et wonen op deze plek is een com promis: Jaap zou het liefst nog meer in de wilder nis wonen, maar Jozien moet er niet aan denken om helemaal in de stilte te wonen. Hier wonen ze vrij en toch bij het dorp. Ze heb ben 4000 m2 grond, er is dus rust en ruimte in overvloed. De ver schillende fiets- en wandelroutes langs het huis zorgen ervoor dat het voor Jozien niet té stil is. Wat is er zo fijn aan jullie plek?- Jaap: „We hebben veel geluk gehad dat we dit konden kopen: het is echt een lotje uit de loterij. ]e ziet hier niets anders dan je eigen weiland en de natuur. Er zijn hier veel vogels die je hier beter hoort dan in een drukke omgeving. Ik houd erg van dieren: ik heb zelf twee pony's, kippen, honden en een schaap. Als hobby fok ik konij nen. Het boeren: het verbouwen van gewassen, het klussen op het erf en het verzorgen van de dieren vind ik erg leuk om te doen in mijn vrije tijd. Zeker ook omdat onze grond bij huis ligt. Bovendien heeft dit huis grote emotionele waarde. De opa van mijn vader heeft deze boerderij in 1900 la ten bouwen. Het huis is altijd in de familie gebleven. In mijn fantasie zie ik mijn opa hier weieens lopen, al heb ik dat nooit bewust meege maakt." Zouden jullie ergens anders kun nen aarden? Jaap: „Ik heb altijd in Nisse ge woond, dus dat weet ik niet. We heb ben wel tijdelijk in een huurhuis in Goes gewoond, omdat we ons huis al verkocht hadden voordat mijn ouders weg konden uit deze boerde rij. Het wonen in Goes was best een leuke periode: het gaf een beetje een vakantiegevoel. Toch begon ik na een tijdje het buiten bezig zijn wel te missen. Andere dorpjes vind ik ook leuk, maar er is geen mooier dorps pleintje dan dat van Nisse. We zijn wel van plan om over niet al te lan ge tijd terug te verhuizen naar het dorp. Onze dochter en schoonzoon willen de boerderij graag overne men, dus het huis blijft toch in de fa milie." Jullie genieten van deze plek. Waarom zijn jullie dan nu al be zig met weggaan? Jozien: „We wonen hier nog maar kort, zo'n acht jaar. Onze kinderen hebben hier nooit gewoond en dat vinden we weieens jammer. Wij wil len graag dat onze kleinkinderen hier wel kunnen opgroeien, dus kie zen we ervoor om op tijd ruimte te maken. Onze kleindochter is ook een echt buitenmeisje: ze gaat altijd sa men met opa eitjes rapen en kippen voeren. Speciaal voor haar heeft ]aap een speelhuisje gebouwd in de tuin. We vinden het geweldig dat ze hier willen wonen, dat maakt dat wij er gemakkelijker afstand van kunnen nemen. Zoveel grond brengt ook veel werk met zich mee en dat kost veel energie. Als we op het dorp wonen kunnen we hier nog steeds een hoop doen, maar dan hoeft er niets meer per se. Dan doe je het om dat je het leuk vindt, niet omdat het moet.. Als het niet in de familie zou blijven, zouden we niet zo snel weg gaan: onze ziel en zaligheid zit in dit huis". Verliefd op de buiten Aan de rand van Nisse wonen Jaap en Jozien Slabbekoorn. Hun huis is al meer dan 100 jaar in de familie en het duurt niet lang meer tot ook Jaap en Jozien het huis doorgeven aan de vol gende generatie. woensdag 22 december 2014 Bi iit"Pn vil Lvll door Matthanja Schipper l Jaap en Jozien Slabbekoorn voor hun woning aan de rand van Nisse. foto Lex de Meester Niets anders dan weiland en natuur Strijenham, een duikersplaats met een fietsmuseum PAGINA 2 EN 3 Een serie verhalen met mensen die met hart en ziel in het buitengebied van Zeeland wonen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33