontroleerd, foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman door Melita Lanting ZIERIKZEE - De gemeente Schou wen-Duiveland gaat reorganiseren. Afdelingen worden samengevoegd en daardoor komt er minder mana gement. Er vallen geen gedwongen ontslagen. RENESSE - In verband met de crisis heeft de organisatie van de straö in Renesse het inschrijfgeld van vijf euro dit jaar afgeschaft. lange vorststraat - goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 42